Lāsma Irša

Ēnu dienā”, 14. februārī Jēkabpils Radio1 studijā un laikraksta “Ceturtdiena” redakcijā viesojās trīs ēnas – Varakļānu vidusskolas 8.b klases skolnieks Niks Golubcovs un Jēkabpils pamatskolas 4.d klases skolnieces Anete Gogule un Kristiāna Čupīte.

Skolēni iepazinās ar mediju ikdienas darbu, radio dzīves noslēpumiem un par visu piedzīvoto pastāstīja īpašā “Ēnu” dienai veltītā raidījumā (lūdzu, skatīt zemāk). Raidījumu vada Lāsma Irša.

Paldies “ēnām” par viesošanos mūsu kolektīvā!

Svētdien, 11. februārī Jēkabpils sporta namā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas regulārajā turnīrā neveiksmīgu cīņu aizvadīja BK “Jēkabpils” komanda. Jēkabpiliešu aizsardzība nespēja apturēt trāpīgos “Betsafe/Liepāja” basketbolistus, un “lūši” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 83:91.

BK “Jēkabpils” iesāka spēli neveiksmīgi. Ja pirmajās trīsarpus minūtēs iekrāto astoņu punktu deficītu (4:12) vēl izdevās atspēlēt (19:18), tad turpmāk viesu pārsvars turpināja augt līdz pat trešajai ceturtdaļai, kad sasniedza 30 punktus (37:67). Tad “Jēkabpils” komandā iniciatīvu savās rokās ņēma Edgars Štelmahers, kurš guva deviņus punktus pēc kārtas, un “lūši” pēdējā starpbrīdī pirms noslēdzošā spēles nogriežņa devās ar 22 punktu iztrūkumu (53:75).

Lai gan pēdējā ceturtdaļā mājinieki demonstrēja lielu cīņassparu un vēlmi uzvarēt, sākotnēji nogādāt bumbu līdz pretinieku grozam bija sarežģīti un rezultāts auga lēni. Kad tablo līdz spēles beigām vēstīja nepilnu pusotru minūti, “lūšiem” kopīgiem spēkiem bija izdevies pietuvoties liepājniekiem septiņu punktu attālumā (78:85). Diemžēl izlieto ūdeni līdz galam sasmelt neizdevās, un spēle noslēdzās ar nepatīkamu zaudējumu ar rezultātu 83:91.

Līdz ar to “lūši” zaudēja liepājniekiem arī izcīnīto piekto vietu LBL rezultātu tabulā un šobrīd ar septiņām uzvarām un 13 zaudējumiem ieņem sesto pozīciju.

Pa 18 punktiem sameta Edgars Štelmahers un Dominiks Domarks, bet 17 pievienoja Renārs Magone.

“Es spēlētājus pirms spēles brīdināju, ka tas, ka liepājnieku saspēles vadītājs Toms Leimanis ir prom, vēl neko nenozīmē. “Liepāja” tāpat atbrauks un cīnīsies. Šoreiz es uzņemos vainu par zaudējumu, jo acīmredzot nesagatavoju pareizi komandu psiholoģiski. Tomēr, ja mēs esam profesionāli un gribam kaut ko sasniegt, tad mums ir jāspēlē no pirmās līdz pēdējai sekundei. Mēs nevaram nespēlēt trīs ceturtdaļas un tikai tad sākt spēlēt,” zaudējumu komentē BK “Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics.

Buškevics norāda arī uz to, ka komanda nepietiekami uzmanīja pretinieku labākos snaiperus. Attiecīgi 21 un 18 punktus liepājnieku labā guva Mareks Jurevičus un Kārlis Lasmanis, savukārt trīs svarīgus tālmetienus realizēja kapteinis Roberts Krastiņš: “Viss sākas no aizsardzības. Spēlētāji zināja, ka Liepājai ir divi spēlētāji, kas met, un tie arī sākumā iemeta savus metienus. Tagad mums ir mājas darbs, gatavosimies un pēc desmit dienām brauksim uz Liepāju...”

Kā jau katru spēli, arī šoreiz Jēkabpils sporta namā lielisku cīņas atmosfēru uzturēja sanākušie basketbola mīļotāji, kas sniedza “Jēkabpils” komandai lielisku atbalstu. Visa komandai un arī treneris Buškevics ir pateicīgs par aktīvo līdzi jušanu: “Paldies līdzjutējiem, kas bija sanākuši kuplā pulkā! Cītīgi strādāsim, lai nākamreiz sagādātu vairāk pozitīvu emociju.”

Nākamajā LBL cīņā “lūšiem” atkal jātiekas ar “Betsafe/Liepāja” komandu. Spēle notiks 21. februārī Liepājā.

“OlyBet” LBL, 11. februāris, Jēkabpils sporta nams

BK “Jēkabpils” – “Betsafe/Liepāja” 83:91 (19:23, 12:31, 22:21, 30:16)

“Jēkabpils”: Domarks 18 (4rp), Štelmahers 18, Magone 17 (5ab, 4rp), Aleksejevs 9, Vītiņš 8, Stumbris 7 (5ab), Kanbergs 4, Virsis 2, Vikentsjevs, Koļesinskis.

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”, “AJSK”.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
BK „Jēkabpils”
sabiedriskās attiecības

Šoreiz neierastā laikā – svētdien, 11. februārī plkst. 17.00 Jēkabpils sporta namā BK “Jēkabpils” otro reizi sezonā tiksies ar visiem no Kurzemes – BK “Betsafe/Liepāja”. Abas komandas cīnīsies par uzvaru “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas regulārajā sezonā.

BK “Jēkabpils” izcīnījis piecas uzvaras pēdējās sešās spēlēs, un šie panākumi jēkabpiliešus pacēluši uz LBL rezultātu tabulas piekto vietu (7/12, 36,8%), apsteidzot nākamos pretiniekus – BK “Betsafe/Liepāja” komandu (5/10, 33,3%). “Lauvas” savukārt pēdējās sešās spēlēs izcīnījuši divas uzvaras un piedzīvojuši četrus zaudējumus, tajā skaitā 21. janvārī “Latvijas Universitātei” ar rezultātu 70:78.

Pagājušā sezonā BK “Jēkabpils” liepājniekiem nezaudēja ne reizi, arī šosezon pirmajā savstarpējā spēlē, kas notika 28. oktobrī, "lūši" izcīnīja uzvaru ar 72:62. Toreiz “lūši” vadības grožus no rokām neizlaida visas spēles garumā un rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Kristaps Kanbergs. Kopš tās reizes pagājis ilgs laiks un abās komandās notikušas būtiskas izmaiņas sastāvā. Jaunākie papildinājumi ir Roberts Stumbris “lūšiem” un Lauris Blaus “lauvām”.

“Jēkabpils” rindās rezultatīvākais punktu guvējs ir lietuvietis Dominiks Domarks (vidēji 13,5 punkti spēlē), bet liepājniekiem visvairāk grozā trāpījis Toms Leimanis (vidēji 13,7 punkti spēlē). Interesanti, ka abi ir arī tie, kas saviem komandas biedriem izdala visvairāk rezultatīvu piespēļu – attiecīgi Domarks – 4,5 un Leimanis – 4,2 piespēles vidēji katrā cīņā. Zem groziem lielākais palīgs “lūšiem” ir Jurijs Aleksejevs (vidēji 7,5 atlēkušās bumbas katrā spēlē), bet liepājniekiem – amerikānis Kails Bendžamins (vidēji 8,5 bumbas zem groziem).

Jēkabpilieši ir noskaņoti turpināt panākumu sēriju! Esi svētdien kopā ar savu komandu cīņā par uzvaru!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”, "AJSK".

Lāsma Irša

Trešdiena, 07 Februāris 2018 18:15

Pie Ābeļu skolas klīst haskijs

Jēkabpils novadā, Ābeļu pagastā, Ābeļu skolas apkārtnē klīst haskijs. Suņa kažoks ir baltā un brūnā krāsā, sunim ir kakla siksniņa.

Attēlam ir ilustratīva nozīme, tajā redzams cits haskiju šķirnes suns.

Pirmdiena, 05 Februāris 2018 11:37

Pasaules labākie satiksies Jēkabpilī!

3. un 4. martā, no plkst. 10.00 Jēkabpils 3. vidusskolas sporta manēžā notiks Pasaules Tūres Supersērijas posms "Latvia Open 2018" un Pasaules Klubu čempionāts galda hokejā. Plānots, ka ieradīsies ap 150 sportistu no 10 līdz 15 valstīm.

Pavisam 2017./2018.gada sezonā notiek 27 posmi 19 pasaules valstīs, no kuriem tikai 5 ir piešķirts Supersērijas statuss, savukārt Pasaules Klubu čempionāts notiek tikai reizi 2 gados.

Pirmdiena, 05 Februāris 2018 09:47

Atrasts melns "Samsung" telefons

Sestdien, 3.februārī, ap plkst. 16.00, Jēkabpilī, bijušās Lauktehnikas rajonā, pretī dzīvojamajai mājai Brīvības ielā 9 atrasts mobilais tālrunis "Samsung" melnā krāsā. Par tālruni interesēties pa mob.t.: 26205521

Sestdien, 3. februārī Ogrē fantastiskā cīņā BK „Jēkabpils” atspēlējās no 15 punktu deficīta un pārspēja BK „Ogre” komandu ar rezultātu 79:76, pakāpjoties „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) rezultātu tabulā uz piekto vietu. Visvairāk – 24 punktus uzvarētāju rindās guva Renārs Magone.

Jēkabpilieši Daugavas derbiju iesāka pārliecinoši un pirmās ceturtdaļas vidū panāca septiņu punktu pārsvaru – 11:4. Līdz devītajai minūtei „lūši” turējās vadībā, bet tad trīs tālmetienus pēc kārtas realizēja ogrēnietis Mārcis Vītols, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar trīs punktu deficītu viesiem – 19:22.

Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē ogrēnieši palielināja savu pārsvaru līdz deviņiem punktiem (19:28), un visas ceturtdaļas garumā „lūši” tuvāk par četriem punktiem netika. Dodoties lielajā pārtraukumā, „Jēkabpils” komandai bija deviņu punktu iztrūkums – 34:43.

Trešājā spēles nogrieznī nekādi būtiski pagriezienus spēles dinamikā nenotika. Mājinieki vienubrīd sasniedza 15 punktu pārsvaru, bet „lūši” atspēlējās līdz mīnus astoņiem. Pirms noslēdzošā spēles nogriežņa rezultātu tablo vēstīja 49:60 mājinieku labā.

Tomēr jēkabpilieši negrasījās padoties, svarīgus metienus no tālās distances realizēja Jurijs Alkesejevs, Kristaps Kanbergs un Renārs Magone, īsā laikā sadeldējot deficītu līdz pieciem punktiem. Ceturtdaļas vidū vēl vienu tālmetienu pievienoja Stumbris un nākamais trejacis, ko grozā raidīja Magone, jau izvirzīja „Jēkabpils” komandu vadībā ar vienu punktu – 73:72. Atlikušajās četrās minūtēs notika sīva un sakāpinātām emocijām bagāta cīņa, kuras laikā jēkabpilieši vadības grožus mājiniekiem vairs neatdeva. Spēles galotnē Edgars Štelmahers realizēja izšķirošu metienu divu punktu vērtībā(77:74), trāpīja abus soda metienus, izšķirot spēles likteni par labu savai komandai. BK „Jēkabpils” svinēja uzvaru ar rezultātu 79:76.

Pēc lieliskās uzvaras emocijas un gandarījumu neslēpj BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics: „Es jau pirms spēles puišiem teicu, ka nevienā brīdī nevaram apstāties, nav svarīgi – ir mīnus desmit vai plus desmit, mums ir jāspēlē! Un un jāspēlē kā komandai! Šodien spēlē  mēs to arī nodemonstrējām. Spēles izskaņā mēs atradām brīvo spēlētāju, viņam vajadzēja iemest un viņš to arī izdarīja. Man prieks par spēlētājiem, kuri nepadevās, parādīja raksturu un ticēja līdz pēdējai sekundei.”

Buškevics atzīst, ka tā bija ļoti smaga spēle pret spēcīgu komandu: „Ogre” ir ļoti sabalansēta un saliedēta komanda, katrs labi zina savu lomu. Pret tādām komandām ir grūti spēlēt. Ja vēl izdodas tādu komandu izbraukumā pārspēt... Esam noguruši, bet ļoti priecīgi, ka vedam mājās uzvaru!”

Jautāts par Roberta Stumbra pirmo atgriešanās maču, galvenais treneris atbild, ka ir apmierināts ar basketbolista sniegumu: „Viņam šodien bija ugunskristības. Ņemot vērā, ka viņš ar komandu bija aizvadījis tikai vienu treniņu, viņa sniegums laukumā bija lielisks.”

Tā bija BK „Jēkabpils” piektā uzvara pēdējās sešās spēlēs, un kopējā sezonas bilancē „lūšiem” ir septiņas uzvaras un divpadsmit zaudējumi. Šis panākums „Jēkabpils” komandu paceļ uz LBL rezultātu tabulas piekto vietu, apsteidzot nākamos pretiniekus – BK „Betsafe/Liepāja”.

„OlyBet” LBL, 3. februāris, Ogres 1.vidusskola
BK „Ogre” - BK „Jēkabpils” 76:79 (22:19, 21:15, 17:15, 16:30)
„ Jēkabpils”: Magone 24, Domarks 19 (4rp), Aleksejevs 12 (10ab), Štelmahers 8 (11ab, 4rp), Stumbris 7 (6ab), Vītiņš 4, Kanbergs 3, Virsis 2, Vikentsjevs.
Nākamajā „OlyBet” LBL  mačā, kas notiks svētdien, 11.februārī, „lūši” savā laukumā uzņems BK „Betsafe/Liepāja” komandu.

Lāsma Irša

BK “Jēkabpils” sastāvam pievienojas viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – Roberts Stumbris. Iespējams, ka basketbolista pirmais atgriešanās mačs varētu būt jau spēlē pret BK “Ogre”, kas sestdien, 3. februārī “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ietvaros risināsies Ogres 1. vidusskolas sporta zālē.

Aizvadītajā sezonā Stumbris bija rezultatīvākais spēlētājs “lūšu” rindās – LBL viņš vidēji katrā spēlē iemeta 14,5 punktus un izcīnīja 5,8 atlēkušās bumbas, kamēr “Triobet” Baltijas Basketbola līgā viņa rēķinā bija 13,0 punkti un 6,4 atlēkušās bumbas.

Šo sezonu Saldū dzimušais 24 gadus vecais un 200 cm garais uzbrucējs uzsāka Lietuvas “Nevežis” komandā. Diemžēl pašā sezonas ieskaņā basketbolists guva traumu, kas liedza viņam turpināt palīdzēt komandai. Līdz tam Stumbris “Nevežis” sastāvā FIBA Eiropas kausā katrā cīņā bija iekrājis vidēji 7,5 punktus, piecas atlēkušās bumbas un 2,5 rezultatīvas piespēles, bet Lietuvas čempionātā paspējis piedalīties vienā spēlē. Pēc atveseļošanās Stumbris aizvadīja vairākas spēles Ķēdaiņu kluba sastāvā, bet februāra sākumā atgriezās Jēkabpilī.

““Nevežis” komandu pametu, jo klubs nepildīja līguma nosacījumus. Bet atgriežoties Jēkabpilī, jūtos super! Vēlos pārsniegt to robežu, ko pagājušajā sezona neizdevās pārsniegt – uzvarēt pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā un cīnīties tālāk. Es ar katru spēli būšu tikai labāks un palīdzēšu komandai, cik vien man būs iekšā!” pozitīvā un apņēmības pilnā noskaņojumā savu atgriešanos komentē Stumbris.

Roberts Stumbris spēlēt LBL sāka 2011. gadā toreizējā “Liepājas Lauvu” komandā, pēc tam pa divām sezonām pavadīja “Jūrmala/Fēnikss” un Igaunijas “Tarvas” komandās, vienu sezonu aizstāvēja BK “Jēkabpils” krāsas un 2017./2018. sezonas pirmo pusi bija jau minētā Ķēdaiņu “Nevežis” kluba sastāvā.