Pirmdiena, 04 Decembris 2017 08:58

Aizvadīts Supersērijas turnīrs "Riga Cup", jēkabpilietis pirmo reizi tiek finālgrupā

Informācijas avots:  Kristaps Zarinieks
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

2. un 3.decembrī, Rīgā, aizvadīts Pasaules Tūres Supersērijas posms "Riga Cup". Sacensībās piedalījās 258 dalībnieki no 15 valstīm (Baltkrievija,Čehija,Dānija,

Igaunija,Somija,Izraēla,Kazahstāna,Lietuva,Krievija,Slovākija,Slovēnija,Zviedrija,Ukraina,un,protams,lielākā pārstāvniecība no Latvijas).
Pamatturnīrā vieta bija atvēlēta 190 dalībniekiem, tādējādi vadoties pēc pasaules reitinga, tiem, kuri turnīrā bija izsēti zemāk par 170 vietu bija jāpiedalās kvalifikācijā. No Jēkabpils GHK pārstāvjiem kvalifikācijā spēlēja Aleksandrs Bugo, kurš spēja arī kvalificēties pamatturnīram.
Pamatturnīrā 190 dalībnieki vadoties pēc pasaules reitinga tika sadalīti 10 apakšgrupās, no kurām labākie 8 kvalificējās pusfinālgrupām, savukārt pārējie sadalīja vietas no
1. līdz 7. divīzijai. 
Pusfinālgrupās pārliecinoši iekļuva Andrejs Kuzņecovs, kurš savā apakšgrupā ierindojās 5.vietā, vairākas labas iespējas iekļūt pusfinālgrupās neizmantoja Kristaps Zarinieks, kurš ierindojās 9.vietā, un palika tikai punkta attālumā no pusfinālgrupām, līdz ar to jāspēlē 1.divīzijā, kurā spēlēja arī Rūdolfs Valainis.
No 4 pusfinālgrupām,labākie 12 kvalificējās finālgrupām, kas nozīmējā, ka sacensības turnīra 2.dienā turpinās vairs tikai labākie 48 galda hokejisti. Starp tiem arī Jēkabpils GHK pārstāvis Andrejs Kuzņecovs, kurš ieņēma 9.vietu savā pusfinālgrupā.
Sacensību otrajā dienā, tika aizvadītas izšķirošās spēles, kad tika izspēlētas finālgrupas un "play off", uz kurām kvalificējās katras finālgrupas labākie 12 galda hokejisti. Finālgrupā Andrejs Kuzņecovs izcēlās ar cerīgu sākumu, vienu brīdi pat ierindojoties 9.vietā, bet beigās tomēr spēcīgais sastāvs lika manīt savu, un noslēgumā ļoti atzīstams rādītājs - 48.vieta sacensību kopvērtējumā. Turnīrā bija izsēts ar 71.numuru.
Sacensību finālā tikās abi pasaules ranga līderi Edgars Caics (Rīga) un Maksims Borisovs (Krievija,Sanktpēterburga), kur šoreiz spēcīgāks izrādijās Krievijas sportists, kurš sērijā līdz 4 uzvarām ar 4-1 apspēlēja Latvijas līderi. Mazajā finālā par 3.vietu, sērijā līdz 3 uzvarām Sergejs Ivanovs (Krievija,Kurska) vinnēja Edgaru Saulīti (Inčukalns) ar rezultātu 3-0.
Šis bija pirmais no Pasaules Tūres Supersērijas turnīriem, vēl šāda līmeņa turnīri atlikuši Gēteborgā, Maskavā, Prāgā, un martā Jēkabpilī, kad tiks aizvadīts arī Pasaules Klubu čempionāts. 
Līdz ar to šobrīd galda hokeja sezonā iestājas pārtraukums,un šis bija pēdējais šogad aizvadītais lielais turnīrs. Galda hokeja sezona atsāksies 6.janvārī, kad Rīgā notiks Latvijas Komandu čempionāts un Amatieru līgas 4.posms, savukārt Pasaules Tūres kalendārā nākamās sacensības notiks 13.janvārī Krievijas pilsētā Kurskā.
Lasīts 676 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties