Otrdiena, 17 Aprīlis 2018 13:07

Jēkabpils sporta notikumu apskats 16.04.2018.

Informācijas avots:  Lāsma Vindule
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Aicinām apmeklēt sporta pasākumus šonedēļ Jēkabpilī:

17.04.  11:00 - 12:00    Mežaparks   Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (senioriem)  
   17:00 -  18:00     Mežaparks  Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (pirmsskolas vecuma bērniem 5.-7.g.v.)  
     18:00 -  19:30   Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (tautas sports)
18.04. 16:00-19:00  

Fogtu sils

(Laši)

Orientieris 2018”    

(marķējums no Jēkabpils – Dunavas ceļa 5.km)

 19.04.   11:00 -   12:00      Mežaparks  Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (senioriem)  
     17:00 -     18:00      Mežaparks  Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (pirmsskolas vecuma bērniem 5.-7.g.v.)    
     18:00 -  19:30   Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (tautas sports)
21.04. 13:00   Sporta nams Jēkabpils atklātais čempionāts un "SEDUMU" kausa izcīņa basketbolā

Jēkabpils junioriem” – sudrabs Nacionālajā līgā 2

 

Arī otrajā Nacionālās līgas 2 finālspēlē pārāki izrādījās Rīgas Volejbola skolas jaunie volejbolisti, kas savā laukumā ar 3:1 (21, -14, 26, 16) uzvarēja Jēkabpils juniorus, sērijā svinot panākumu ar 2-0. Pēc samērā negaidītās Rīgas Volejbola skolas volejbolistu piecu setu uzvaras viesos, sestdien viņiem derēja panākums ar jebkādu rezultātu, lai piemērītu čempionu medaļas un virs galvas celtu uzvarētāju kausu. RVS sporta zālē Jēkabpils juniori ar 1:3 (-21, 14, -26, -16) atzina mājinieku pārākumu, ļaujot RVS kļūt par 2017./2018. gada Nacionālās līgas 2 čempioniem.

 

Jēkabpils lūši” pirmoreiz kļūst par Latvijas čempioniem

“Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionātā volejbolā šosezon uzvarējuši “Jēkabpils lūši”, kas savā laukumā arī trešajā finālspēlē četros setos apspēlēja „RTU/Robežsardzi”. Daudzas pazīmes liecināja, ka Jēkabpilī par Latvijas čempioni tiks kronēta komanda, kas vēl ne reizi nav bijusi labākā Latvijā. Jā, “Jēkabpils lūšiem” bija divas pēc kārtas uzvaras Latvijas kausa izcīņā, un tomēr pilnīgam priekam par labi aizvadīto sezonu trūka paša galvenā - “Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionāta čempionu kausa. No otras puses, arī “RTU/Robežsardzes” vīriem vairs nebija kur atkāpties, jo aiz muguras bija sezonas beigas. Tāpēc šī sērijas spēle izvērtās vissīvākā no visām trim, kaut arī tāpat kā iepriekšējās beidzās četros setos un par labu “lūšiem”.

1. sets bija Aleksandra Avdejeva sets. Avdejevs ar katru spēli arvien uzlabo sniegumu, un par laimi “lūšiem” sērija jau ir beigusies. Tikmēr mājinieki, kurus vētraini atbalstīja viņu līdzjutēji, “klusēja” trešajā zonā. Tas beidzās ar “RTU/Robežsardzes” uzvarētu pirmo setu – 25:23.

2. setā viesiem iespēlējās arī Gatis Garklāvs, kurš setā sakrāja 7 punktus, kamēr jēkabpiliešiem beidzot tika sakārtota servju uzņemšana tā, lai pretiniekus tīkla vidū varētu sākt “terorizēt” Vladislavs Blumbergs. Šo un nākamo setu uzvarēja mājinieki, bet vistuvāk uzvarai divos setos vienā no sērijas mačiem viesi bija 4. setā, kad panāca setbumbu – 24:23. Tomēr visnepiemērotākajā brīdī rīdzinieki kļūdījās (Avdejevs servēja tīklā un Lancmaņa uzbrukums atdūrās turpat), un “lūši” zālē varēja mērot goda apli par lielu prieku sev un skatītājiem. Sezona tika noslēgta ar uzvaru 3:1 (-23, 22, 21, 24), sērijā triumfējot ar 3-0.

Atšķirībā no iepriekšējās spēles Rīgā, šoreiz mazāk pamanāms bija vakar teicamu maču aizvadījušais Jēkabpils komandas kapteinis Rihards Puķītis, kurš tāpat kā Vladislavs Blumbergs guva 9 punktus. Tomēr lielā diena bija Ērikam Voroņko, kurš guva 24 punktus, un Armandam Āboliņam, kurš izcēlās ar 20 punktiem. Viesu rindās, var teikt, jau kārtējo labo maču pēc atgriešanās laukumā pēc savainojuma ārstēšanas aizvadīja Avdejevs, kurš guva 19 punktus. 17 punkti Gatim Garklāvam, pa 10 – Rolandam Ozoliņam un Antonam Nazarovam.

“Zinājām visas pretinieku stiprās un vājās puses, taču svarīgāk bija pašiem labi nospēlēt. Ar tādu šosezon rīdziniekus jau trīsreiz bijām uzvarējuši,” vaicāts par taktiku finālsērijā, pašu sniegumu akcentēja uzvarētāju vecākais treneris Mārcis Obrumans.

Svinībās cieta pat uzvarētāju kauss, kas jaunajai paaudzei vēl bijis par smagu. Tāpēc tradicionālo trauka tilpuma mērīšanu ar šampānieti nāksies atlikt līdz kausa remonta beigām.

“Šodien droši vien 2. sets bija lūzums vai vismaz svarīgs pavērsiena punkts,” vaicāts par nozīmīgākajiem notikumiem trešajā spēlē, saka Obrumans. “2. seta sākumā pamainījām novietojumu. Labāk sākām darboties blokā un aizsardzībā. Līdz tam 1. setā viņiem viss sanāca, un rīdzinieki stabili servēja. Jā, Rihards šodien nedaudz “nosēdās”, taču vakar viņš aizvadīja labu spēli, un atradās citi līderi kā ne vienā vien mačā šosezon. Šajā sērijā arī mūsu “pirmie tempi” nebija tik pamanāmi, taču uzvarējām ar citām metodēm. Nav svarīgi, kurš spēlē labi un kurš – slikti. Tas aizmirsīsies, bet uzvara paliks.

 

Jēkabpils komandai – 6.vieta “Stirnu buka” Tērvetes posmā

 

Sestdien, 14. aprīlī, ainaviskais taku skriešanas seriāls “Stirnu buks” ieskandināja sacensību 5.sezonu ar pasakainu skrējienu maratonu Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā. Jēkabpils komanda “Lūša pēdās” pirmajā “Stirnu buka” posmā komandu kopvērtējumā izcīnīja augsto 6.vietu. Šo rezultātu palīdzēja kaldināt komandas dalībnieki – Anatolijs Macuks un Aivars Bondars, kuri veica lūša distanci (28,6km), Jevgēnijs Turkins un Ērika Urtāne, kuri veica stirnu buka distanci (22,5 km) un Markus Urtāns un Inese Macuka, kuri veica zaķa distanci (10,7km). “Lūša pēdās” komandā startēja arī Ruta Šķipare, Jurģis Urtāns., Donats Urtāns. Anatolijs Macuks lūša distancē individuālajā vērtējumā izcīnīja 1.vietu! Jēkabpils pilsētu “Stirnu bukā” pārstāvēja arī Igors Mihaļevs (zaķa distance). Nākošais “Stirnu buka” posms norisināsies 5.maijā Zilajos kalnos.

 

Jēkabpils handbolistes iekļūst finālā

Piektdien, 13.aprīlī, Latvijas sieviešu čempionāta pusfināla otrajā spēlē Jēkabpils sporta skola dramatiskā cīņā pēcspēles metienos ar 30:29 pieveica Ludzas "Latgolu", sērijā triumfēja ar 2-0, iekļūstot finālā. Pirmā pusfināla spēle, kas tika aizvadīta pirms divām nedēļām, izvērtās saspringta, tomēr lielāko spēles daļu vadībā esot jēkabpilietēm, viņas galu galā arī uzvarēja, tiekot pie panākuma pretinieču laukumā ar 27:23. Piektdien spēli veiksmīgāk iesāka Ludzas "Latgola" handbolistes, kas pēc Arinas Zaharānas un Lauras Rutkovskas metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. Ludzānietes vadību noturēja līdz gandrīz desmitajai minūtei, bet pēc tam jēkabpilietes veica izrāvienu 4:1 un no sev nelabvēlīgā 4:5 panāca 8:6 savā labā. Tomēr vadību mājinieces saglabāja uz īsu brīdi, jo "Latgols" atbildēja ar triju vārtu izrāvienu, kas viņām tobrīd ļāva iegūt +1. Arī turpinājumā nedaudz labāku sniegumu demonstrēja viešņas, puslaiku noslēdzot ar divu vārtu pārsvaru – 16:14 "Latgols" labā. Otrā puslaika gaitā ludzānietes veiksmīgi saglabāja 1-3 vārtu pārsvaru, neļaujot mājiniecēm līdzsvarot spēli, tomēr puslaika vidū, atrodoties iedzinējos ar 18:21, Jēkabpils sporta skola veica četru vārtu izrāvienu un pēc diviem Kristas Minovas vārtu guvumiem pēc ilgāka laika atguva vadību – 22:21. Šis gan vēl nebija izšķirošais pavērsiens – ar izrāvienu 3:0 "Latgols" atkal nosvēra svaru kausu par labu sev (24:22), bet pēdējo divu minūšu laikā Jēkabpils divus vārtus atspēlēja, Simonai Ārmanei ar septiņu metru soda metienu panākot izlīdzinājumu – 24:24.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tādējādi spēles uzvarētāju nācās noteikt septiņu metru soda metienu sērijā. Abas komandas sēriju iesāka ar neprecīziem mēģinājumiem, bet pēc tam pa četrām reizēm bija precīzas. Tā kā pēc pieciem metieniem rezultāts aizvien bija neizšķirts (28:28), komandām bija jāizpilda metienus līdz pirmajai kļūdai. Sērija ieilga līdz septītajam mēģinājumam, kad jēkabpiliete Anete Čeiča savu iespēju realizēja, bet ludzāniete Žanete Kukurāne kļūdījās, ļaujot spēlē un sērijā triumfēt Jēkabpilij – 30:29 un 2-0. Tādējādi Jēkabpils sporta skola kā pirmā iekļuva finālā, nodrošinot sev medaļas pirmoreiz kopš 2009.gadā, kad Jēkabpils komanda triumfēja Latvijas čempionātā. Jēkabpiliešu pretiniece finālā būs Stopiņu NHK spēlētājas.

 

 

Jēkabpilī uzsāk Latvijas atklāto čempionātu futbolā veterāniem

 

Ar pirmā posma spēlēm 14. aprīlī Jēkabpils Valts ģimnāzijas laukumā tika uzsākta jaunā Latvijas atklātā veterānu futbola čempionāta sezona. Turnīru atklās Georga Šlezina piemiņas turnīrs. Latvijas atklātā veterānu čempionāta 2018. gada sezonas posmi norisināsies no aprīļa līdz oktobrim Latvijas pilsētu stadionos. Turnīrā piedalās spēlētāji, kuri dzimuši ne vēlāk kā 1978. gadā. Šādu turnīru sēriju veterāniem Latvijas Futbola federācija (LFF) organizē ceturto gadu pēc kārtas. Pirmajā posmā Jēkabpils komanda savā apakšgrupā aizvadīja šādas spēles: pret Carnikavu ar 0:0, pret Jonišķiem ar 1:0 (vārtu guvējs P.Krastiņš), pret Sportima ar 1:0 (vārtu guvējs A.Markovs) un pret Rēzekni, piedzīvojot zaudējumu ar 0:1. Tādējādi savā apakšgrupā izcīnot 3.vietu. Spēlē par 5.vietu pret komandu “Viesulis” jēkabpilieši uzvarēja ar rezultātu 2:1 (vārtus guva I.Šleseris un M.Pujāts), tādējādi ierindojoties 5.vietā 9 komandu konkurencē.

 

Reinis Nitišs ar uzvaru atgriežas Eiropas čempionātā

 

Svētdien Barselonas Formula 1 mājvietā noslēdzās FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas pirmais, no kopumā paredzētajiem pieciem posmiem. Spānijai raksturīgos laika apstākļos, trasē valdot siltam un saulainam laikam, jēkabpilietis Reinis Nitišs kvalifikācijas braucienos izcīnīja pārliecinošas uzvaras, kvalificējoties izšķirošajiem sacensību braucieniem. Arī turpinājumā autosportista demonstrēja augstvērtīgu sniegumu – gan pusfinālā, gan finālā Reinis Nitišs izcīnīja uzvaras – līderpozīcijā atrodoties no starta līdz pat finiša karogam. Nitišs, kurš sacensībās startēja ar SET Promotion komandas apkalpotu pilnpiedziņas M-Sport Ford Fiesta Supercar, izcīnīja maksimāli iespējamo punktu skaitu – 30 –, un tuvāko sekotāju, 2017. gada čempionu Antonu Marklundu, apsteidz par četriem punktiem. FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta otrais posms notiks Beļģijā, 12.-13. maijā.

 

Volejbols. 2.Latvijas senioru volejbola čempionātā Jēkabpils komanda aizvadīja noslēdzošo 4.posmu, kas notika Jelgavā. Pirmajā spēlē jēkabpilieši ar 2:1 pārspēja Tukuma novadu, pēc tam ar 0:2 nācās piekāpties Vecumniekiem un noslēdzošajā spēlē ar 2:1 uzvarēja 3.vietas ieguvējus - Valkas komandu. Savā debijas sezonā jēkabpilieši kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu. Komandā spēlēja Aigars Ločmelis, Armīns Zirģelis, Dzintars Cvilikovskis, Raimonds Adamovičs, Valērijs Ščerbickis, Jurijs Naumovs, Ilmārs Vjakse, Vladislavs Laba, Ivars Porietis un Jānis Sils. Paralēli komanda startēja arī Aizkraukles novada atklātajā čempionātā volejbolā, kur savu dalību bija pieteikušas 8 komandas. Savā apakšgrupā Jēkabpils volejbolisti pārliecinoši pārspēja Kokneses SS, Sēreni un Neretu, izcīnot grupā 1.vietu. Pusfinālā jēkabpilieši mērojās spēkiem ar Vecumniekiem un ar 2:0 uzvarēja, bet finālā atkārtoti tikās ar Kokneses SS un sīvā cīņā nācās piedzīvot zaudējumu ar 0:2 (23:25; 22:25).

 

 

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule
Jēkabpils sporta centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Lasīts 406 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties