Pirmdiena, 21 Maijs 2018 17:18

Jēkabpils sporta notikumu apskats 21.05.2018.

Informācijas avots:  Lāsma Vindule
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Aicinām apmeklēt sporta pasākumus šonedēļ Jēkabpilī:

22.05. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  17:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Bērniem no 5.-7.g.)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)
23.05. 16:00-19:00 Sūnas

Orientieris 2018”   

 (marķējums no Jēkabpils-Rēzeknes šos.10km)

24.05. 11:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Senioriem)
  17:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Bērniem no 5.-7.g.)
  18:00 Mežaparks Koptreniņi „Kustību prieks” sporta speciālista vadībā (Tautas sports)
26.05. 9:00 Laši

Pārgājiens, velo brauciens „Apkārt Kraukļu purvam"

Pulcēšanās vieta – Lašos, pie Akurāteru dzimtas mājām    (kopējais distances garums 19,3 km) 

 

Radžu ūdenskrātuves pludmalē jau devīto gadu plīvo Zilais karogs

Piektdien, 18.maijā, Jēkabpils Radžu ūdenskrātuves pludmalē svinīgi tika pacelts Zilais karogs. Šogad Zilais pludmales karogs Jēkabpils oficiālajā peldvietā plīvos jau devīto gadu pēc kārtas. Karoga pacelšanā pie Radžu ūdenskrātuves piedalījās arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš šajā dienā Jēkabpilī bija ieradies darba vizītē.

Svinīgajā pasākumā Jēkabpils sporta centra direktors Juris Bobrovs uzsvēra: “Zilais karogs ir apliecinājums, ka arī Jēkabpils pludmales apsaimniekošanā tiek īstenots augsts ūdens kvalitātes, drošības un vides apsaimniekošanas standarts. Turklāt Zilo karogu šajā pludmalē paceļam jau devīto gadu pēc kārtas, tādēļ varam droši apliecināt, ka Jēkabpils sporta centrs un Jēkabpils pašvaldība šo standartu uztur jau ilgtermiņā!”.

Kopumā šogad prestižo starptautisko atzinību – Zilo karogu - saņēma 20 peldvietas un 3 jahtu ostas, kas Latvijā ir lielākais skaits kopš pirmā Zilā Karoga pasniegšanas pirms 20 gadiem. Karoga programma tiek īstenota kopš 1987.gada un ir kļuvusi par pasaulē populārāko tūrisma eko-sertifikācijas sistēmu. Lai to iegūtu, peldvietas un jahtu ostas tiek vērtētas pēc sarežģītas daudzkritēriju sistēmas. Kritēriji skar peldūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu videi, izglītojošus pasākumus, drošības pasākumus un daudz ko citu.

Jēkabpils atklātais čempionāts pludiņmakšķerēšanā

Ar mērķi popularizēt makšķerēšanu iedzīvotāju vidū un noskaidrot meistarīgākos makšķerniekus, 19.maijā Radžu ūdenskrātuvē norisinājās Jēkabpils atklātais čempionāts pludiņmakšķerēšanā. Sacensībās bija aicināts piedalīties jebkurš šī sporta veida cienītājs bez vecuma un dzimuma ierobežojuma. Čempionāts ir individuāls, makšķerēšana notiek no krasta ar vienu pludiņmakšķeri un vienu āķi.

Vīru konkurencē 1.vieta ar loma kopējo svaru 4,59 kg Rolandam Kaļeiņikovam no Mētrienas, 2.vieta ar loma kopējo svaru 4,44kg Edvīnam Jodgudam no Viesītes, bet 3.vieta – jēķabpilietim Jurijam Ņikandrovam ar 1,79kg smagu lomu. Bērnu (līdz 15 g.v.) grupā 1.vietu izcīnīja Kristers Bērziņš, bet otro vietu – Artūrs Krastiņš, abi no Jēkabpils. Kopumā Jēkabpils atklātajā čempionātā pludiņmakšķerēšanā piedalījās 14 dalībnieki, kuru kopējais lomu svars sasniedza 18,81 kg!

Valdim Alksnītim zelts 2018. gada veterānu pasaules čempionātā

No 14. līdz 19. maijam Somijā, Vantaa norisinājās Pasaules Čempionāts klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus. Latvijas komandu šajā čempionātā pārstāvēja 11 atlētu. Veterāni M4 (70+) / +120kg grupā startēja arī jēkabpilietis Valdis Alksnītis. V.Alksnītis, uzspiežot 170 kilogramus, izcīnīja uzvaru savā kategorijā 2018. gada veterānu pasaules čempionātā.

Rīgas maratonā – rekordliels dalībnieku skaits

Lattelecom Rīgas maratonam, kas šogad ar vadmotīvu Izskrien svētkus! norisinājās Latvijas simtgades zīmē, bija reģistrējies rekordliels dalībnieku skaits – 37 645 skrējēji no 78 valstīm. Sestdien, 19. maijā, skriešanas svētkus ievadīja Rimi Bērnu dienas skrējieni, pulcējot 12 000 jaunākās paaudzes skrējējus kopā ar ģimenēm, savukārt, svētdien, 20. maijā, četrās Lattelecom Rīgas maratona distancēs – 6km, 10km, pusmaratonā un maratonā – sevi izaicināja vairāk nekā 25 tūkstoši skrējēju.

Paldies ikvienam jēkabpilietim, kurš izaicināja sevi šajos skriešanas svētkos un šajā īpašajā – Latvijas simtgades gadā – nesa Jēkabpils vārdu Rīgas maratonā. Lai ikvienam sava personīgā uzdrīkstēšanās un izcīnītais rezultāts dod spēku, enerģiju un prieku turpmākajos startos! Vislielākā uzvara ir tā, kas izcīnīta pašam pār sevi!

Orientēšanās. 19. un 20. maijā Smiltnes novada Grundzāles pagastā norisinājās Latvijas kausa 7.posma orientēšanās sacensības "Mazā balva". No OSK “Sēlijas mežs” orientieristiem piedalījās Ingus Znotiņš un V21A grupā izcīnīja 3.vietu.

Soļošana. No 18.-20.maijam Spānijā (pilsētā Alicante) norisinājās Eiropas čempionāts veterāniem krosā un soļošanā, kurā startēja arī Latvijas komanda. Latvijas komandas sastāvā startēja arī soļotājs Normunds Ivzāns, kurš 30km distancē izcīnīja zelta godalgu. Latvijas komandai komandu kopvērtējumā arī izdevās izcīnīt augstāko godalgu, aiz sevis atstājot Spānijas un Īrijas komandas.

Krosmintons. Sestdien, 19.maijā, Jelgavas Sporta hallē vienkopus pulcējās Latvijas labākie krosmintona spēles meistari, lai sacenstos par šī gada Jelgavas Sporta servisa centra kausu krosmintonā un noskaidrotu Latvijas krosmintona līgas finālposma uzvarētājus. Lai arī pēdējā posmā vienspēlēs jēkabpilietim Uldim Dzirkalim neizdevās izcīnīt uzvaru (pusfinālā zaudējums pret Mārtiņu Žogotu 15:17, 14:16), kopvērtējumā izcīnīta 1. vieta. Savukārt Artūram Dzirkalim izdevās gūt 2 uzvaras (t.s. pret finālisti Agnesi Logošu), kaut arī ar to bija par maz, lai iekļūtu play-offā. Uldim arī uzvara trešajā turnīrā pēc kārtas dubultspēlē (pusfināls un fināls uzvarēts pēc zaudēta pirmā seta), kas deva uzvaru kopvērtējumā.

Velo. 20.maijā Siguldā norisinājās SEB MTB maratona 3.posms. Tajā dažādu komandu sastāvā startēja arī jēkabpilieši. Virši-A distancē augstākais rezultāts Ivaram Romancevičam, viņam seko Nauris Timofejevs, Valdis Fiļovs, Kaspars Lipskis, Juris Upītis. Veselības distancē startēja Ainārs Ludboržs, bet Mammadaba distancē – Kristiāns Lipskis. SEB MTB sacensības norisinās 7 posmos, no aprīļa beigām līdz oktobra sākumam, dažādās Latvijas pilsētās.

Volejbols. Noslēdzies Līvānu novada 2018,gadasieviešu volejbola čempionāts. Turnīru uzsāka 6 komandas, tajā skaitā Jēkabpils komanda. Jēkabpilietēm izcīnītas uzvaras šādās spēlēs – pret LBJSS-2002 ar 3:0, pret “Ar Gaumi” ar 3:0, pret “LJBSS” ar 3:0, un pret “Rožupe” aī ar rezultātu 3:0. Vienīgais zaudējums jēkabpilietēm spēlē pret “Latgales mežsaimnieku” saspringtā 5 setu spēlē, kas noslēdzās ar rezultātu 3:2 pretinieču labā. Kopvērtējumā jēkabpilietes izcīnīja 2.vietu! Komandā spēlēja: Agita Šlesere, Guna Stūrīte, Linda Belova, Dana Sila, Agnese Kokoreviča, Rūta Paužole.

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Vindule
Jēkabpils sporta centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Lasīts 474 reizes

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties