Piektdiena, 12 Maijs 2017 16:28

Jēkabpils novadā novērots virpuļviesulis (VIDEO)

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Portāls Radio1.lv saņēma Jēkabpils novada sabedrisko attiecību speciālista Kaspara Sēļa iesūtītu video, ko filmējusi Ingūna Klaucāne. Video redzams neliels virpuļviesulis, kas novērots piektdien autoceļā Zasa-Slate.


Meteorologu informācija liecina, ka virpuļviesulis jeb virpuļvētra ir spēcīga gaisa rotācija ap vertikāli orientētu asi. Ziemeļamerikā virpuļviesuli sauc par tornado, Krievijā – smerč. Latvijā virpuļviesulis tiek novērots reti.


Šāda dabas parādība rodas zema spiediena apgabala malā, kur atrodas aukstā un siltā gaisa masu saskares josla. Kad vēsais un sausais gaiss satiekas ar silto un mitro gaisu, tad rodas spēcīga virpuļveida kustība, liekot siltajam gaisam strauji celties uz augšu.


Jāatzīst, ka virpuļviesuļa rašanās mehānisms vēl arvien līdz galam nav izpētīts. Parasti spēcīgie un postošie virpuļviesuļi rodas lielu pērkona negaisu laikā, savukārt, dažkārt nelieli virpuļviesuļi „nokrīt kā no skaidrām debesīm”. Videoklipā redzēsiet negaidītu nelielu virpuļviesuli uz lauka Jēkabpils novadā.

Lasīts 7418 reizes

Multimēdiji

Komentāri  

0 #1 Daina 2017-08-03 17:08
Reku uguns tornādo:
https://www.google.lv/search?q=google+tornado&num=100&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjTgui3nrvVAhVJJsAKHVW9B5kQ_AUICigB&biw=1467&bih=701#imgdii=ZkLFpWDhJcHnxM:&imgrc=nLCzbbXYjwwUCM:
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Kurš, Jūsuprāt, ir labākais kandidāts Latvijas premjera amatā?