2022.gada 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

BK „Jēkabpils” parāda raksturu un pieveic „Ogres” komandu

BK „Jēkabpils” parāda raksturu un pieveic „Ogres” komandu


Sestdien, 3. februārī Ogrē fantastiskā cīņā BK „Jēkabpils” atspēlējās no 15 punktu deficīta un pārspēja BK „Ogre” komandu ar rezultātu 79:76, pakāpjoties „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) rezultātu tabulā uz piekto vietu. Visvairāk – 24 punktus uzvarētāju rindās guva Renārs Magone.

Jēkabpilieši Daugavas derbiju iesāka pārliecinoši un pirmās ceturtdaļas vidū panāca septiņu punktu pārsvaru – 11:4. Līdz devītajai minūtei „lūši” turējās vadībā, bet tad trīs tālmetienus pēc kārtas realizēja ogrēnietis Mārcis Vītols, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar trīs punktu deficītu viesiem – 19:22.
 
Otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē ogrēnieši palielināja savu pārsvaru līdz deviņiem punktiem (19:28), un visas ceturtdaļas garumā „lūši” tuvāk par četriem punktiem netika. Dodoties lielajā pārtraukumā, „Jēkabpils” komandai bija deviņu punktu iztrūkums – 34:43.
 
Trešājā spēles nogrieznī nekādi būtiski pagriezienus spēles dinamikā nenotika. Mājinieki vienubrīd sasniedza 15 punktu pārsvaru, bet „lūši” atspēlējās līdz mīnus astoņiem. Pirms noslēdzošā spēles nogriežņa rezultātu tablo vēstīja 49:60 mājinieku labā.
 
Tomēr jēkabpilieši negrasījās padoties, svarīgus metienus no tālās distances realizēja Jurijs Alkesejevs, Kristaps Kanbergs un Renārs Magone, īsā laikā sadeldējot deficītu līdz pieciem punktiem. Ceturtdaļas vidū vēl vienu tālmetienu pievienoja Stumbris un nākamais trejacis, ko grozā raidīja Magone, jau izvirzīja „Jēkabpils” komandu vadībā ar vienu punktu – 73:72. Atlikušajās četrās minūtēs notika sīva un sakāpinātām emocijām bagāta cīņa, kuras laikā jēkabpilieši vadības grožus mājiniekiem vairs neatdeva. Spēles galotnē Edgars Štelmahers realizēja izšķirošu metienu divu punktu vērtībā(77:74), trāpīja abus soda metienus, izšķirot spēles likteni par labu savai komandai. BK „Jēkabpils” svinēja uzvaru ar rezultātu 79:76.
 
Pēc lieliskās uzvaras emocijas un gandarījumu neslēpj BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics: „Es jau pirms spēles puišiem teicu, ka nevienā brīdī nevaram apstāties, nav svarīgi – ir mīnus desmit vai plus desmit, mums ir jāspēlē! Un un jāspēlē kā komandai! Šodien spēlē  mēs to arī nodemonstrējām. Spēles izskaņā mēs atradām brīvo spēlētāju, viņam vajadzēja iemest un viņš to arī izdarīja. Man prieks par spēlētājiem, kuri nepadevās, parādīja raksturu un ticēja līdz pēdējai sekundei.”
 
Buškevics atzīst, ka tā bija ļoti smaga spēle pret spēcīgu komandu: „Ogre” ir ļoti sabalansēta un saliedēta komanda, katrs labi zina savu lomu. Pret tādām komandām ir grūti spēlēt. Ja vēl izdodas tādu komandu izbraukumā pārspēt... Esam noguruši, bet ļoti priecīgi, ka vedam mājās uzvaru!”
 
Jautāts par Roberta Stumbra pirmo atgriešanās maču, galvenais treneris atbild, ka ir apmierināts ar basketbolista sniegumu: „Viņam šodien bija ugunskristības. Ņemot vērā, ka viņš ar komandu bija aizvadījis tikai vienu treniņu, viņa sniegums laukumā bija lielisks.”
 
Tā bija BK „Jēkabpils” piektā uzvara pēdējās sešās spēlēs, un kopējā sezonas bilancē „lūšiem” ir septiņas uzvaras un divpadsmit zaudējumi. Šis panākums „Jēkabpils” komandu paceļ uz LBL rezultātu tabulas piekto vietu, apsteidzot nākamos pretiniekus – BK „Betsafe/Liepāja”.

Atstājiet komentāru