2022.gada 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

''Jēkabpils'' tomēr pieteikusies dalībai Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā

''Jēkabpils'' tomēr pieteikusies dalībai Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā

"Jēkabpils" komanda tomēr pieteikusies dalībai jaunizveidotajā Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgā, turklāt pieteikumi saņemti arī no "Ķekavas" un "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" (ViA) vienībām, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Startam gaidāmajā turnīrā pietiekušies arī Latvijas čempioni "Ventspils", "VEF Rīga", "Jūrmala", "Ogre" un "Latvijas Universitāte", kamēr "Valka"/"Valga" iesniegusi pieteikumu Igaunijas Basketbola federācijā.

Tikmēr jaunizveidotā biedrība "Sporta klubs "Liepājas basketbols"" panākusi vienošanos ar LBS par iespēju izmantot vietu Latvijas augstākā līmeņa basketbola turnīrā, ko iepriekš izmantoja biedrība "Sporta klubs "Liepājas Lauvas"", tāpēc gaidāmajā turnīrā sagaidāma arī liepājnieku dalība.

Savukārt trīs klubi aicināti sniegt papildu informāciju par gatavību izpildīt noteiktos kritērijus, lai startētu augstākā līmeņa turnīrā.

"Jēkabpils" vadība informējusi LBS, ka kluba mērķis ir startēt augstākā līmeņa turnīrā 2018./19.gada sezonā, un tiek aktīvi strādāts, lai piesaistītu atbalstītājus.

Tiesa, iepriekš tika ziņots, ka Jēkabpils klubs tuvāko divu sezonu laikā negrasās startēt valsts spēcīgākajā čempionātā, tā vietā izvēloties spēlēt Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā divīzijā.

Tāpat neskaidra nākotne ir ap 2016.gada Latvijas čempioni "Valmieru"/ORDO, jo nākamsezon tā noteikti nestartēs augstākajā divīzijā. Vienlaikus LBS saņēmusi biedrības "Basketbola klubs "Vidzeme"" iesniegumu, kurā pausta iepriekš LBL otrajā divīzijā spēlējušās komandas "Valmiera Glass"/ViA gatavība pārstāvēt pilsētu un ieņemt vakanto vietu augstākā līmeņa turnīrā, saglabājot komandas arī LBL2 un LBL3, kā arī apliecināts, ka šādu "Vidzeme" soli atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Vēlmi startēt augstākā līmeņa turnīrā izteikuši LBL otrās divīzijas čempioni "Ķekava". LBS valde aicina kluba vadību sniegt papildu informāciju par plānotās mājas spēļu zāles atbilstību Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) noteikumiem.

Klubu atbilstība apvienotās līgas kritērijiem tiks vērtēta nākamajā LBS valdes sēdē 2.augustā.

Igaunijas federācija pieteikumus startam augstākā līmeņa turnīrā saņēmusi no septiņiem klubiem - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu", Raplas "Avis", Pērnavas "Sadam", Valkas/Valgas "Maks&Moorits", Tallinas TTU un Tallinas TLU/"Kalev".

Atstājiet komentāru