2025.gada 11. februāris

Laima, Laimdota

Pērn prokuratūru pametis pēdējos gados lielākais prokuroru skaits

Pērn prokuratūru pametis pēdējos gados lielākais prokuroru skaits

Pagājušajā gadā prokuratūru pametis pēdējos gados lielākais prokuroru skaits - 57 darbinieki, kas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".


Kā atzīmē prokuratūra, izņemot dažus gadījumus, prokurori atbrīvoti pēc paša vēlēšanās, jo devušies izdienas pensijā.

Šopavasar jāpārvēl ģenerālprokurors. Konkursā uz šo amatu pieteikušies trīs kandidāti, tostarp esošais ģenerālprokurors Juris Stukāns. Politiķi Stukāna darbu asi nekritizē, bet arī skaidru atbalstu vēl nepauž.

Kā atzīmē raidījums, nesen notikušajā prokuratūras iekšējā aptaujā Stukāna darbs vērtēts kā neapmierinošs. Stukāns saņēmis 3,4 balles no 5, un viņš to vērtējot kā adekvātu novērtējumu. Stukāns neapmierinātību saista ar viņa īstenotajām reformām. Viņš arī atzīmējis, ka aptauja veikta tieši pēc viņa iniciatīvas.

Stukāns uzskata, ka īstenojis visu pirms pieciem gadiem solīto, tai skaitā uzlabojis pirmstiesas kriminālprocesa darba organizāciju. Stukāns esot panācis, ka prokurori uzņemas daudz aktīvāku lomu noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanā.
 

Aptaujā, lai pārbaudītu strādājošo apmierinātību ar darbu un lojalitāti organizācijai, izpēti veicis sertificēts organizāciju psihologs. Anonīmajā aptaujā konstatēts augsts izdegšanas risks 9% procentiem prokuroru, bet 33% esot uz izdegšanas robežas.


Raidījums atzīmē, ka janvārī darba nespējā devusies ekspremjera Krišjāņa Kariņa lidojumu lietas uzraugošā prokurore Viorika Jirgena. Viņai ārsts konstatējis izdegšanu, līdz ar to lietā no 22.janvāra nozīmēts jauns prokurors. Stukānam par kolēģes izdegšanu nekas neesot zināms, viņš norāda, ka Jirgenas pārstāvētajā Ģenerālprokuratūras Korupcijas koordinācijas nodaļā esot zema noslodze un neesot jaunu lietu.

Savukārt drīzumā uz Augstāko tiesu varot pāriet virsprokurors Māris Leja, un Stukāns izvērtējot gan viņa vadītās, gan tā dēvētās naudas atmazgāšanas koordinācijas nodaļas apvienošanu.

www.radio1.lv Leta

Atstājiet komentāru