Lai optimizētu jūsu vietnes darbu, kā arī izveidotu mērķtiecīgu reklāmu, mēs izmantojam sīkdatnes ("sīkfailus"). Gadījumā, ja turpināsiet izmantot šo vietni, jūs automātiski piekrītat failu lietošanas noteikumiem. Akceptēt un turpināt
Kas tad gribēja pievienot lauku novadus Jēkabpilij ? Protams, ka paši toreizējie pilsētas politiķi par to nobalsoja! Joprojām lielākā daļa valsts pilsētas, izņemot Jēkabpili un Valmieru, ir bez lauku teritorijām un joprojām iebilst pret to pievienošanu. Pārvaldes kultūra -pozīcija pret opozīciju ar labumu pievilinātiem balsojumu atbalstītājiem, no pilsētas tagad ir izpletusies pa visu novadu. Savējiem un skaļāko balsu īpašniekiem tiek nauda, bet pārējiem tikai atņemt, noņemt un nogriezt, pat nepajautājot, ko iestāžu vadītāji saka par iestādes prioritātēm. Pilnīga tagadējo vadītāju neizpratne par prioritātēm- Kaldabruņā lauka vidū uzceļ estakādi,kur vērot,ka saule nenoriet un ap 60 000 izkūp, lai vienreiz gadā I.Jātniece ,kas galvenā skrūve biedrībā" Sēlijas Salas",sarīkotu pasākumu ar lielu publicitāti. Pirms reformas pilsētai nebija naudas ar ko atjaunot Jēkabpils tautas namu, bet tagad atradās.... bet kādam tā bija jāatņem.
Mana pilsēta Jēkabpils : Ir pagājuši vairāki gadi, kopš reģionālās reformas. Kas labs, vērā ņemams ir uzlabojies Jēkabpilī - ar ko mēs, jēkabpilieši, patiesi varam lepoties valsts, Baltijas, Eiropas mērogā?
Pilsētā ir ieplūduši lauki, ar visu no tā izrietošā. Jēkabpils kā pilsēta - kā attīstības centrs, pamazām, bet mērķtiecīgi zūd un degradējas. Ne vairs veselīgu ambīciju, ne vēlmes tiekties pēc izcilības. Pēdējais piliens ir šī "brīnišķīgā" ideja-spēcīgas skolas reformēšana. Ir patiesi skumji noskatīties, ka politiķiem nav drosmes kritiski pievērsties nīkuļojošajām iestādēm laukos, bet pieķerties spēcīgai, veiksmīgi funkcionējošai - pietiek gan drosmes, gan laika, gan resursi. Vēl gadi pieci un nebūs ne lauku (jo loģiski saruks demogrāfija un novecos iedzīvotāji), ne spēcīgu pilsētu Latvijā, jo šāda saimniekošana (kad nav reālistiskas attīstības strateģijas) ir vienvirziena ceļš uz pašiznīcināšanos, kas Latvijas ierēdniecībai lieliski padodas.
Vai amatpersonas maz apzinās, kādu postu nākotnes vārdā izdara ar šādiem nepārdomātiem lēmumiem un komunikāciju? Jūs aizbiedējat prom tos, kuri ir domājošā, darošā un radošā iedzīvotāju daļa, it īpaši jauniešus. Jaunieši ir mūsu nākotne!
Jēkabpils pilsētai ir pienācis laiks reformēties un, pirmkārt, jau atdalīties no novada. Jo citādi izaugsmes tai nebūs!
Tagad, kad pilsēta ir pievienota laukiem, tā tieši iegūst! Var pagrābties naudiņas no laukiem, ja kas. Pilsētā viss notiek: ielas pārbūvē, pašv ēkas renovē, kaut ko jaunu uzceļ, kādu jaunu puķu klumbu, vides objektu uztstellē, uz svētkiem pilsētu izrotā, strūklakas dīķos liek, soliņus izvieto, ir sociālie centri, aptiekas utt utt. Tam visam aiziet fantastiskas summas! Kas no visa šī pieminētā ir laukos? Pat tādas, elementāras lietas, kā feldšerpunktu nav, kur cilvēks var ikdienā atnākt un saņemt palīdzību un kādu tableti, ziedi vai iespricēt zāles, kā tas bija pad laikos. Ceļu nav, no mājas netiek ārā, visi neceļi ir dubļos! Un vēl te ir neizdarīgie pārvaldnieki, kuri ignorē un nerisina iedzīvotāju problēmas. Kāpēc pārvaldniekiem pienākas gan laba alga, gan dienesta mašīna un dārgā degviela, bet saimniekošanai naudas nav? Kas te notiek galu galā? Esam Eiropas Savienības valsts, bet pašvaldība strādā vēl sliktāk kā kolhozu laikos. Visas runas skan skaisti, bet dzīvē viss ir savādāk! Kur paliek tā lielā nauda budžetā, nav saprotams. Pats galvenais, ka viņi nenes absolūti nekādu atbildību! ne augša, ne apakša! Tā, ka ļaudis mīļie, negribiet pārmaiņas un sākt beidzot dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, balsojiet vien tālāk par šiem pašiem ļautiņiem!
Ir pagājuši vairāki gadi, kopš reģionālās reformas. Kas labs, vērā ņemams ir uzlabojies Jēkabpilī - ar ko mēs, jēkabpilieši, patiesi varam lepoties valsts, Baltijas, Eiropas mērogā?
Pilsētā ir ieplūduši lauki, ar visu no tā izrietošā. Jēkabpils kā pilsēta - kā attīstības centrs, pamazām, bet mērķtiecīgi zūd un degradējas. Ne vairs veselīgu ambīciju, ne vēlmes tiekties pēc izcilības. Pēdējais piliens ir šī "brīnišķīgā" ideja-spēcīgas skolas reformēšana. Ir patiesi skumji noskatīties, ka politiķiem nav drosmes kritiski pievērsties nīkuļojošajām iestādēm laukos, bet pieķerties spēcīgai, veiksmīgi funkcionējošai - pietiek gan drosmes, gan laika, gan resursi. Vēl gadi pieci un nebūs ne lauku (jo loģiski saruks demogrāfija un novecos iedzīvotāji), ne spēcīgu pilsētu Latvijā, jo šāda saimniekošana (kad nav reālistiskas attīstības strateģijas) ir vienvirziena ceļš uz pašiznīcināšanos, kas Latvijas ierēdniecībai lieliski padodas.
Vai amatpersonas maz apzinās, kādu postu nākotnes vārdā izdara ar šādiem nepārdomātiem lēmumiem un komunikāciju? Jūs aizbiedējat prom tos, kuri ir domājošā, darošā un radošā iedzīvotāju daļa, it īpaši jauniešus. Jaunieši ir mūsu nākotne!
Jēkabpils pilsētai ir pienācis laiks reformēties un, pirmkārt, jau atdalīties no novada. Jo citādi izaugsmes tai nebūs!
Pilsēta maza, bet tik daudz cilvēku apkārt, kuri ir naidi noskaņoti! Žēl!
Sushi mamma, labi es nestrīdēšos ar statistikas datiem, bet uzskatu, ka tomēr jārēķinas ar skolēnu, vecāku un pedagogu domām. Ja vecāki izvēlējās laist savas atvases 2.vsk. tad ar domu, ka tajā varēs iegūt uzreiz arī vidējo izglītību, nevis ka tagad būs tā raustīšana.
Un speciāli priekš Kārlis un pārējiem varoņiem..Jau sen tie laiki beidzas, kad tā ir bijusi krievu skola, nevajag te jaukt divas dažādas tēmas un kurināt naidu. Jaunieši mūsdienās ļoti labi sadzīvo zem viena jumta un tā skola ir arī lojāla priekš ukraiņu bērniem, tur daži bērni mācās tur. Cik ukraiņu bērnu mācās Ģimnāzijā? Varat nepūlēties un nerakstīt atbildi. To visu apliecina nesen rīkota labdarības akcija 2.vsk., kur bērni, vecāki ziedoja lietas uz Ukraiņu slimnīcu bērniem un ticiet man jau pirmajās dienas gandrīz katra klasē bija veselas kastes ar saziedotajiem lietām!
Dzīvosim mierīgi un bez naida!
Vāja vsk un vienīgā Jēkabpils krastā ir dažādi kritēriji,tas ka vienīgā,nenozīmē,ka nav vāja.
Tātad,kāds reitings CE rezultātos-vidēji zems;
Rezultāti olimpiādēs,starptautiskās olimpiādēs-zemi.
Statistika,cik pēc tam iestājas augstskolā un iegūt maģistru? Salīdzinoši neliels.
Skola ir vāja,tā mākslīgi velk dvašu,jo ģeogrāfiski atrodas vecākiem ērtā vietā,bet tas nenozimē,ka tā sagatavo vāji.
Nākošais protests būs par ģimnāzijas saglabāšanu.... Bērnu skaits samazinās, tas pirmkārt, otrkārt, samazinās bērnu skaits, kuri vispār drīz varēs vidusskolu "pacelt"! Un te akmeņi ne tikai izglītības sistēmā jāmet , bet arī uz vecāku pusi
Sushi mamma: Nekorekta aptauja. Lai subjektīvi noskaidrotu visu viedokli,jābūt iespējai nobalsot PAR un ari PRET saglabāšanu.
Kāpēc tikai vienos vārtos aptauja?
Un,ja kāds grib nobalsot PRET vājas vidusskolas programmas saglabāšanu???
Tie, kas ir pret, tie nebalso. Aptauja tiem, kuri ir par. Jācer, ka aptauja atradīs dzirdīgas ausis pašvaldībā.
Komentāri (0-10/12)
Vecāks - Sushi mammai
24.04.2024 07:28ja kas
23.04.2024 10:58Rezumē
23.04.2024 09:14=[
23.04.2024 01:47Mana pilsēta Jēkabpils
22.04.2024 19:21Pilsētā ir ieplūduši lauki, ar visu no tā izrietošā. Jēkabpils kā pilsēta - kā attīstības centrs, pamazām, bet mērķtiecīgi zūd un degradējas. Ne vairs veselīgu ambīciju, ne vēlmes tiekties pēc izcilības. Pēdējais piliens ir šī "brīnišķīgā" ideja-spēcīgas skolas reformēšana. Ir patiesi skumji noskatīties, ka politiķiem nav drosmes kritiski pievērsties nīkuļojošajām iestādēm laukos, bet pieķerties spēcīgai, veiksmīgi funkcionējošai - pietiek gan drosmes, gan laika, gan resursi. Vēl gadi pieci un nebūs ne lauku (jo loģiski saruks demogrāfija un novecos iedzīvotāji), ne spēcīgu pilsētu Latvijā, jo šāda saimniekošana (kad nav reālistiskas attīstības strateģijas) ir vienvirziena ceļš uz pašiznīcināšanos, kas Latvijas ierēdniecībai lieliski padodas.
Vai amatpersonas maz apzinās, kādu postu nākotnes vārdā izdara ar šādiem nepārdomātiem lēmumiem un komunikāciju? Jūs aizbiedējat prom tos, kuri ir domājošā, darošā un radošā iedzīvotāju daļa, it īpaši jauniešus. Jaunieši ir mūsu nākotne!
Jēkabpils pilsētai ir pienācis laiks reformēties un, pirmkārt, jau atdalīties no novada. Jo citādi izaugsmes tai nebūs!
Anonīms
22.04.2024 18:51Sushi mamma, labi es nestrīdēšos ar statistikas datiem, bet uzskatu, ka tomēr jārēķinas ar skolēnu, vecāku un pedagogu domām. Ja vecāki izvēlējās laist savas atvases 2.vsk. tad ar domu, ka tajā varēs iegūt uzreiz arī vidējo izglītību, nevis ka tagad būs tā raustīšana.
Un speciāli priekš Kārlis un pārējiem varoņiem..Jau sen tie laiki beidzas, kad tā ir bijusi krievu skola, nevajag te jaukt divas dažādas tēmas un kurināt naidu. Jaunieši mūsdienās ļoti labi sadzīvo zem viena jumta un tā skola ir arī lojāla priekš ukraiņu bērniem, tur daži bērni mācās tur. Cik ukraiņu bērnu mācās Ģimnāzijā? Varat nepūlēties un nerakstīt atbildi. To visu apliecina nesen rīkota labdarības akcija 2.vsk., kur bērni, vecāki ziedoja lietas uz Ukraiņu slimnīcu bērniem un ticiet man jau pirmajās dienas gandrīz katra klasē bija veselas kastes ar saziedotajiem lietām!
Dzīvosim mierīgi un bez naida!
Kārlis
22.04.2024 18:12Sushi mamma Anonimam
22.04.2024 17:53Tātad,kāds reitings CE rezultātos-vidēji zems;
Rezultāti olimpiādēs,starptautiskās olimpiādēs-zemi.
Statistika,cik pēc tam iestājas augstskolā un iegūt maģistru? Salīdzinoši neliels.
Skola ir vāja,tā mākslīgi velk dvašu,jo ģeogrāfiski atrodas vecākiem ērtā vietā,bet tas nenozimē,ka tā sagatavo vāji.
Aijux
22.04.2024 17:15Ieva
22.04.2024 14:46