2021.gada 27. novembris

Lauris, Norberts

„Vides iniciatīvu centrs” aicina piedalīties kampaņā un iegūt balvas

„Vides iniciatīvu centrs” aicina piedalīties kampaņā un iegūt balvas

Esam aizvadījuši vairāk kā gadu Covid pandēmijas ēnā. Arī tirdzniecības vietas ir pielāgojušās, lai maksimāli samazinātu vīrusa infekcijas izplatības risku: veikalos gandrīz katrs cepums ir iepakots atsevišķā iepakojumā. Līdz ar to krietni ir pieaudzis iepakojuma patēriņa apjoms.

Lai mazinātu šo problēmu, pirmais solis, ko var paveikt ikviens – dodoties iepirkties, ņemt līdzi savu iepirkumu maisiņu! Bet, ja tomēr to aizmirstas paņemt, tad izvēlēties iegādāties papīra iepakojumu, jo papīrs tomēr vidē sadalās salīdzinoši ātrā laika posmā un neradīs tik būtisku slogu videi.

Jūnijā biedrība „Vides iniciatīvu centrs” Jēkabpils tirdzniecības vietās īsteno sociālās atbildības vides kampaņu „Mainīt attieksmi: izvēlies vairākkārt lietojamo un pārstrādājamus materiālus!”. Tās laikā dažādos Jēkabpils veikalos būs izvietoti krāsaini plakāti ar videi draudzīgiem aicinājumiem, kā – iepērkoties izmantot savu īpašo, vairākkārt lietojamo iepirkumu maisiņu, ar saukļiem “Priecājos satikt Tevi ar iepirkumu Maisiņu!”. Plakāti pie iepirkumu maisiņu stenda ar saukļiem “Papīra maisiņš ir stilīgāks!”, “Papīrs ir Tava labākā izvēle!”. Arī kafejnīcās, kur tiek iegādāts ēdiens līdzņemšanai, meklējiet plakātu „Priecājos redzēt Tevi ar SAVU trauciņu!”. Jēkabpils pašvaldības un valsts iestādēs, kur iekštelpās atrodami specializētie konteineri papīram un plastmasai, būs plakāti ar aicinājumu atkritumu šķirošanu veikt atbildīgi un pareizi, lai ar dažādiem sadzīves atkritumiem nesabojātu citu cilvēku darbu, kas veic akurātu šķirošanu. 

Nofotografējoties pie kāda no krāsainajiem plakātiem un sociālajos tīklos daloties ar šīm kampaņas fotogrāfijām, atzīmē biedrību “Vides iniciatīvu centrs”! Trīs kampaņas dalībnieki izlozes kārtībā savā īpašumā iegūs unikālu „AmEli Handicrafts” darinātu iepirkumu maisiņu! Kampaņas beigu termiņš – 30.jūnijs!

Kampaņa notiek projekta “Mainīt attieksmi: soli pa solim zero waste virzienā” ietvaros, līguma Nr. 2021.LV/NVOF/MIC/006/47. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Lāsma Zēberga,
Vides iniciatīvu centrs” projekta aktivitāšu koordinatore

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru