2021.gada 27. janvāris

Ildze, Ilze, Izolde

Aknīstes novadā mācības klātienē nodrošinās tikai 1. - 4. klasei,  5.-6.klases, līdzīgi kā 7.-12.klašu skolēni, mācīsies attālināti

Aknīstes novadā mācības klātienē nodrošinās tikai 1. - 4. klasei, 5.-6.klases, līdzīgi kā 7.-12.klašu skolēni, mācīsies attālināti

Aknīstes novada izglītības iestādes spēs nodrošināt jaunos drošības pasākumus un klātienes mācības 1.-4.klasē, apliecināja novada domes priekšsēdētāja Vija Dzene ("Vienotam novadam"). Ņemot vērā valdības lemto par īpašiem drošības pasākumiem novadā, arī 5.-6.klases, līdzīgi kā 7.-12.klašu skolēni, mācīsies attālināti. Šiem skolēniem uz mājām tiks vestas siltas pusdienas.

Savukārt jaunāko skolēnu mācības tiks nodrošinātas klātienē. Dzene skaidroja, ka Aknīstes vidusskolā ir pietiekama telpu kapacitāte, lai katram audzēknim nodrošinātu trīs kvadrātmetru platību, un skolēni no savām klasēm tiks pārcelti uz lielākām telpām.

Domes priekšsēdētāja atzina, ka jau līdz šim pašvaldības iestādes strādājušas attālināti, domes durvis apmeklētājiem ir slēgtas. Darbu turpinās tikai bibliotēkas, kas varēs izsniegt grāmatas, lai gan līdz šim tajās bija iespējams izmantot arī datorus un interneta pieslēgumu.

Pagaidām pašvaldības darbiniekiem nedraudot dīkstāve, jo pakalpojumi ir jānodrošina jebkurā gadījumā. "Skolas telpas tik un tā ir jāuzkopj, arī rudens uzkopšanas darbi turpinās," klāstīja Dzene.

Lai gan ir zināms, ka augsts Covid-19 gadījumu skaits novadā saistīts ar uzliesmojumu VSIA "Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca", pašvaldībai neesot informācijas par konkrētu saslimušo skaitu. Pašvaldības iestādes infekcija neesot skārusi.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Aknīstes novadā ar Covid-19 pēdējās 14 dienās saslimuši 35 cilvēki.

Jau ziņots, ka šonedēļ Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā Covid-19 izplatības dēļ tiks ieviesti stingrāki ierobežojošie pasākumi, otrdien ārkārtas sēdē lēma valdība.

Šajās pašvaldībās papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā tiek pārtraukta jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.-4.klasē.

Veselības ministrija skaidroja, ka bērnudārza un 1.-4.klašu skolēnu vecuma grupā ir novērojama salīdzinoši zemāka Covid-19 izplatība, un šīs vecuma grupas bērni retāk rada inficēšanās riku apkārtējiem. Savukārt iespēja šiem bērniem nodrošināt pieskatīšanu un izglītību ir ļoti nozīmīga bērnu attīstībai.

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos pašvaldībās, kur ir augsta Covid-19 izplatība, tiek noteikts, ka konkrētajās pašvaldībās nedarbojas kultūrvietas, izstāžu norises vietas un arī gadatirgi, tāpat arī tiek noteikts, ka sporta nodarbības notiek tikai brīvā dabā. Izņēmums ir bibliotēkas, kurās varēs saņem grāmatas līdzņemšanai.

Nedrīkstēs notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības, izņemot bēres un atsevišķos gadījumos arī kristību ceremonijas. Turklāt bērēs un kristībās jālieto mutes un deguna aizsegi.
Izlemts arī, ka privātās iekštelpās un privātās ārtelpās personām jāievēro divu metru distance, izņemot gadījumus, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecāku un viņa nepilngadīgos bērnus, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Izņēmuma attiecas arī uz personām, kas veic darba vai dienesta pienākumus.

Noteikts arī, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jānodrošina ne vairāk kā 50% no maksimāli iespējamās transporta līdzekļa kapacitātes, jo autobusos ir grūti ievērot divu metru distanci. Valdība noteikusi, ka pārvadātājam jāorganizē pasažieru iekāpšana un izkāpšana tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 50% no tā ietilpības. Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī tiek marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasības.

Bet veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās būs jānodrošina, ka šajās vietās atrodas ne vairāk par 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Lai cilvēki varētu izvēlēties apmeklēt konkrēto tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietu, pie ieejas jābūt pieejamai informācijai, cik cilvēki konkrētajā vietā var atrasties ņemot vērā 20% piepildījumu. Minētais nosacījums attiecas arī uz tirdzniecības vietām un tirgiem ārtelpās.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Komentāri (0-1/1)

  • Iedzīvotājs
    26.11.2020 12:07
    Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Aknīstes novadā ar Covid-19 pēdējās 14 nedēļās saslimuši 35 cilvēki. NEDĒĻĀS vai tomēr 14 dienās?

Atstājiet komentāru