2021.gada 26. februāris

Aurēlija, Evelīna, Mētra

Aknīstē divstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa ugunsgrēkā cietis cilvēks

Aknīstē divstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļa ugunsgrēkā cietis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Vakardienas traģiskajā ugunsgrēkā Jelgavas novadā, kur, degot vienstāva dzīvojamai mājai 81 m2 platībā gāja bojā trīs cilvēki, ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 13.24. Diemžēl ierodoties notikuma vietā un pēc tam veicot dzēšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji mājoklī neredzēja dūmu detektoru. 

Plkst. 10.12 Aknīstes ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Aknīstē, kur divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī dega durvis un grīda 3 m2 platībā. Negadījumā cieta viens cilvēks, kas tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. 

Vakar neilgi pirms pusnakts Meiju ceļā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens 0,01 m2 platībā. 
No rīta Stadiona ielā Jelgavā vienstāva dzīvojamā mājā dega sodrēji 1 m2 platībā. Vakarā Uzvaras ielā Dobelē divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

Ne tikai Zemgalē, bet visā Latvijā aizvadīta traģiska diennakts, jo ugunsgrēkos gāja bojā pieci cilvēki! VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot šādus drošības padomus:
•    nepārkuriniet krāsnis, regulāri iztīriet dūmvadus un nenovietojiet pie malkas plītīm viegli uzliesmojošus priekšmetus;
•    atcerieties, ka smēķēšana gultā ir bīstama un apdraud ne tikai jūsu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīvību;
•    gatavojot ēdienu, neatstājiet to bez uzraudzības;
•    nelietojiet bojātas elektroierīces;
•    uzstādiet dūmu detektorus mājoklī.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 52 izsaukumus –  17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru