2021.gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

Krustpils novada Atašienes pagastā dzēsts meža ugunsgrēks (FOTO)

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Pēcpusdienā Druvas ielā Aizkrauklē dega vieglās automašīnas motortelpa 2 m2 platībā. 

Plkst. 16.08 Jēkabpils, Pļaviņu un Daugavpils ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jāņa Raiņa ielu Jēkabpilī, kur dega vienstāva neapsaimniekota angāra tipa ēkas jumts 150 m2 un atkritumi 20 m2 platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.19.

Plkst. 16.12 Aizkraukles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zemkopības institūta rajonu Skrīveru novadā, kur dega dārza mājiņa pilnā 20 m2 un četri nokaltuši koki 10 m2 platībā. 

Vakarā Tukuma novada Sēmes pagastā 1120 m2 platībā dega no kūts izvestie pakaiši – salmi kopā ar kūtsmēsliem. Degšana nenotika ar atklātu liesmu, kaudzes iekšienē notika gruzdēšana. Dzēšanas darbos tika iesaistīta arī saimniecības traktortehnika un tie noslēdzās pēc piecu stundu darba. 

Plkst. 19.27 Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Brunavas pagastu, kur dega vienstāva neasaimniekotas ēkas jumts 70 m2 un saimniecības ēka 42 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 22.03 un tajos piedalījās astoņi ugunsdzēsēji glābēji ar trīs autocisternām. 

Krustpils novada Vīpes pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā.

Pusnaktī Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā dega nojaukta ēka un tās konstrukcijas 150 m2 platībā. 

Vairākas dienas pieturoties siltam, sausam un vējainam laikam, reģistrēti vairāki kūlas un meža ugunsgrēki.

Plkst. 16.22 VUGD saņēma informāciju, ka Krustpils novada Atašienes pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg jaunaudze trīs hektāru un mežs 0,32 hektāru platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš, kas veicināja liesmu izplatīšanos. Notikuma vietā strādāja arī Valsts meža dienesta darbinieki. Plkst. 22.35 izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos un ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza, bet tālākus likvidēšanas darbus turpinās Valsts meža dienests. 

Plkst. 16.44 Tukuma ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Irlavas pagastu, kur dega mežs viena hektāra platībā. Pēc liesmu izplatīšanās ierobežošanas, plkst. 20.59, ugunsdzēsēji glābēji noslēdza darbu notikuma vietā un tālākus dzēšanas darbus veiks Valsts meža dienests. 

Kūlas ugunsgrēki dzēsti:
•    Bauskas novada Dāviņu pagastā dega kūla un zari 1000 m2 platībā;
•    Nameja ielā Jēkabpilī kūla dega 2000 m2 platībā.
Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 98  izsaukumus –  57 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā piecu meža ugunsgrēku dzēšanu un 16 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Attēlos: Meža ugunsgrēks Krustpils novada Atašienē
Foto: VUGD

Atstājiet komentāru