2021.gada 4. augusts

Romāns, Romualda, Romualds

Svētdien ugunsgrēkā Salas novadā cieta cilvēks

Svētdien ugunsgrēkā Salas novadā cieta cilvēks

Aizvadītajās diennaktī, laika posmā no šī gada 11.jūnija plkst. 6.30 līdz 14.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vakar plkst.23.23 VUGD saņēma izsaukumu Salas novadā, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 170m2 platībā, turklāt ēkas jumts jau bija iebrucis. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt divas blakus esošas saimniecības ēkas. Plkst.03.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļu skaņas signālu brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotās vides! Privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu!

Sestdien plkst. 15.46 tika saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Ābeļu pagastu, kur dega siena ruļļi 160m2 platībā. Plkst. 16.51 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Svētdien plkst. 17.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jelgavas novada Vilces pagastu, kur dega divstāvu neapsaimniekota ēka 80m2 platībā. Plkst. 20.23 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama piektdien Tukumā, kur dega griestu lampa 0,1m2 platībā un Jelgavā, kur dega sausā zāle 4m2 platībā,  sestdien Dobelē, kur šķūnī dega sadzīves mantas 1m2 platībā, svētdien Dobeles novada Auru pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā dega palodze un sadzīves mantas 1m2 platībā, kā arī turpat Auru pagastā, kur citā vietā dega atkritumi 1m2 platībā, kā arī Jēkabpilī, kur neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāva dega atkritumi 5m2 platībā. 

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 204 izsaukumus – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 99 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru