2021.gada 25. jūlijs

Jēkabs, žaklīna

Noskaidrota iespējamā vainīgā persona piemiņas zīmes – lielgabala demontāžā

Noskaidrota iespējamā vainīgā persona piemiņas zīmes – lielgabala demontāžā

Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona, taču pagaidām policija neatklāj šīs personas vārdu. Policijā turpinās faktisko notikušā apstākļu noskaidrošana, portāla Radio1.lv redakciju informēja  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa

Kā iepriekš tika ziņots, šī gada 24. februārī ap pulksten 9.00 Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija, ka Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, no piemiņas vietas ir demontēts piemineklis – lielgabals. Policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess. 

Veicot izmeklēšanu, tika noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura atzina veiktās darbības patvaļīgā piemiņas zīmes – lielgabala demontāžā. Tāpat arī likumsargi ir identificējuši traktortehniku, ar kuru tika veikta demontāža, un ir apzināta iespējamā lielgabala atrašanās vieta – Daugavā. Dace kalniņa informē, ka patlaban tiek rganizēta lielgabala izcelšana no ūdens, neatklājot, kad tas notiks.

Sākotnēji kriminālprocess tika uzsākts pēc Krimināllikuma 18. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, un šobrīd tas ir pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 229. panta pirmās daļas par valsts aizsardzībā esoša kultūras pieminekļa pārvietošanu. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Komentāri (0-2/2)

  • Ha ha
    09.03.2021 12:31
    Kāds sams Daugavas ūdeņos varbūt atradīs.
  • Pilsetnieks
    08.03.2021 14:18
    Tā nav pieminekļa pārvietošana...kad to atradīs, tas jau būs lielkalibra ieroča glabāšana, bez reģistrācijas numura un tad jau tur ir cietumsods no 10 gadiem sākot.

Atstājiet komentāru