2022.gada 26. jūnijs

Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

BK „Jēkabpils” spraigā spēles galotnē uzvar kandavniekus un iekļūst finālā

BK „Jēkabpils” spraigā spēles galotnē uzvar kandavniekus un iekļūst finālā

Par fantastisku atmosfēru trešdien, 27. aprīlī, Jēkabpils sporta hallē parūpējās basketbola līdzjutēji, kas bija sanākuši atbalstīt savus favorītus BK „Jēkabpils” un BK „Kandava/Anzāģe” cīņā par iekļūšanu „Ramirent” Nacionālās basketbola līgas finālā. Saspringtā mača galotnē „lūši” pieveica kandavniekus ar 73:71 un pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē cīnīsies par zeltu. Rezultatīvākais „lūsis” bija Mikus Sokolovs, viņš guva 18 punktus, informē BK Jēkabpils sabiedrisko attiecību spciāliste Lāsma Irša.

Pusfināla uzvarētājs tika noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām, un savu pirmo panākumu pret BK „Kandava/Anzāģe” BK „Jēkabpils” guva svētdien, 17. aprīlī – 83:67. 

Jau no spēles pirmajām minūtēm viss gāja pēc mājinieku plāna. Lai gan spēle noritēja saspringti, cīnoties par katru laukuma centimetru un bumbu, tomēr „lūši” sekmīgi turēja spēles vadības grožus savās rokās. Pēc pirmās ceturtdaļas jēkabpiliešiem bija četru punktu pārsvars (17:13), pēc otrās – 12 (36:24), bet ceturtās ceturtdaļas ievadā „lūšiem” jau bija 16 punktu handikaps (58:42). 

Līdzīgi, kā pirmajā mačā, arī  šoreiz „Kandava/Anzāģe” basketbolisti spēles izskaņā sāka mērķtiecīgu atspēlēšanos, un viņiem tas arī izdevās. Ceturtā spēles nogriežņa laikā viņi ne tikai pilnībā nodzēsa deficītu, bet 21 sekundi līdz pamatlaika beigām ieguva divu punktu pārsvaru (69:71). Līdzjutēju skaļo ovāciju atbalstīti, „lūši” mača galotnē nospēlēja aukstasinīgi – Lauris Bērziņš uzmeistaroja divus punktus ar sodu, un pēc brīža vēl vienu soda metienu uzvaras bilancei pievienoja Rihards Strauts. Ar kopīgu cīņu, pašaizliedzību un neatlaidīgu raksturu „lūši” ir finālā – 73:71!

Šajā cīņā sevi nežēloja neviens! Mikus Sokolovs guva 18 punktus, 14 pievienoja Mārtiņš Vīņauds, Kārlim Večenam divas svarīgas pārķertas bumbas, 11 punkti un sešas piespēles. Zem groziem, savācot 15 atlēkušās bumbas, dominēja Jurijs Aleksejevs, un spēlē ar deviņiem punktiem un septiņām bumbām zem groziem lieliski iejutās Juris Kalniņš. 

BK „Jēkabpils” treneris Artūrs Brūniņš pēc spēles norādīja, ka pēdējā ceturtdaļā komanda nesavāca vairākas neitrālās bumbas un tādā veidā paši sev radīja problēmas: „Uztaisījām intrigu! Bet jebkurā gadījumā visiem džekiem milzīgs paldies par pašatdevi! Lai vai kā, bet mēs esam finālā, un bez sevis ziedošanas tas nenotiktu. Paldies viņiem un paldies skatītājiem par lielisko atbalstu! Priekšā vēl tāls ceļš ejams...”

„Ramirent” NBL pusfināls, 27.04.2022., Jēkabpils sporta halle
BK „Jēkabpils” – BK „Kandava/Anzāģe” 73:71 (17:13, 19:11, 17:17, 20:30)
BK „Jēkabpils”: Sokolovs 18, Vīņauds 14 (6ab), Večens 11 (6rp), Kalniņš 9 (7ab), Bērziņš 9, Strauts 8, Aleksejevs 2 (15ab), Arnītis 1, Ermansons 1.

BK „Jēkabpils” finālā tiksies ar pāra „Gulbenes Buki” – BK „Jelgava” uzvarētājiem. Šobrīd vienu uzvaru ir izcīnījuši jelgavnieki. 

BK „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils novada pašvaldība, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, SIA „Mikor”, SIA „Astarte-Nafta”, SIA „Hektors”, Jēkabpils sporta centrs, „Drukas Nams”, „Apdruka24.lv”. Informē: „Jēkabpils Radio1”.

Atstājiet komentāru