2019.gada 20. marts

Irbe, Made

Vācijas zemo cenu veikals "Lidl" noskata vietu tirgotavas būvniecībai pilsētā, ierosinot nojaukt un pārvietot Jēkabpils autoostu

Vācijas zemo cenu veikals "Lidl" noskata vietu tirgotavas būvniecībai pilsētā, ierosinot nojaukt un pārvietot Jēkabpils autoostu

Jēkabpils domes Attīstības un tautsaimniecības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par attīstību zemes gabaliem Jēkabpilī, Kļavu ielā 15, Ledus ielā 5 un Vienības ielā 1. Šie zemes gabali atrodas pilsētas centrā starp lielveikaliem „Rimi” un „Mego” un uz viena no tiem atrodas Jēkabpils autoosta.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības Attīstības un tautsaimniecības komiteja bija saņēmusi vēstuli no zemes gabalu Kļavu ielā 15 un Ledus ielā 5 īpašniekiem jeb šo teritoriju attīstītājiem, ar lūgumu izskatīt iespēju nojaukt Jēkabpils autoostu uz pašvaldībai piederošās zemes Vienības ielā 1 un tur uzbūvēt stāvlaukumu topošajam lielveikalam, kas atradīsies Ledus ielā 5. Projekta attīstītāji piedāvā uzcelt jaunu autoostu uz tiem piederošā zemes gabala Kļavu ielā 15.

Komitejas priekšsēdētājs Aigars Nitišs sacīja, ka šajā vietā ir iecere būvēt Vācijas zemo cenu veikalu „Lidl”. Attīstītāju iecere ir lielveikalu būvēt tuvāk satiksmes aplim un cilvēku plūsmai, autoostu nobīdot nost, kaut kur diļāk teritorijā. Aigars Nitišs uzsvēra, ka Jēkabpils autoosta ir samērā jauna būve, kas par savu arhitektonisko veidojumu ieguvusi vairākas godalgas, turklāt jēkabpilieši un pilsētas viesi zina tās atrašanās vietu un pie tās ir pieraduši. Aigars Nitišs mudināja komisijas locekļus atteikt attīstītājiem un nepiekrist autoostas nojaukšanai un pārvietošanai.

Arī deputāte Kristīne Ozola uzsvēra, ka autoosta ir tehniski labā stāvoklī un nav pamata to nojaukt un pārvietot. Savukārt, runājot par jaunu lielveikalu būvniecību pilsētas centrā, viņa uzsvēra, ka šis process ir jāapstādina un, ja kāds vēlas būvēt pilsētā lielveikalu, lai izvēlas teritoriju nomalē vai kādā no apkārtējiem novadiem. Viņa uzsvēra, ka mūsdienās lielākā daļa pircēju pārvietojas ar saviem transporta līdzekļiem un pircējiem nokļūt līdz veikalam nebūs problēmu.

Aigars Nitišs uz šo iebildumu norādīja, ka šoreiz process ir pārāk tālu aizgājis un to apstādināt vairs nebūs iespējams, lielveikals „Lidl” tiks uzbūvēts jebkurā gadījumā, jo minēto zemes gabalu īpašnieki vēlas savas teritorijas attīstīt. Turklāt uz vienas no tām jau savulaik bija plānota veikala K-Rauta izbūve un pat pamati ielikti, bet krīze šo procesu apturēja. Kā zināms K-Rauta tagad ir K-Senukai pārpirkts īpašums un vairs nav plānots būvēt tik apjomīgu būvniecības veikalu, tāpēc ir vieta arī „Lidl” būvei. Turklāt šo teritoriju īpašnieki vēlas tās attīstīt un vienīgais, ko pašvaldība var darīt, nepiekrist autoostas nojaukšanai un pārcelšanai, lai šo teritoriju attīstītāji būvē veikalu tur, kur viņi to var, kā arī censties panakt, lai veikala ēka, kas tiks būvēta, pēc iespējas būtu vizuāli pievilcīga un iekļautos pilsētas ainavā. Aigars Nitišs arī atzina, ka tomēr esot maz cerību panākt, lai veikala ēka tiktu uzcelta pievilcīga, jo kā zināms veikalu īpašnieki allaž paliek pie sava ēkas koncepta un zīmola krāsām un citu pašvaldību pieredze liecina, ka arī tiesājoties, lielveikala būvnieki panāk savu.

Deputāts un Attīstības un tautsaimniecības komitejas loceklis Leonīds Salcevičs komitejas locekļiem  īsumā izstāstīja lielveikalu ienākšanas vēsturi pilsētas centrā, uzsverot, ka tā bijusi konkrētā brīža nepieciešamība pilsētas attīstībai un izugsmei, atgādinot par ieguvumiem, piemēram, komunikāciju tīklu un citas nepieciešamās infrastruktūras izbūvi. Piemēram, pēc lielveikala „Mego” būvniecības, kad šajā teritorijā ievilktas visas komunikācijas, tā „atdzīvojusies”. Tāpēc rūpīgi esot jāizvērtē katrs uzņēmēju piedāvājums un ieguvumi pilsētai. Taču, runājot, par Jēkabpils autoostas nojaukšanu un pārvietošanu, viņš esot kategoriski pretī un nepiekrītot šim priekšlikumam. Turklāt autoostas pamatos esot viņa iemūrēta kapsula ar vēstījumu par šo objektu nākamajām paaudzēm.

Attīstības un tautsaimniecības komiteja noraidīja priekšlikumu nojaukt un pārvietot autoostu, dodot priekšroku lielveikala „Lidl’” būvei. Šīs ieceres īstenotājiem projekts būs jārealizē, izmantojot savā īpašumā esošos zemesgabalus.

Jau ziņots, ka jūlija izskaņā valsti pāršalca ziņa par Vācijas zemo cenu veikalu ķēdes „Lidl” ienākšanu Latvijā nākamajā desmitgadē. Tāpat arī vēstīts, ka pirmo lielveikalu iecerēts būvēt Rīgā, Dzelzavas ielā 75b.

FOTO: TVNET

Komentāri (0-10/40)

 • Mjaaau
  02.07.2018 18:35
  Lai buve Krustpils puse,tur tak nav neviena normala veikala....
 • Es
  02.07.2018 18:35
  Labaak lai pilseetas domi jauc nost.. Taa vismaz ir pasaa pilseetas centraa..;)
 • Sarmīte.
  02.07.2018 18:35
  Iebildums Kristīnei Ozolai. Viedoklis - visi brauc ar saviem auto- ir piemērots tirgusplacī, bet ne izlemjot svarīgus lēmumus.
 • Guest
  02.07.2018 18:35
  Butu jau labi!!!
 • Ese
  02.07.2018 18:35
  Es par LIDL centrā!
 • Ana
  02.07.2018 18:35
  Tak jums sola uzbūvēt jaunu autoostu! Un arguments, ka iebūvēta kapsula ar vēstījumu, ir gana tizls. Tik pat tizls, kā Ozolas, ka visi, redz, brauc ar automašīnām. Ceru, ka Ozolai šis ir pēdējais sasaukums.
 • Juris
  02.07.2018 18:35
  Ja piekritu ka ajaga celt Lidl veikalu krustpili vi nomale kautkur jo negribas autoostu lai nojaut labi izskatas autoosta daudz naudas izterets buvniecibai un darba daudz izdarits. Laba stavokli ir. Taka lai citur buve veikalu autoosta lai paliek nav ko parcelt un vel ieguldit naudu lai autoostu uzbuvetu jaunu. Tas bus naudas izmesana ta ka naudas nebutu kur likt nemt vel aizdevumu lai uzceltu autoostu un tagadeju nojauktu pieks jauna veikala.
 • Ggg
  02.07.2018 18:35
  Kad uzbūves lidl, tad pie durvīm ir jābūt šo purnu bildēm ar aizliegumu iet iekšā!!! 100% pirmie stavēs pie lielveikala,kad tam tiks atrasta cita vieta.
 • Ggg
  02.07.2018 18:35
  Žēl viņiem.
  Lai aiziet paskatās, kas uzturas tajā autoosta, vieni bezpajumtnieki. Pārejie ieiet iekšā, nopērk biļeti un prom. Ziemā kāju nevar spert tur iekšā, smird pēc lēta odekolona, kuru paši arī dzer.
  Ainava redziet svarīga. A nav svarīgi,lai cilvēkiem būtu iespējas lētāku preci iegādāties un ietaupīto naudu iztērēt atpūtai??
  Preitigi cilvēki pie pults sēž.
 • Ella
  02.07.2018 18:35
  Es par autoostas atstāšanu, nu tiešām tur tač nauda ieguldīta. Tas lsikam nozīmē to kad nākotnē jāsāk būvet pārvietojamās ēkas uz riteņiem. Nu tizlums jaukt nost!!!
  Ja tas būs lēts veikals, šajos švakajos laikos cilvēx aizbraux lai kur viņš arī atrastos!!!!

Atstājiet komentāru