2024.gada 2. maijs

Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Jēkabpils “Lūši” zaudē mājas spēli Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas otrajā mačā

Jēkabpils “Lūši” sestdien mājas spēlē “Optibet” Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas otrajā mačā piekāpās "Ezerzeme"/"Daugavpils Universitāte" ("Ezerzeme"/DU).

Daugavpilieši viesos ar 3-1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:23) pieveica Jēkabpils "Lūšus", sērijā izlīdzinot rezultātu - 1-1.

Uzvarētāju rindās 20 punktus guva Voroņko, 15 - Armands Rokjāns, 11 - Devids Žolnerovičs un desmit - Antons Nazarovs, kurš izcēlās ar sešiem blokiem.
Mājiniekiem 19 punktus guva Jānis Medenis, 14 - Zigurds Adamovičs un 11 - Eduards Stieģelis.

Pirmajā cīņā trešdien Jēkabpils vienība izbraukumā uzvarēja ar 3-2 (25:22, 19:25, 18:25, 25:20, 19:17).

Finālsērija norit līdz trim uzvarām, un nākamais mačs ir paredzēts 14. aprīlī Daugavpilī. Ja būs nepieciešamas, atlikušās spēles tiks aizvadītas 19. un 20. aprīlī.

Jēkabpils vienība pusfinālā ar 2-1 pārspēja RTU/"Robežsardzi"/"Jūrmalu", bet daugavpilieši ar 2-0 pārspēja "Piejūru"/MSĢ.

Baltijas līgas pamatturnīrā "Ezerzeme"/DU ieņēma piekto vietu, bet jēkabpilieši ierindojās septītajā vietā, abām komandām pārvarot ceturtdaļfinālu un pēc zaudējuma pusfinālā savstarpējā spēlē par bronzas medaļām trīs setos uzvarot "Lūšiem".

Pirms tam pamatturnīrā divas reizes pārāki bija Daugavpils volejbolisti (3-1 un 3-0), bet vienu reizi panākumu piecos setos svinēja Jēkabpils komanda.

Cīņā par bronzas godalgām spēkosies RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala" un "Piejūra"/MSĢ.

Pērn "Ezerzeme"/DU finālsērijā ar 3-2 uzvarēja RTU/"Robežsardze"/"Jūrmala" vienību.