2025.gada 24. februāris

Diāna, Dina, Dins

Zemessardzes orķestris un jauniešu koris laiž klajā dziesmu “Saulespuķe” (VIDEO)

Zemessardzes orķestris un jauniešu koris laiž klajā dziesmu “Saulespuķe” (VIDEO)

Zemessardzes orķestris kopā ar Rīgas Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas kori “SONO” un Zemessardzes kori “Stars” nāk klajā ar koncerta video dziesmai “Saulespuķe”, kas veltīta visiem bērniem, kuri tikuši iesaistīti karā.

Šī dziesma aktualizē to, ka Krievijas agresijas rezultātā izraisītais pilna mēroga karš Ukrainā ilgst jau trīs gadus, un tā laikā cietuši arī ļoti daudzi bērni. Dziesma izskan arī kā atgādinājums, ka nedrīkst padoties, zaudēt ticību un cerību uzvarai un ka atbalsts Ukrainai joprojām ir īpaši svarīgs, portālu Radio1.lv informēja Nacionālo bruņoto spēku orķestru vadība.
 
Dziesmas “Saulespuķe” autori ir zemessargi, kas apliecina arī radošo spēju nozīmību un spēku ne tikai Nacionālajos bruņotajos spēkos, bet arī visā Latvijas sabiedrībā kopumā. Mūziku un dziesmas aranžējumu radījusi komponiste Inga Meijere, bet teksta autori ir Dzintars Kauliņš un Solveiga Leitlande. Nacionālo bruņoto spēku galvenā diriģenta majora Anda Kareļa vadībā dziesmas atskaņojumā piedalījušies Rīgas Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas koris “SONO” (diriģente Irēna Račevska), Zemessardzes koris “Stars” (diriģents Ārijs Šķepasts) un Zemessardzes orķestris kopā ar viesmūziķiem no Kanādas bruņotajiem spēkiem.

“Šo trīs pēdējo gadu laikā saulespuķe lielai pasaules daļai asociējas ne tikai ar krāšņu un spilgtu ziedu, bet arī ar cerību, spēku, sīkstu cīņas sparu un ticību gaismas uzvarai pār tumsu un ļaunumu. Šis krāšņais zieds tagad kalpo arī par draudzības, kopības un atbalsta simbolu, lieliski parādot, ka no vienas niecīgas sēkliņas var izaugt spēcīgs un krāšņs augs. Vienas sēkliņas vietā šis augs auglīgai augsnei spēj dot jau vairākus simtus sēkliņu, kuras gatavas plecu pie pleca pārtapt lielā un spēcīgā saulespuķu laukā,” saka majors Andis Karelis. 

“Joprojām prātam neaptverami, ka arī 21. gadsimtā bērni tik daudz cieš – tiek nogalināti, savainoti, šķirti no ģimenēm, mājām. Atbalstot Ukrainu un tās bērnus, mēs arī savu bērnu nākotni veidojam drošāku un labāku, lai kara šausmas un nežēlīgie pāridarījumi būtu tikai iepriekšējo paaudžu vēsture. Arvien ir daudz veidu, kā mēs kā sabiedrība varam atbalstīt gan Ukrainu, gan arī mūsu Latviju, rīkojoties atbildīgi pret savu valsti,” uzsver Inga Meijere.

 

 

Atstājiet komentāru