2022.gada 4. jūlijs

Sandis, Uldis, Ulvis

Sēlijas virsmežniecība saņem jaunu auto meža ugunsgrēku dzēšanai (FOTO)

Valsts meža dienests turpina atjaunot savu autoparku un aprīkojumu meža ugunsgrēku dzēšanai. Nupat Sēlijas virsmežniecība saņēmusi jaunu meža ugunsdzēsības automašīnu Mercedes Benz Unimog U4023. Šis auto ir īpaši piemērots meža ugunsgrēku dzēšanai – tam ir ļoti laba manevrētspēja un paaugstināta caurgājamība bezceļa apstākļos. Šobrīd dienesta rīcībā ir 31 šāda ugunsdzēsības autocisterna, informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Viena no Valsts meža dienesta (VMD) funkcijām ir uzraudzīt un īstenot meža ugunsdzēsību. “Novecojošās tehnikas nomaiņu meža ugunsgrēku dzēšanai pakāpeniski veicam jau kopš 2011. gada, kad dienests iegādājās pirmās 10 īpaši meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotās Mercedes Benz Unimog U4000 autocisternas. Jaunāko papildinājumu nupat saņēmusi Sēlijas virsmežniecība, arī turpmāk ir paredzēts VMD autoparku papildināt ar speciālo meža ugunsgrēku dzēšanas tehniku,” saka VMD ģenerāldirektora vietnieks Normunds Jurkāns.

Šobrīd Valsts meža dienesta rīcībā ir 31 Mercedes Benz Unimog meža ugunsdzēsības autocisterna. Katrā virsmežniecībā ir vismaz divas šādas automašīnas, bet atsevišķās – vairāk. Jaunās Sēlijas virsmežniecības automašīnas dislokācijas vieta būs Koknesē.

Automašīnas Mercedes Benz Unimog U4023 pamatfunkcija ir meža ugunsgrēku dzēšanas darbi. Viena no galvenajām atšķirībām, salīdzinot ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsības automašīnām, ir salīdzinoši nelielais auto svars, manevrētspēja un paaugstināta caurgājamība bezceļa apstākļos  Šīs automašīnas var pārvietoties pa ūdeni līdz pat 0,8 metru dziļumam. Nozīmīgs aspekts ir iespēja pārvietojoties bezceļa apstākļos, regulēt auto riepu spiedienu, neizkāpjot no automašīnas kabīnes.

Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 250 tūkstošus eiro, tās pamatbāzi ražo Vācijā, savukārt sūkņus uzstāda Lietuvā. Autocisternas VMD piegādā SIA “Unimotors Latvia”.

Atstājiet komentāru