2023.gada 30. septembris

Elma, Elna, Menarda

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valde: atsevišķu izmaksu sadārdzinājums būtiski pārsniedz budžetā prognozēto

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valde: atsevišķu izmaksu sadārdzinājums būtiski pārsniedz budžetā prognozēto

  • 26 julijs 2022 --

26.jūlijā SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valde apstiprināja starpperiodu pārskatu par 2022.gada pirmo pusgadu. Pārskata periods noslēgts ar zaudējumiem – faktiskie izdevumi 2022.gada pirmajā pusgadā par vairāk nekā 368 tūkstošiem eiro pārsniedz budžetā plānotos izdevumus, informē SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.

Lielākais izmaksu pieaugums attiecas uz medicīnas preču un medikamentu iegādi, energonēsēju izmaksu sadārdzinājumu (gāze, elektrība, šķelda, u.c.), kā arī uzņēmuma ienākuma nodokļa nomaksa saistībā ar dividenžu izmaksu kapitāldaļu turētājam – Jēkabpils novada pašvaldībai. 

Lai gan SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” 2021.gadu noslēdza veiksmīgi – ar 1,1 miljonu eiro peļņu, 2022.gads saistībā ar ģeopolitisko situāciju pasaulē un citiem faktoriem, iezīmēja strauju un joprojām neprognozējamu energoresursu cenu un citu izdevumu kāpumu. Tas gan Jēkabpils slimnīcai, gan citām slimnīcām radījis būtisku izaicinājumu segt strauji augošos izdevumus.

Saistībā ar radušos situāciju, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” jau iepriekš vērsusies Veselības pie Veselības ministrijas (VM) lūdzot rast atbalsta mehānismu.