2023.gada 8. februāris

Aldona, Česlavs

SIA "Jēkabpils siltums" jaunais patstāvīgais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā jau oktobrī novembrī nevis no janvāra, kā bija plānots

SIA "Jēkabpils siltums" jaunais patstāvīgais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā jau oktobrī novembrī nevis no janvāra, kā bija plānots

SIA “Jēkabpils siltums” informē, ka jaunais patstāvīgais siltumenerģijas tarifs, kuram bija jāstājas spēkā no nākamā gada 1.janvāra, stasies spēkā jau no šī gada 1.novembra vai pat ātrāk. Tarifs plānots robežās no 160-171 eiro par  megavatstundu, precīzu tarifa cenu šajā amplitūdā noteiks regulators. SIA “Jēkabpils siltums” valdes priekšsēdētājs Raits Sirmovičs informē, ka jaunais tarifs stāsies spēkā jau nākamajā dienā pēc tā apstiprināšanas. Un tas var būt jebkurā no oktobra datumiem, jo pagaidām nav zināms, kad tiks sasaukta regulatora sēde, kas par to lems.

Izmaiņas notikušas, ņemot vērā grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas stājās spēkā 1.oktobrī. Likuma grozījumi paredz, ka regulators līdz 31. oktobrim apstiprina regulēto centralizētās siltumapgādes pakalpojumu tarifu projektus, kuri iesniegti un par kuriem līdz 30. septembrim nav pieņemts regulatora lēmums. Tas nozīmē, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija līdz 31. oktobrim apstiprinās SIA “Jēkabpils siltums” regulēto centralizētās siltumapgādes pakalpojumu tarifa projektu un tas stāsies spēkā no apstiprināšanas dienas, nevis jaunā gada, kā bija plānots iepriekš. Jaunais siltumenerģijas tarifs plānots robežās no 160-171 eiro par  megavatstundu, precīzu tarifa cenu šajā amplitūdā noteiks regulators.

SIA “Jēkabpils siltums” šobrīd spēkā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu  gala tarifs ir 118.33 eiro par megavatstundu bez PVN un līdz šim tarifs bija mainīgs, atkarībā no kurināmā cenām tirgū.

No 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim mājsaimniecībām valsts paredz  centralizētās siltumapgādes atbalstu - centralizētās siltumapgādes tarifa sadārdzinājumu virs 68 - 150 eiro par megavastundu valsts kompensēs 50% apmērā, savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par megavastundu, valsts kompensēs 90%. Atbalsts mājsaimniecībām tiks piešķirts automātiski.

Piemērs:
Ja siltumenerģijas tarifs būs 170 eiro par MWh, tad:
1.   170 - 150 = 20; 20 x 0,9 = 18 eiro/MWh kompensēs valsts (90% kompensācija virs 150 eiro/MWh);
2.   150 - 68 = 82; 82 x 0,5 = 41 eiro/MWh kompensēs valsts (50% kompensācija no 68 līdz 150 eiro/MWh);
3.   18 + 41 = 59 eiro/MWh ir kopējā valsts kompensācija, ja tarifa likme būs 170 eiro/MWh.
Galalietotājs tā rezultātā maksās tarifu 170 - 59 = 111 eiro/MWh.

Raits Sirmovičs sacīja, ka siltumapgādes uzņēmums SIA “Jēkabpils siltums” izprot iedzīvotāju satraukumu augošā siltumenerģijas tarifa dēļ, ņemot vērā šobrīd esošo ekonomiski saspringto situāciju. Lai iespēju robežās mazāk izjustu siltumenerģijas tarifa kāpumu, viņš aicināja apsaimniekotāju rūpīgi izvērtēt un pareizi ieregulēt ēku individuālos siltummezglus pārskatot uzstādītos temperatūru režīmus. Tāpat arī viņš mudina iedzīvotājus aktīvi izteikt vēlmi apsaimniekotājam par vēlamo temperatūru režīmu mājoklī, tā ekonomējot siltumenerģiju, jo katra temperatūras grāda izmaiņas ietekmē arī siltumenerģijas rēķinu.

Jau ziņots, ka SIA “Jēkabpils siltums” 20.septembrī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza tarifa jaunu projektu, kas paredzēja, ka no 2022.gada 1. novembra siltumenerģijas tarifs būtu 133.55 EUR/MWh  (bez PVN), taču ņemot vērā Grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas stājās spēkā 1.oktobrī, SIA "Jēkabpils siltums"  6. oktobrī atsauca oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” 2022.gada 22. septembrī, publicēto paziņojumu par SIA "Jēkabpils siltums" siltumenerģijas  apgādes pakalpojumu tarifu ar spēkā stāšanās datumu 2022. gada 1.novembris.

Likuma grozījumu 7.2 pants paredz: lai nodrošinātu samērīgu tarifu sloga pieaugumu visām sabiedrības grupām, regulators līdz 2022. gada 31. oktobrim apstiprina regulēto centralizētās siltumapgādes pakalpojumu tarifu projektus, kuri iesniegti un par kuriem līdz 2022. gada 30. septembrim nav pieņemts regulatora lēmums. Šos tarifu projektus regulators apstiprina atbilstoši šajā projektā ietvertajām tarifu vērtībām, nevērtējot tarifus veidojošo izmaksu pamatojumu un pamatojošos dokumentus pēc būtības. Šī panta pirmajā daļā minētie apstiprinātie tarifi stājas spēkā nākamajā dienā pēc regulatora lēmuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un ir piemērojami līdz 2023. gada 30. aprīlim.

Avots: jekabpils.lv

Komentāri (0-2/2)

  • Intars
    07.10.2022 20:59
    Regulātors jālikvidē,jo jēgas no tāda nav,ja jau naaizstāv iedzīvotāju interes,bet zaglīgo uzņēmēju!??!Varēja brīdināt mēnesi iepriekšs,ekonomējām,lai no janvāra pavilktu šos zaglīgos tarifus,bet nu jau zog,kā Kariņš,ko vien var un tā ir valsts,kuru man Pabriks grib likt aizstāvēt-neuzminējāt!??!
  • Pilsētniece
    07.10.2022 20:53
    Jei bogu aptrakuši ar saviem tarifiem!

Atstājiet komentāru