2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Projektā “Tekstilmāksla šūtā apģērbā” Vīpē radīti jauni tērpi, ko iespējams valkāt ikdienā

Ar krāšņu tērpu parādi Vīpē noslēdzies šuvēju vasaras nodarbību cikls “Tekstilmāksla šūtā apģērbā”, kura laikā dalībnieki radīja pilnīgi jaunus tērpu komplektus, ko iespējams valkāt ikdienā.

Vīpes amatniecības centrā “Māzers” aizvadīta radoša vasara, kur biedrība “Vīpes stils” ar ELFLA LEADER projekta finansējumu 3 mēnešu garumā īstenoja bezmaksas apmācību kursus  “Tekstilmāksla šūtā apģērbā”. Projekta rezultāti no batikošanas, mašīnizšūšanas un apģērbu šūšanas nodarbībām ir praktiski noderīgi – pašu rokām radītos tērpus dalībniekiem iespējams uzvilkt mugurā.

Vairums no projekta dalībniekiem bija bez priekšzināšanām vai ļoti nelielām prasmēm, kaut arī daudzi ieradās ar savām šujmašīnām. Šūšanas lietpratēji apmācību cikla pirmajā daļā batikošanas un auduma apgleznošanas nodarbībās radīja šalles, lakatus un pat apgleznotas somas. Bet sevišķu atzinību no audzēkņu puses iemantoja šūšanas nodarbības.

Vija Lapiņa, projekta dalībniece no Kūku pagasta, dalās savos iespaidos: “Beidzot man bija iespēja pilnībā iepazīties ar savu šujmašīnu. Mājās šujmašīna jau ir sen, bet līdz šim viss, ko mācēju, bija salabot kādu saplēstu apģērba detaļu. Jaunu tērpu uzšūt pati nekad nebiju uzdrošinājusies. Šobrīd jau māku gan taisnu vīli nošūt, gan saprotu, kā tehniski notiek tērpa darināšanas process. Dažādie šūšanas termini agrāk bija pilnīgi nesaprotami, bet tagad jau spēju pat iesaistīties sarunā ar pasniedzēju.”

Visi audzēkņi, kas šuva jaunus tērpus, kādu no elementiem papildināja ar mašīnizšūšanas tehnikā darinātiem rotājumiem. Projekta noslēgumā, kas norisinājās 11. septembrī Vīpē, pabeigtie apģērbu komplekti tika izlikti krāšņā tērpu parādē, ļaujot dalībniekiem novērtēt citam cita prasmes. Īstenotie rezultāti jau iedvesmojuši audzēkņus turpināt pielietot apgūtās prasmes mājās.  Savukārt biedrība “Vīpes stils” cer neapstāties pie sasniegtā un turpināt sadarbību ar amatniecības centru “Māzers”, lai arī nākotnē varētu piedāvāt šūšanas apmācību jebkuram interesentam neatkarīgi no vecuma un prasmju līmeņa.

Sagatavoja Jānis Dzimtais
Vīpes amatniecības centrs ,,Māzers”

Atstājiet komentāru