2022.gada 30. jūnijs

Mareks, Tālivaldis

No otrdienas Jēkabpils novada skolēni varēs pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā darbam vasarā

No otrdienas Jēkabpils novada skolēni varēs pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā darbam vasarā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēnu reģistrācija tiek uzsākta pakāpeniski: 
•    2. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties tie skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā.
•    3. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Zemgalē. Tas nozīmē, ka no otrdienas darbam vasarā var reģistrēties arī Jēkabpils novada skolēni.
•    5. maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē un Vidzemē.

Skolēnam ir jāreģistrējas tajā novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA mājaslapā.

Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz 15. augustam, tādejādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots.  

Skolēns var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu, informācija par vienošanos ar darba devēju skolēnam jāieraksta pieteikuma anketā. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņam telefoniski vai ar e-pasta starpniecību tiks paziņots par iespēju pretendēt uz darba devēju pieteiktajām darba vietām. 

Šovasar valsts līdzfinansētajās darba vietās varēs strādāt arī Ukrainas civiliedzīvotāju bērni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Informācija par pasākumu Ukrainas skolēniem NVA mājaslapā pieejama arī ukraiņu valodā: https://www.nva.gov.lv/lv/litniy-zakhid-z-pracevlashtuvannya-uchniv.

Pirms iesaistes pasākumā skolēns tiks uzaicināts apmeklēt NVA filiāli, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumā. Dodoties uz NVA filiāli, skolēnam līdzi jāņem:  
•    Personu apliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte, Ukrainas skolēnam jāpaņem līdzi arī D vīza).
•    Jaunākiem par 18 gadiem skolēniem - ārsta izziņa par medicīnisko apskati. Ārsta izziņa iesniedzama darba devējam, uzsākot darba attiecības.
•    Skolēnam ar invaliditāti – ģimenes vai ārstējošā ārsta izziņa, kurā ir norādīts, kādus darba pienākumus aizliegts veikt.
•    Vecāka vai aizbildņa aizpildīts apliecinājums par darba vides riska novērtējumu un darba aizsardzības pasākumiem, ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem un turpina iegūt pamatizglītību. 

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns pasākumā tiek nodarbināts vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Skolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” pieejama NVA mājaslapā. (https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem )

Komentāri (0-2/2)

 • Čoms
  29.04.2022 18:27
  Piedāvājumā tikai puķu dobju ravēšana vai arī kādi citi darbi?
 • ES
  29.04.2022 17:26
  Kāpēc par nodarbinātību "Lielās talkas" laikā netiek nomaksāti nodokļi? Darbs bez atlīdzības Latvijas valstī ir ar likumu AIZLIEGTS!
  Ko, Ē

Atstājiet komentāru