2024.gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs, Arturs

Zasā notiks bērnu un jauniešu folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku 2024"

Zasā notiks bērnu un jauniešu folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku 2024"

Šodien un rīt Jēkabpils novada Zasā notiks bērnu un jauniešu folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku 2024", portālu Radio1.lv informēja pasākuma producents Reinis Druvietis.

Svētki, kuru tēma šoreiz ir "Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas", jau 40.reizi pulcēs vairāk ne kā 1000 bērnu un jauniešu no folkloras kopām no visas Latvijas.

Druvietis skaidro, ka folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku" katru gadu ir veltīti kādai tēmai, kuru dalībnieki padziļināti pēta vietējo tradīciju kontekstā. Saistībā ar 2024.gada tēmu -"Skaņa, skaņu ainava, tradicionāli skaņu rīki un melodijas" - dalībnieki visa mācību gada garumā ir mācījušies dziesmas, dejas un rotaļas, iepazinuši savas apkārtnes skaņu ainavu, raksturīgās melodijas un skaņu atdarinājumus dažādos folkloras materiālos, pievēršoties arī Sēlijas rotāšanai kā īpašai tradicionālās āra dziedāšanas tradīcijai.

Svētku pasākumā Zasā bērniem un jauniešiem būs iespēja dalīties mācību procesā apgūtajā pieredzē, tādēļ pasākuma piedāvās ļoti daudzveidīgas kopsadarbības formas, piemēram, gājienu, interaktīvas darbnīcas, muzicēšanu, rotaļas, spēles, dejas, koncertus, priekšnesumus Zasas muižas parkā, Zasas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Staļļu šķūnī un uz Lielās skatuves Zasas muižas parkā.

"Pulkā eimu, pulkā teku" ir nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma, kuras galvenais uzdevums ir aktualizēt paaudzēs krātā nemateriālā kultūras mantojuma - prasmju, iemaņu, stāstu, dziesmu, melodiju, deju, ēdienu recepšu un dzīves gudrību - pielietojuma iespējas šodien, atbildīgi saglabāt un attīstīt, nododot tālāk. Dzīvais kultūras mantojums tiek apgūts dažādos folkloras žanros.

Svētku atklāšana paredzēta šodien plkst.17 Zasas muižas parkā.

Atstājiet komentāru