2024.gada 24. jūlijs

Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne

Bijušo Līvānu novada pašvaldības amatpersonu krimināllietu turpinās iztiesāt novembra beigās

Bijušo Līvānu novada pašvaldības amatpersonu krimināllietu turpinās iztiesāt novembra beigās

Bijušo Līvānu novada pašvaldības darbinieku krimināllietu par dienesta viltojumu Latgales apgabaltiesa plāno turpināt skatīt 27.novembrī plkst.10, liecina tiesas informācija.

Iepriekš Daugavpils tiesa par dienesta viltojumu apsūdzētajiem piesprieda sabiedrisko darbu un naudas sodu. Spriedums tika pārsūdzēts.

Lietā apsūdzēts agrākais Līvānu novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers, kuru 2022.gada aprīlī apstiprināja Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektora amatā, kā arī bijusī pašvaldības Plānošanas un attīstības daļas vadītāja Baiba Vucenlazdāne. Tiesa vienu amatpersonu sodīja ar sabiedrisko darbu uz 80 stundām, bet otru - ar naudas sodu 7440 eiro apmērā. Tāpat abām apsūdzētajām personām ar tiesas spriedumu atņemtas tiesības vienu gadu ieņemt amatu pašvaldībās un valsts iestādēs.

Kā iepriekš prokuratūra informēja, pašvaldības amatpersona nolūkā piešķirt pašvaldības finansējumu kādas biedrības projektam, būdama pašvaldības mazo grantu projektu izvērtēšanas komisijas locekle, piekļuva pašvaldības dienesta datoram, kurā atradās izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokols, kurš saturēja patiesas ziņas, un sāka šā dokumenta falsifikāciju, veicot tajā labojumus.

Amatpersona protokolā aizstāja viena biedrības sagatavotā projekta nosaukumu ar citu šīs pašas biedrības sagatavotā projekta nosaukumu, apzinoties, ka citi izvērtēšanas komisijas locekļi par finansiālo atbalstu šim projektam nav balsojuši.

Amatpersona veica labojumus arī projekta īstenošanai piešķiramā finansējuma apjomā. Izmantojot viltu, maldinot, ka izmaiņas tika saskaņotas, amatpersona panāca, ka komisijas sanāksmes protokolu parakstīja sanāksmes protokolētāja.

Pēc šo darbību veikšanas amatpersona saskaņā ar iepriekšējo noziedzīgo vienošanos nodeva falsificēto izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokolu parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai, pēc kā noformēja līgumu par projekta ieviešanu un nodeva to parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai.

Pēc tam līgumu parakstīja arī biedrības valdes loceklis, būdams maldināts par to, ka izvērtēšanas komisija sniedza finansiālo atbalstu konkrētajam projektam.

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā. 

Komentāri (0-2/2)

  • Essss
    17.06.2024 14:02
    Izpilddirektora kga biļetenu grafiks precīzi sakrīt var tiesu sēdes grafiku...tā stiepj un stiepj un stiepj garumā...visticamāk cer novilkt līdz nākamajam pavasarim, pašvaldību vēlēšanām un tad jau manīs, ko ievēlēs, kas pie varas, ir nav palikšana amatā, varbūt tad beidzot ļaus notikt tiesas sēdei...citādi tā slimošana katru reizi kad sēde gan smieklīga, gan izskatās kā tīša izvairīšanās no tiesas un atbildības. Nez kāda institūcija pieskata/regulē lai nesimulētu? Jo šādi gājieni ne tikai šim kungam, bet kā "labā prakse" ieviesusies daudzos procesos visā Latvijā, kur šādi kundziņi tiek saukti pie atbildības.
  • Smaidiņš
    17.06.2024 13:52
    Pāris dienas pirms sēdes saslima,kāda sakritība.

Atstājiet komentāru