Covid-19 slimnieki reģistrēti vēl septiņās pašvaldībās; teju katrs trešais sasirgušais 30-39 gadus vecs
- LETA --
- 23 marts 2020 --
- 0Komentāri
Latvijā jauni koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pacienti reģistrēti vēl septiņās pašvaldībās, kopumā skarot 36 vietvaras, savukārt teju katrs trešais saslimušais ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
Vienlaikus minētajiem novadiem, SPKC norāda, ka no viena līdz pieciem Covid-19 pacientiem līdz šim reģistrēts arī Limbažu, Saulkrastu, Krimuldas, Sējas, Siguldas, Carnikavas, Garkalnes, Cēsu, Smiltenes, Aizkraukles, Ogres, Vecumnieku, Bauskas, Ozolnieku, Olaines, Ķekavas, Babītes, Salaspils, Grobiņas, Kuldīgas un Ventspils novados, kā arī Liepājā, Jelgavā, Jēkabpilī, Daugavpilī un Rēzeknē.
Tikmēr Jūrmalā reģistrēti no 11 līdz 20 Covid-19 pacientiem, savukārt Rīgā - no 51 līdz 100.
No kopumā 180 konstatētajiem Covid-19 pacientiem, 54 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, bet 44 saslimušie ir 20 līdz 29 gadus veci.
Savukārt trešā augstākā saslimstība novērojama tieši vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem, kur kopumā reģistrēti 37 saslimušie.
Vecāka gadagājuma iedzīvotāju vidū kopumā konstatēts 31 saslimušais, proti, 14 vecumā no 50 līdz 59 gadiem un 17 vecumā virs 60.
Vismazāk Covid-19 pacientu līdz šim konstatēts bērnu vidū. SPKC dati liecina, ka vecumā no desmit līdz 19 gadiem noteikti deviņi Covid-19 saslimšanas gadījumi, kamēr to iedzīvotāju vidū, kuru vecums ir zem deviņiem gadiem, reģistrēti pieci saslimušie.
Kā ziņots, ka Covid-19 pēdējās diennakts laikā Latvijā apstiprināta vēl 41 cilvēkam, tādējādi fiksēts līdz šim lielākais vienā diennaktī apstiprināto saslimšanas gadījumu skaits. Kopumā ar Covid-19 saslimušo skaits valstī sasniedzis 180 cilvēkus.
Aizvadītājā diennaktī veikti 987 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, savukārt līdz šim Latvijā kopumā veikti 6114 šādi izmeklējumi.
Veselības ministrijas (VM) galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis aģentūrai LETA skaidroja, ka vislielākā saslimstība minētajās vecuma grupās novērojama tāpēc ka "vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos".
"Līdzīgi kā Vācijā, kur joprojām slimo jaunāki cilvēki un viņus visu laiku atrod, testē un meklē kontaktus - tādā veidā infekcija nenonāk līdz vecajiem," vēstīja infektologs.
Skaidrojot, kādēļ Itālijā vairums sasirgušo ir tieši gados vecāki iedzīvotāji, Dumpis informēja, ka tur infekcija ir izplatījusies arī slimnīcās un pansionātos ar lielāko senioru īpatsvaru.
Tādējādi eksperts norādīja, ka Latvijas stratēģijas pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus.
No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.
Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka bērni ar šo slimību slimo ļoti maz. "Nav skaidrs vai viņi neslimo vispār, vai pārslimo asimptomātiski," klāsta infektologs, norādot, ka bērniem nav smago slimības formu.
Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas Ķīmijas, bioloģijas un medicīnas zinātņu nodaļas priekšsēdētājs Pēteris Trapencieris ir norādījis, ka vīriešu mirstība no koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" ir teju divreiz lielāka nekā sieviešu un riska zonā primāri cilvēki vecumā virs 65 gadiem.