2024.gada 23. novembris

Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Divu metru distance starp bērnu gultiņām pirmsskolas izglītības iestādēs tomēr nebūs jāievēro

Divu metru distance starp bērnu gultiņām pirmsskolas izglītības iestādēs tomēr nebūs jāievēro

Divu metru distance starp bērnu gultiņām pirmsskolas izglītības iestādēs nebūs jāievēro, informē Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Tas esot pārpratums, kas radies pašreiz spēkā esošo vadlīniju dēļ. Tajās šāda rekomendācija tiešām ir iekļauta. Pašreizējā redakcijā uz bērnu dārziem attiecas grupiņu nošķiršana un kārtība, kādā bērns jānogādā dārziņā. Nākamnedēļ šo noteikumu projektu skatīs Ministru kabinetā, ziņo Latvijas sabiedrisko mediju portāls.

Šonedēļ sociālajos tīklos varēja vērot gan vecāku, gan pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku sašutumu par Izglītības un zinātnes ministrijas it kā noteikto prasību bērnudārzos ieturēt divu metru distanci starp bērnu gultiņām. Pārsvarā cilvēki diskutēja par to, vai dārziņos pietiks vietas, lai šādu prasību izpildītu. Izrādās, tas bijis pārpratums, informē Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

"Pāpratums visticamāk ir radies tāpēc, ka šobrīd spēkā esošajās vadlīnijās, ko pirms diviem trīs mēnešiem izstrādājusi Veselības ministrija, parādās šāds ieraksts par diviem metriem starp gultiņām. Bet šobrīd, lai mazinātu tās šaubas, ne MK noteikumi, ne to anotācija neparedz šādu noteikumu ieviest, kas būtu jāievēro visām pirmsskolas izglītības iestādēm. Arī vadlīnijās šī brīža redakcijā nav tādas lietas, ka būtu jāievēro divi metri starp gultiņām. Turklāt, vadlīnijām ir tikai rekomendējošs raksturs," pauda IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Vadlīnijās par mācību procesa organizēšanu bērnu dārzos iekļauta grupiņu savstarpēja nošķiršana un noteikumi, kā bērnu nogādāt pirmsskolā. Pašiem darbiniekiem būs jāseko līdzi, lai nebūtu lieka drūzmēšanās. Bet divu metru distance vienas grupiņas ietvaros nebūs jāievēro.

Sabiedrības sašutumam par divu metru distanci starp gultiņām pievienojās arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Lai arī tas diskusijās figurējis tikai kā ieteikums, priekšsēdētāja Inga Vanaga uzskata, ka arī rekomendācijās nevajadzētu rakstīt faktiski neizpildāmas lietas.

"Ir lietas, ko nevajag noteikt nacionālā līmenī, pat ieteikuma dokumentā. Covid ir sensitīvs un satraucošs jautājums. Kāds ieteikumu izlasa kā ieteikumu, kāds to izlasa kā likumu. Tāda ir mūsu sabiedrība. Te mēs aicinām tomēr uzticēties izglītības iestādēm un nepārspīlēt ar vienu vai otru priekšlikumu. Paļaujoties uz to, ka arī izglītības iestādē strādājošajiem, vadībai un komandai ir būtiska sabiedrības veselība. Un jāļauj viņiem tie procesi organizēt viņiem pieejamā resursa ietvaros," norāda Vanaga.

Vanaga atzīst, ka kopumā vadlīnijās esot arī diezgan daudz labu ieteikumu.

Noteikumu projektu par mācību procesa organizēšanu nākamnedēļ skatīs valdība, pēc tam tas būs pieejams plašākai apskatei.

Atstājiet komentāru