2025.gada 19. janvāris

Alnis, Andulis

Krustpils novada amatniecības centrs “Māzers” uzsāk adīšanas nodarbības tiešsaistē

Pielāgojoties ārkārtas situācijas apstākļiem, amatniecības centrs “Māzers” aicina uz adīšanas nodarbībām tiešsaistē. Pieredzējušās rokdarbu pasniedzējas Maijas Kulakovas vadībā trešdienu vakaros varēs apgūt mauču un dūraiņu adīšanu, informē amatniecības centrs "Māzers" pārstāvis Jānis Dzimtais.

Latvijas Republikas Ministru kabinets ārkārtējo situāciju ir pagarinājis līdz šā gada 6. aprīlim, saglabājot līdzšinējos ierobežojumus arī kultūrizglītības un pieaugušo neformālās izglītības iestādēs. Vīpes amatniecības centrā “Māzers” klātienes nodarbības organizēt nav iespējams, tādēļ aicinām pievienoties adīšanas nodarbībām tiešsaistē.

Astoņus trešdienu vakarus amatniecības centrs “Māzers” piedāvā apgūt mauču un cimdu adīšanu pieredzējušās rokdarbu pasniedzējas Maijas Kulakovas vadībā. Nodarbību laikā varēs secīgi apgūt pilnu dūraiņa adīšanu, veltot atsevišķu uzmanību visām tā detaļām – īkšķim, valnītim, noraukumam. Tāpat varēs uzzināt, kā adīt pulsa sildītājus jeb maučus, saverot pērlītes uz dzijas.   Pēdējos gados mauči kļuvuši ļoti iecienīts apģērba aksesuārs, kas ne vien krāšņi paspilgtina tērpu, bet arī praktiski silda tā nēsātāju. Dalībniekiem vēlamas pamatprasmes adīšanā.

Nodarbības notiks trešdienu vakaros 2 mācību stundu garumā ar starpbrīdi: 1. mācību stunda no pulksten 19.30 līdz 20.10. un 2. mācību stunda no 20.15. līdz 20.55. Pirmā tikšanās reize 2021. gada 10. februārī pulksten 19.30. Dalībniekiem nepieciešami savi instrumenti un materiāli – adāmadatas, dzija, pērlītes. Sīkāk par nodarbību norisi un materiālu izvēli varēs uzzināt pirmajā tikšanās reizē.

Lai pieslēgtos attālinātajām nodarbībām, viedierīcē nepieciešama lietotne “ZOOM”. Nodarbības  pieejamas šajā adresē: 1. mācību stunda https://ej.uz/adisana un 2. mācību stunda https://ej.uz/adisana2 Visas nodarbības notiek bez maksas.


Attālināto nodarbību programma:

1.    Ievadnodarbība. Adīšana ar pērlītēm, raksti, aprēķini, materiāli;
2.    Mauču adīšana ar pērlītēm;
3.    Cimdu raksti, adīšanas tehniskie paņēmieni;
4.    Valnīša veidi, to adīšana;
5.    Cimda īkšķa vietas iezīmēšana, plaukstas daļa;
6.    Cimda noraukums;
7.    Īkšķa adīšana, īkšķa noraukums;
8.    Cimdu apstrāde. Noslēguma nodarbība.

Atstājiet komentāru