2021.gada 27. novembris

Lauris, Norberts

Līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku

Līdz 29. oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku

Līdz 29.oktobrim reģionālo maršrutu autobusi kursēs saskaņā ar skolēnu brīvlaika grafiku, informēja Autotransporta direkcijā (ATD). Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā valdības lēmumu pagarināt skolēnu rudens brīvlaiku līdz 29. oktobrim.

Kopumā šīs izmaiņas skars aptuveni 300 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā. Daļā maršrutu tiks atklāti jauni reisi, bet daļā tie tiks slēgti.

ATD aicina iedzīvotājus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā "atd.lv" sadaļā "Kustības saraksti" vai portālā "1188.lv".

Jau ziņots, ka no ceturtdienas līdz 15.novembrim pasažieru skaits pilsētas un piepilsētas transportā nedrīkstēs pārsniegt 50% no transporta ietilpības, trešdien nolēma valdība.

Sabiedriskā transporta pārvadātājiem uzdots organizēt iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai pasažieru skaits pilsētas un piepilsētas transportlīdzeklī nepārsniedz 50% no tā ietilpības, bet, ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, tiks marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu.

Tāpat transporta pārvadātājiem tiks uzdots nodrošināt pastāvīgu dabisko vēdināšanu transportlīdzeklī.

Pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, stingro ierobežojumu laikā nepiemēros braukšanas maksas atvieglojumus.

Tāpat vēstīts, ka skolēniem rudens brīvdienas pagarinātas līdz 29.oktobrim.

Rudens brīvdienas netiek pagarinātas skolēniem, kuri mācās sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" un speciālās izglītības iestādēs, kā arī mācās tālmācībā.

No 1.novembra mācības klātienē atsāks 1. līdz 3.klašu skolēni, tai skaitā starptautiskās izglītības skolās.

Savukārt 4.-12. klašu skolēni mācības klātienē atsāks 15.novembrī.

Kā ziņots, no ceturtdienas, 21.oktobra, valstī tiek ieviesti īpaši stingri Covid-19 ierobežojošie pasākumi jeb "lokdauns".

Atstājiet komentāru