2022.gada 27. maijs

Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

2021. gada pieredze padarīs mūs stiprākus, uzsver Kariņš

2021. gada pieredze padarīs mūs stiprākus, uzsver Kariņš

2021. gads ir atstājis gūto pieredzi un mācības, kuras izmantot, lai stiprinātu sevi un mūsu valsti turpmākajā izaugsmes ceļā. Mēs esam gudri, mēs esam spējīgi, mēs varam, ja darām, tradicionālajā gadumijas uzrunā Latvijas iedzīvotājiem teica Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

"Latvija – tie esam mēs paši, mūsu rīcība, mūsu savstarpējās attiecības un mūsu lēmumi. Liekot lietā gūto rūdījumu, mums ir jāstrādā, lai veidotu savu valsti tādu, kurā mūsu ģimenes un līdzcilvēki var justies droši, atbalstīti un pieņemti," sacīja Ministru prezidents.

Viņa vērtējumā, 2021. gads un tā mainīgie apstākļi no katra ir prasījis vairāk – vairāk ieklausīties, vairāk izprast, vairāk atbildības un vairāk iesaistes.

"Tas ir nesis vēl nepieredzētu viedokļu dažādību un diskusijas, kas ir neatņemama demokrātijas daļa, lai nonāktu pie kopīgas rīcības. Tas mums ir ļāvis arī paveikt vairāk, neskatoties uz šī gada izaicinājumiem. Mēs kopīgiem spēkiem esam pārvarējuši pandēmijas grūtākos brīžus, nosargājuši savas valsts un Eiropas Savienības ārējo robežu, panākuši ekonomikas izaugsmi, investīciju, eksporta un darba algu pieaugumu. Tam, ko darām, ir panākumi," pauda premjers.

Kariņš pateicās ikvienam, kas ir izvēlējies darīt, apvienot spēkus un uzņemties atbildību par sevi, savu tuvāko un arī kopējo sabiedrības veselību un drošību. "Mēs katrs esam daļa no komandas, kas veido mūsu valsti stipru. Īpaši vēlos pateikties mūsu varoņiem – ārstiem un medicīnas personālam, robežsargiem, policistiem, zemessargiem un bruņoto spēku karavīriem. Esmu lepns par mūsu cilvēkiem un viņu profesionalitāti, pašaizliedzību, spēku un mīlestību, ar kādu viņi dara savu darbu," atzina Ministru prezidents.

Premjers stāstīja, ka 2021. gads ir nesis rūdījumu arī mūsu ekonomikai. "Neskatoties uz izaicinājumiem, tā ir spējusi pielāgoties, augt un dažādoties. Ikvienam uzņēmumam mūsu tautsaimniecībā ir vieta – gan lielam eksportējošam, gan mazam mājražotājam. Aiz katra uzņēmuma ir cilvēki, kuru izdoma, mērķtiecība un spēja sadarboties ir attīstības dzinulis. Mūsu mērķis ir radīt aizvien labākus uzņēmējdarbības apstākļus un labas darba vietas tā vietā, lai ilgstoši īstenotu plašu pabalstu politiku," uzsvēra Kariņš.

Vienlaikus viņš piebilda, ka vairāk nekā jebkad izjūtam ilgtermiņa ieguldījumu nozīmi izglītībā un zinātnē. "Mums ir un būs vajadzīgi zinoši un spējīgi cilvēki mūsu ekonomikai līdzās spēcīgai zinātnes bāzei. Tāpēc esmu gandarīts, ka jauno gadu sagaidīsim ar būtisku finansējuma pieaugumu mūsu zinātnei," sacīja Ministru prezidents.

Uzrunā Kariņš uzsvēra, ka ceļā uz turīgāku valsti ir jāskatās uz jauno realitāti – klimata pārmaiņām. "Pieradums ir izaugsmes un attīstības lielākais ienaidnieks. Jaunā klimata politika ir iespēja mūsu uzņēmējiem un zinātniekiem radīt un ražot jau šodien to, ko visa pasaule lietos rīt. Ceļš uz mūsu valsts neatkarības atjaunošanu bija cieši saistīts ar vides aizsardzības kustību. Arī šodien tieši klimata politika atkal var kļūt par pagrieziena punktu mūsu valsts turpmākajā attīstības ceļā. Esmu pārliecināts, ka mācēsim pārdomāti un atbildīgi izmantot pārmaiņu radītās iespējas," teica Ministru prezidents.

Viņa vērtējumā, ekonomiskās izaugsmes būtisks priekšnosacījums ir miers un stabilitāte. "Drošības situācija reģionā un uz mūsu robežas atkārtoti parāda, cik svarīgi būt stipriem un strādāt kopsolī ar līdzīgi domājošiem, spēcīgiem sabiedrotajiem, ar kuriem mūs vieno kopīgas vērtības – brīvība, demokrātija un likuma vara. Šogad esam pierādījuši, ka spējam sargāt savas robežas un uz mums kā līdzvērtīgiem Eiropas Savienības un NATO partneriem var paļauties," uzsvēra premjers.

Tāpat uzrunā Kariņš secināja, ka Latvijas olimpiešu panākumi šogad parādīja mūsu tautas sīkstumu un neticamās darba spējas, iedvesmojot mūs un raisot apbrīnu plašajā pasaulē.

"Tas ir spilgts piemērs tam, ka tad, ja gribam un darām, katrs no mums un visi kopā mēs spējam sasniegt izcilus rezultātus. Mēs esam spējīgi, mēs esam gudri, mums ir pieredze un mums ir iespējas. Domāsim, celsimies un darīsim, lai augtu paši un stiprinātu mūsu mīļo Latviju," uzrunas noslēgumā aicināja Ministru prezidents.

Kariņš pateicās tautai par izturību, līdzestību un izpratni, vienlaikus novēlot visiem stipru veselību, ticību saviem spēkiem un gaišu skatu uz nākotni 2022. gadā.

Foto: DELFI

Komentāri (0-3/3)

 • Olga
  03.01.2022 00:28
  Labāk mediķiem samaksājiet solītās algas. Darbi runās labāk par vārdiem
 • Bumerangs
  01.01.2022 15:00
  Pats tāds
 • Īpašais
  01.01.2022 01:49
  Idiots

Atstājiet komentāru