2023.gada 1. oktobris

Lāsma, Zanda, Zandis

VID veic kratīšanas kādā pārtikas produktu ražošanas un vairumtirdzniecības uzņēmumā piecās pilsētās, arī Jēkabpilī (PAPILDINĀTS)

VID veic kratīšanas kādā pārtikas produktu ražošanas un vairumtirdzniecības uzņēmumā piecās pilsētās, arī Jēkabpilī (PAPILDINĀTS)

(Pievienota 9.-12.rindkopa)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija veikusi deviņas kratīšanas kādā pārtikas produktu ražošanas un vairumtirdzniecības uzņēmumā saistībā ar aplokšņu algu izmaksu, informē VID.

Kratīšanas veiktas 2022.gada augustā sāktajā kriminālprocesā par aplokšņu algu izmaksu uzņēmumā, kas nodarbojas ar gaļas un citu pārtikas produktu ražošanu un tirdzniecību. 

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022.gada novembrī veica deviņas kratīšanas Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Jelgavā un Jēkabpilī kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, tostarp nereģistrētās pārtikas noliktavās. Tādējādi kratīšanās piedalījās arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieki.

Kratīšanu laikā izņemti mobilie tālruņi ar mobilo aplikāciju "Whatsapp" un "Telegram" sarakstēm, aplokšņu algu izmaksu saraksti, 220 paciņu ar cigaretēm bez Latvijas akcīzes markām, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, kriminālprocesā noskaidrots, ka uzņēmums no 2020.gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem tika izmaksāta skaidrā naudā. 

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, par iespējamo grāmatvedības uzskaitē neuzrādītās darba samaksas izmaksāšanu. 

Kriminālprocesā divām personām piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka minētais uzņēmums ir Talsos reģistrētā SIA "Pakalnu gaļa". Ar uzņēmumu aģentūrai LETA nav izdevies sazināties. 

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Pakalnu gaļai" šā gada 10.augustā ar Kurzemes rajona tiesas lēmumu sākts tiesiskās aizsardzības process, kurš atcelts 15.novembrī, jo tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu nav atbalstījis Maksātnespējas likumā noteiktais kreditoru vairākums.

"Pakalnu gaļa" reģistrēta 2017.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Voldemārs Liekna. 

"Pakalnu gaļa" 2021.gadā strādāja ar 1,083 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 44 137 eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID aicina iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas aplokšņu algas, zvanot uz VID bezmaksas anonīmo uzticības tālruni +371 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi parkapumi@vid.gov.lv.

Komentāri (0-2/2)

  • heeheee
    07.12.2022 12:30
    izskatas ka galasnams
  • He he
    06.12.2022 10:35
    Ko mums izsaka fakts- kaut kādos uzņēmumos? Konkrēti kādos?

Atstājiet komentāru