2023.gada 29. marts

Agija, Aldonis

Braukšanas atvieglojumu saņemšanai politiski represētās personas aicina noformēt eID karti

Braukšanas atvieglojumu saņemšanai politiski represētās personas aicina noformēt eID karti

2023.gada vasaras tiks mainīta kārtība, kādā notika norēķināšanās par braukšanu reģionālajos maršrutos politiski represētām personām un citām sociālām grupām, kurām pienākas atvieglojumi. No 2023. gada vasaras būs nepieciešama eID karte, politiski represētās personas apliecība vairs nebūs jāuzrāda.

Ir apzināts, ka 60% cilvēku, kuriem pienākas atvieglojumi sabiedriskajā transportā, nemaz nav eID kartes un 17% ir vecā tipa eID kartes, kas nozīmē to,  ka šie cilvēki nākamgad vairs nevarēs iegūt braukšanas maksas atvieglojumus. 

Šobrīd noris kampaņa, lai informētu un skaidrotu, kā jārīkojas.  Kampaņas mērķis ir informēt cilvēkus, kuriem ir iespēja iegūt braukšanas atvieglojumus reģionālajos maršrutos, ka no vasaras ar līdzšinējo apliecību atvieglojumus nevarēs saņemt, tādēļ būs nepieciešama eID karte ar AIF ( autorizēto identifikācijas funkcionalitāti).

Tas nozīmē to, ka šī informācija attiecas gan uz tiem, kuriem vispār nav eID kartes, gan uz tiem kuriem eID  karte ir izsniegta laika posmā no 2019. gada 2. septembra līdz 2021.  gada 27. decembrim, jo šajās kartēs ir nepieciešams aktivizēt eID kartes funkcionalitāti.

Tiem, kuriem kartes izsniegtas pirms 2019.gada 2.septembra, jāgādā jauna eID karte, bet tiem, kuriem no 2019.gada 2.septembra līdz 2021.g. 27. decembrim, – jādodas uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi (PMLP) un jāaktivizē savas kartes.

Tiem, kuriem kartes izdotas pēc 2021.gada 27. decembra, nav jādara nekas, jo tajās kartēs jau iestrādāda identifikācija.

Politiski represētās personas aicinātas neatstāt uz pēdējo brīdi un savlaicīgi doties uz tuvāko PMLP, lai aktivizētu savas ID kartes funcionalitāti vai saņemtu jaunu, informē Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) sekretāre Dagnija Liepiņa.

Komentāri (0-1/1)

  • Iveta
    05.01.2023 17:46
    Stulbums,cilvēkiem tikai nervu bendēšana,valsts līdzekļu notriekšana,cilvēku līdzekļu izmānīšana,jo cilvēkiem par karti jāmaksā nauda,lai arī kartes termiņš nav beidzies,iD karti var dabūt tikai martā nomainīt,tur augšā domā,kā cilvēkiem dzīvi sarežģīt...!?

Atstājiet komentāru