2024.gada 20. maijs

Salvis, Selva, Venta

Staburaga pagastā dzēsts degošs rugāju lauks

Staburaga pagastā dzēsts degošs rugāju lauks

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. 

Plkst. 12.08 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Iecavas pagastu, kur bija notikusi vieglās un smagās automašīnas sadursme. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēseji glābēji konstatēja, ka vieglajā automašīnā iespiests bojāgājušais, savukārt no smagās automašīnas notiek degvielas noplūdes. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja bojāgājušo. Degvielas noplūde tika apturēta un izlijusī degviela savākta, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa. Ugunsdzēsēji glābēji darbu noslēguma vietā noslēdza plkst. 14.16.

Pēcpusdienā Dobeles novada Tērvetes pagastā vienstāva katlumājas dūmvadā dega sodrēji 20 m2 platībā. 

Vakarpusē Tukuma novada Engures pagastā dega vieglās automašīnas bagāžas nodalījums 1 m2 platībā. Ugunsgrēks nodzēsts pirms VUGD ierašanās. 
Šorīt Brīvības bulvārī Jelgavā dega zaru kaudze 20 m2 platībā. 

Aizkraukles novada Staburaga pagastā dega rugāju lauks 1000 m2 platībā. 

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Aizvadītajā diennaktī  VUGD kopumā saņēma 52 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru