2023.gada 29. novembris

Ignats, Virgīnija

Šodien sāksies ūdens līmeņa atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē

Šodien sāksies ūdens līmeņa atjaunošana Pļaviņu HES ūdenskrātuvē

Trešdien, 27.septembra pēcpusdienā Pļaviņu HES ūdenskrātuvē sāksies pakāpeniska ūdens līmeņa atjaunošana, jo ir pabeigti hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbi ūdenslīmeņa mainīgajā zonā, aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Trīs dienu laikā, 30.septembrī ūdenskrātuvē būs sasniegts normāls ikdienas ekspluatācijas ūdenslīmenis, kas būs augstāks par 69,45 metriem (m) Latvijas normālā augstuma sistēmā (LAS). Ūdenskrātuves piepildīšanas ātrums būs atkarīgs no ūdens pieteces upē un pieprasījuma elektroenerģijas tirgū.

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmeņa pazemināšanas laikā notika Pļaviņu HES augšas bjefa balstu un atbalstsienu atjaunošanas projekta otrās kārtas hidrotehnisko būvju konstrukciju atjaunošanas darbi - bojāto dzelzsbetona virsmu atjaunošana mainīgajā un zemūdens līmeņa zonā.

"Latvenergo" HES tehniskais direktors Andris Zēģele norāda, ka līdz septembra beigām ūdenslīmeņa pazeminājuma laikā atjaunotas HES balstu un atbalstsienu betona virsmas, kas ūdens līmeņa svārstību un klimatisko apstākļu mainības dēļ ir visvairāk pakļautas ietekmei. Būvdarbos notika bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža un betonēšana.

Vienlaikus Zēģele pauž, ka arī pēc līmeņa atjaunošanas turpināsies būves remontdarbi, kas noslēgsies tikai novembrī. Ūdenslīmeņa ilgtermiņa pazeminājums Pļaviņu HES ūdenskrātuvē ir paredzams arī nākamgad, kad notiks augšas bjefa balstu un atbalstsienu betona virsmu atjaunošanas trešās kārtas darbi.

Jau ziņots, ka "Latvenergo" koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 1,163 miljardi eiro, kas ir par 56,3% vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa pieauga par 56,8% - līdz 222,519 miljoniem eiro, liecina "Latvenergo" sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".

Vienlaikus koncerna māteskompānijas apgrozījums 2023.gada pirmajā pusgadā palielinājās par 83,2%, sasniedzot 867,9 miljonus eiro, bet koncerna mātesuzņēmuma peļņa bija 228,2 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 50,5%.

Atstājiet komentāru