2023.gada 29. novembris

Ignats, Virgīnija

29.oktobrī notiks pāreja uz ziemas laiku, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu atpakaļ

29.oktobrī notiks pāreja uz ziemas laiku, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu atpakaļ

2023. gada 29. oktobrī atkal būs jāpārgriež pulkstenis. Lai arī mūsdienās lielākajai daļai viedo ierīču pulkstenis pārregulējas automātiski, tomēr cilvēki, kas izmanto klasiskos pulksteņus, būs nepieciešams pārgriezt laiku stundu atpakaļ.

Kad notiks pāreja uz ziemas laiku?

29. oktobrī plkst. 04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu atpakaļ.

Kad gaidāma pāreja atpakaļ uz vasaras laiku?

Pāreja atpakaļ uz vasaras laiku notiks 2024. gada 31. martā.

Kādus pulksteņus nepieciešams pagriezt?

Parasti tādus klasiskos sienas vai rokas pulksteņus, kuri neskaitās kā viedā ierīce un kuriem nav savienojums ar internetu. Viedpulksteņos, viedtālruņos, planšetēs, viedajos televizoros un citās gudrajās ierīcēs laiks tiks pārgriezts automātiski.

Kas nosaka noteikumus par pulksteņa griešanu?

Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par laika maiņu divas reizes gadā nav panākts, tādēļ ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Latvijā kārtību, kādā notiek pāreja uz vasaras laiku, nosaka Ministru kabineta 2010. gada 26. oktobra noteikumi Nr.1010 „Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos ir noteikts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.: 03:00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.: 04:00 – par vienu stundu atpakaļ.

Atstājiet komentāru