2023.gada 1. oktobris

Lāsma, Zanda, Zandis

Jau 17. augustā Jēkabpilī atkal rūks motori

Jau 17. augustā Jēkabpilī atkal rūks motori

Šogad jēkabpiliešus un pilsētas viesus atkal priecēs "Motoru svētki 2013", vienā dienā pulcējot trīs dažāda veida sacensības. "Motoru svētki 2013" būs sestdien, 17. augustā, visas dienas garumā.

Šogad jau otro reizi notiks rallijsprints "Viduslatvija", kas pagājušajā gadā startēja kā kandidātposms, bet šogad jau iekļauts Latvijas rallijsprinta čempionāta oficālajā kalendārā. Plānoti seši ātrumposmi, no kuriem pirmie četri būs Krustpils novada ceļos, bet divi pēdējie notiks Jēkabpils pilsētā. Visas rallijsprinta automašīnas un startu varēs vērot Vecpilsētas laukumā, sāķot no pulksten 13.50.
 
Tāpat jau otro gadu Jēkabpili pierūcinās ātrumlaivas Daugavā, kur risināsies Latvijas čempionāta 4. posms. Sportistiem pagājušā gada skatītāju apmeklētība un atbalsts tik ļoti paticis, ka šogad solās būt vēl lielāks pulks braucēju un, ja viss notiks, kā plānots, būs pat četras jaudīgās Formula 2 ātrumlaivas. Āreumlaivu sacensības sāksies pulksten 12.00, bet treniņi būs jau no pulksten 10.00.
 
Jēkabpilī vēl nebijis motoru sporta veids būs motoparaplānu veiklības sacensības, kurās tiks izcīnīts Jēkabpils Kauss. Tajās piedalīsies arī jēkabpilietis Edgars Mitris. Motoparaplānu sacensības notiks no pulksten 8.00 - 12.00 laukā starp "Depo" un Neretas ielu, bet pie sacījuma, ka būs ideāli laika apstākļi. Sportistiem, lai veiktu visus uzdevumus un veiklības trikus, vēja ātrums nedrīkst pārsniegt sešus metrus sekundē.
 
Visas dienas garumā no pulksten 12.00 līdz 18.00 Pļaviņu ielā un laukumā pie Tiesu nama notiks dažnedažādas atrakcijas ģimenēm ar bērniem. Būs rallija auto simulators, kāpšanas siena, piepūšamās atrakcijas, seju apgleznošana un dažādi garšīgi našķi. CSDD satiksmes drošības apmācību stendos varēs izjust automašīnu frontālo sadursmi un automašīnas apgāšanos. Savukārt raidījums "Zebra" piedāvās ceļa skolu bērniem un labirintu ar alkohola reibumu imitējošām brillēm.
 
Tā kā organizatori - biedrība "SKN Sports" un Jēkabpils pilsētas pašvaldība vēlas pārsteigt pilsētniekus un viesus, arī pasākuma atklāšanā un noslēgumā visus priecēs un aizraus vēl Jēkabpilī nebijuši pārsteigumi.
"Motoru svētku 2013" oficiālajā atklāšanā pulksten 11.30 Daugavmalā iepretim Vecpilsētas laukumam notiks iespaidīgi lidmašīnu paraugdemonstrējumi, savukārt noslēgumā, kas norisināsies turpat un sāksies ar sportistu apbalvošanu pulksten 21.30, skatītājus priecēs "Tilts ugunīs". Negribot zaudēt pārsteiguma momentu, organizatori paturēs noslēpumā, kas tieši būs sagaidāms, vien brīdina, ka Jēkabpils tilts uz neilgu laiku tiks slēgts satiksmei.
Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad starp visu trīs sporta veidu dalībniekiem tiks izlozēta balva - stiklšķiedras divu airu laiva, ko piedāvā "Motoru svētku 2013" draugs - SIA "Aidava".
 
Rallijsprintu "Viduslatvija 2013" organizē biedrība "SKN Sports" un Jēkabpils pilsētas pašvaldība, atbalsta Krustpils novads. Pasākuma oficiālais apdrošinātājs ir "BTA". Pasākuma auto ir Nissan oficiālais pārstāvis Latvijā - Norde.
 
Mūsu draugi: Aidava, Jēkabpils PMK, Ošukalns, Kontekss, Statoil, GJ Grupa, Dižmežs, DLLA, Laimon Fresh, Ošukalns celtniecība, Selko īpašumi, Doma 98, Sedumi, Martekss Auto, Mikor, LC Būve, Roadway, Juris Saldaks un Jēkabpils Jauniešu dome.
 
Informatīvie atbalstītāji: Radio1 – oficiālais rallijsprinta "Viduslatvija 2013" radio, laikraksts "Jaunais Vēstnesis", jekabpils-jauniesi.lv, 4rati.lv, žurnāls "Vērtīgs".
 
Pēc noslēguma ballēties aicina klubs "Luīze".
 
 
Motoru svētki 2013 programma
 
8.00 Motoparaplānu sacensību "Jēkabpils kauss" starts.
Lauks starp "Depo" un Neretas ielu.
 
11.30 "Motoru svētku 2013" oficiālā atklāšana Daugavmalā iepretim Vecpilsētas laukumam.
Lidmašīnu paraugdemonstrējumi
 
12.00 Ātrumlaivu sacensības (treniņi jau no pulksten 10.00).
 
13.50 Rallijsprinta "Viduslatvija 2013" atklāšana Vecpilsētas laukumā.
 
14.00 Rallijsprinta "Viduslatvija 2013" starts Vecpilsētas laukumā.
 
14.38 PS1 "Krustpils"
 
15.12 PS2 "Norde Nissan"
 
16.55 PS3 "Krustpils"
 
17.29 PS4 "Norde Nissan"
 
18.56 PS5 "Jēkabpils"
 
19.58 PS6 "Jēkabpils"
 
 
12.00 - 18.00 Visas dienas garumā dažnedažādas atrakcijas ģimenēm ar bērniem.
Pļaviņu ielā un laukumā pie Tiesu nama.
 
21.30 "Motoru svētki 2013" noslēgums Daugavmalā iepretim Vecpilsētas laukumam.
Apbalvošana
 
"Tilts ugunīs" (Tilts uz neilgu laiku tiks slēgts)
 

Atstājiet komentāru