2022.gada 9. decembris

Sarmīte, Tabita

Septembra vidū Jēkabpilī startēs rallijreids Latvian Baja 2013

Septembra vidū Jēkabpilī startēs rallijreids Latvian Baja 2013

13.septembrī plkst.18.00 Jēkabpils Vecpilsētas laukumā tiks dots starts jau ceturtajam „RE Autoclub“ rīkotajam starptautiskajam rallijreidam „Latvian Baja 2013“. Savu spēju ātri reaģēt un īsā laika posmā pievarēt garas distances šajās sacensībās pārbaudīs vairāki desmiti pilotu un stūrmaņu no Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Ukrainas, Latvijas un Lietuvas, portālu Radio1.lv informēja organizatoru pārstāvji.

Šogad rallijreidā komandām trīs dienu laikā būs jāmēro aptuveni 600 km pa Viesītes, Jēkabpils, Madonas apkaimes ceļiem un mežiem. 13.septembrī pēc rallijreida atklāšanas komandas mēros pirmo, visīsāko ātrumposmu, kas būs vien 8,5 km garš, savukārt 14.un 15.septembrī tām katru dienu būs jāpievar 279 km gara distance. Rallijreids noslēgsies 15.septembra vakarā plkst.21.00 Madonā, Saieta laukumā. 

Sacensības „Latvian Baja 2013“, kas līdz šim nesušas „Riga Baja“ vārdu, šogad tiek organizētas kā sestais un noslēdzošais Krievijas čempionāta posms. Tieši Latvijas mežos un uz zemes ceļiem tiks noskaidroti kaimiņzemes spēcīgākie sezonas autosportisti. Paredzams, ka rallijreidā „Latvian Baja“ startēs šī gada Krievijas čempionāta līderis Vladimirs Vasiļjevs („G-Force Motosport“), „RE Autoclub“ sportisti Tapio Suominens un Jouni Ampuja no Somijas, kā arī daudzi citi. 

„Jau vairākus gadus pēc kārtas viss izšķiras Latvijā. Tā kā šogad piektais čempionāta posms tika atcelts, Latvijā ieradīsies labākās komandas – T2 klasē vien šobrīd uz pirmo vietu pretendē četras ekipāžas,“ Krievijas čempionāta norisi komentēja „RE Autoclub“ dibinātājs Roberts Elbakjans. 

Viņš pastāstīja, ka „Latvian Baja 2013“ rallijreidā piedalīsies vairākas pasaules autosporta zvaigznes, kopumā startēs ap 30 komandu. Vistālāk uz sacensībām brauks autosportisti no Toljati (Kazahstānas). Savukārt viena no sacensību intrigām būs elektriskās piedziņas automašīnu duelis starp Latvijā un Baltkrievijā ražotajiem spēkratiem.

„Skatītāji Latvijā varēs redzēt to pašu, ko vērojot televizoru ekrānos no Dakāras,“ sacīja R.Elbakjans, skaidrojot, ka rallijreidu varot nosaukt par vienu no Latvijas veiksmes stāstiem. Proti, Krievijā „Latvian Baja“ rallijreidu vienmēr min kā piemēru, savukārt ārzemju braucēji uz Latviju brauc, lai piedalītos kvalitatīvās sacensībās un gūtu vērtīgu pieredzi. Krievijas čempionāta ietvaros tikai viens sacensību posms var tikt rīkots ārpus kaimiņzemes robežām, un šogad uz pēdējā posma rīkošanu pretendēja trīs valstis, tostarp Ukraina un Baltkrievija. Organizatori lēma par labu Latvijai, norādīja „RE Autoclub“ dibinātājs. 

Pērn rallijreidā piedalījās 25 ekipāžas, kuru vidū izcēlās „RE Autoclub“ pārstāvji – Jāņa Nagļa un Reiņa Trūpa ekipāža izcīnīja pirmo vietu, savukārt Tapio Suominena un Marku Hurskainena komanda ieņēma godpilno otro vietu. 

Rallijreidu „Latvian Baja 2013“ organizē „RE Autoclub“ sadarbībā ar Krievijas Automobiļu federāciju.

Komentāri (0-1/1)

  • Žeņa
    02.07.2018 18:15
    Kruta .... :))))))))))))))))))))))

Atstājiet komentāru