2022.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

Rallijreida otrajā dienā vienā un tajā pašā ceļa līkumā avarē trīs ekipāžas (FOTO)

Rallijreida otrajā dienā vienā un tajā pašā ceļa līkumā avarē trīs ekipāžas (FOTO)

Šajā nedēļas nogalē Viesītes, Krustpils un Madonas apkaimē rīkotā rallijreida „Latvian Baja 2013“ otrā sacensību diena izvērtās īpaši saspringta. No sacensībām izstājās vairāki favorīti, bet par lūzuma punktu kļuva trešais sacensību ātrumposms „Krustpils“, kura laikā vienā ceļa līkumā avarēja trīs ekipāžas.

 

Diemžēl negadījumā traumas guva Krievijas ekipāžas „Nart-Time“ pilots Maksims Kirpiļevs. Kopumā no sacensībām izstājušās astoņas komandas, bet līderpozīcijas absolūtajā vērtējumā ieņem „Re Autoclub“ un „Nart-Time“ sportisti.

Otrās dienas noslēgumā rallijreidā „Latvian Baja 2013“ absolūtajā vērtējumā līderpozīcijas ieņēma „Re Autoclub“ sportisti Tapio Suominens un Marku Hurskainens, otrajā vietā ierindojās „Nart-Time“ pārstāvji Vladimirs Vasiļjevs

un Vitālijs Jevtehovs, savukārt trešajā vietā - Aleksandrs Želudovs un Antons Nikolajevs.

Pēc otrās dienas gan tehnisku iemeslu, gan satiksmes negadījumu dēļ no sacensībām izstājās astoņas ekipāžas. Liktenīga izrādījās Silabebru ezera apkaime – netālu no apdzīvotās vietas „Silabebri“ viena pēc otras īsā laika sprīdī avarēja trīs ekipāžas.

Vispirms līkumā no ceļa „noskrēja“ „Re Autoclub“ sportistu Jouni Ampujas un Reiņa Trūpa vadītā automašīna, kuri otrajā dienā rezultātu ziņā ierindojā trešajā vietā. Viņiem sekoja Maksims Kirpiļevs un Dmitrijs Ciro („Nart Time“). Visai drīz šajā pašā vietā avarēja arī Andra Feldmaņa un Krista Feldmaņa ekipāža, kas traucās ar 111 km/h. Diemžēl šajā negadījumā cieta „Nart Time“ pilots M.Kirpiļevs, kurš ar gūtajām traumām tika nogādāts Jēkabpils slimnīcā. Viņa veselības stāvoklis ir stabils, bet avarējušās ekipāžas no sacensībām ir izstājušās.

Rallijreids „Latvian Baja 2013“ tiek organizēts arī kā Krievijas čempionāta noslēguma posms, tāpēc sacensību pēdējā dienā, 15.septembrī turpināsies sīva cīņa par kaimiņzemes čempionu tituliem. „Par laimi vai nelaimi plāni, kurus ekipāžas

vēlas īstenot – braukt lēni un mierīgi –, bieži sacensību karstumā mainās. Mums ir zināmi favorīti, taču tikai pēc pēdējā posma sacensībām uzzināsim, kuri kļūs par uzvarētājiem,“ uzsvēra Krievijas Automobiļu federācijas (KAF) pārstāvis Roberts Sanakojevs.

„Kopvērtējuma līderis bija Vladimirs Vasiļjevs („Nart-Time“) un Jevgeņijs Firsovs („Pek“), kuram bija iespēja izstumt Vasiļjevu no pirmās vietas. Diemžēl intriga izplēnēja jau pirmajā dienā – Firsova ekipāžu neveiksme piemeklēja jau prologā, viņi saņēma lielu sodu. Otrajā dienā viņi metās panākt līderus, un šis pārmērīgi lielais ātrums un vēlme sagrābt palaisto garām izvērtās par gluži vai ļaunu joku - viņi apmeta piecus kūleņus un izstājās no sacensībām. Vasiļjevam atliek mierīgā tempā atbraukt uz finišu pēc Krievijas čempiona titula,“ čempionāta galveno intrigu atklāja R.Sanakojevs.

 

„Intriga bija arī saistībā ar uzvaru „T2“ kategorijā, kurā par čempionu titulu cīnījās brāļu Novikovu un Alekseja Jasikova ekipāža. Līderis bija Jasikovs, savukārt brāļi Novikovi ir pašreizējie Krievijas čempioni. Jasikova ekipāžai vēlme uzvarēt bija nedaudz par lielu, komandai bija arī tehniskas problēmas, tāpēc, ja vien nenotiks brīnums, brāļi Novikovi iegūs Krievijas čempionu titulu,“ sacīja R.Sanakojevs.

Jāpiebilst, ka Alekseja Jasikova un Antona Pleteņeva komanda otrās dienas vakarā no sacensībām izstājās.

Aptuveni 600 km garajā trasē pa Viesītes, Jēkabpils, Madonas apkaimes ceļiem un mežiem šajā nedēļas nogalē tiek pārbaudītas sacensību dalībnieku prasmes ātri reaģēt un vadīt auto. „Latvian Baja 2013“ rallijreida dalībnieku vidū ir sportisti no Somijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Ukrainas, Krievijas un Latvijas. Kopumā sacensību pirmajā dienā uz starta izgāja 29 ekipāžas, sportistu vidū ir arī vairākas daiļā dzimuma pārstāves.

Rallijreida noslēguma ceremonija notiks svētdien, 15.septembrī plkst.18.00 Madonas Saieta laukumā, kurā sacensību dalībniekiem un klātesošajiem uzstāsies motokaskadieris Jānis Rozītis. Pēc rezultātu apkopošanas rallijreida uzvarētāju

apbalvošana tiks rīkota plkst.21.30. Madonas Kultūras namā. Rallijreidu „Latvian Baja 2013“ organizē „RE Autoclub“ sadarbībā ar Krievijas Automobiļu federāciju.

Atbalsta: Madonas pilsētas pašvaldība, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Viesītes novads, Salas novads, Krustpils novads, VA Motors, Auto Kada, Hansa Flex, KROWN, Keune.

Informē: draugiem.lv, JCDecaux, Jaunais Vēstnesis, laikraksts „Ceturtdiena“, Radio1, pilsēta24.lv.

 

Elīnas Kerres informāciju apkopoja Māra Grīnberga

 

LatvianBaja2013 fotoMatissGaldins2

 

Latvian Baja2013 fotoRenarsKoris

Atstājiet komentāru