2023.gada 3. februāris

Aīda, Ida, Vida

Jaunizveidotajā rallijkrosa trasē “Baroni” pirmās sacensības – Žiguļu kauss 7. posms (FOTO)

Jaunizveidotajā rallijkrosa trasē “Baroni” pirmās sacensības – Žiguļu kauss 7. posms (FOTO)

17. augustā Biržu lidlauka teritorijā jaunizveidotajā rallijkrosa trasē "Baroni" tiks sarīkotas pirmās sacensības – "Žiguļu Kauss" septītais posms. Dalību sacensībās apstiprinājis arī pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs un viņa komandas biedrs Andreas Bakeruds no Norvēģijas.
 

Salas pagasta Biržu lidlauka teritorijā šogad izveidotā rallijkrosa trase "Baroni" ir 850 metrus gara, kuras seguma sadalījums ir 70% asfalts, 30% grunts. "Trase ir vidēja ātra ar garām, vairāku līkumu sasaistēm, kur veicot līkumu, jau ir jādomā kā veikt nākamo. Arī vienīgais tramplīns ir izvietots pirms līkuma. Trase ir āķīga – visu laiku vajadzēs sabalansēt ātru braukšanu ar savas pozīcijas nosargāšanu," ar trasi iepazīstana pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieks Reinis Nitišs.
 

"Žiguļu Kauss" septītā posma svinīgā atklāšana paredzēta plkst. 10:30 un sacensības norisināsies pēc pasaules rallijkrosa čempionāta formāta. Dienas sākumā paredzēti treniņbraucieni, pēc kuriem būs četras kvalifikācijas kārtas, kam sekos izšķirošie starti pusfinālos un finālā. Paredzēts, ka uzvarētājus noskaidros divas ieskaites klasēs – "Standarta" un "Brīvā", un sacensībām pieteikties aicināti visu autosporta disciplīnu pārstāvji ar atbilstoši sagatavotiem "VAZ" markas automobiļiem.
 

Skatītājiem ieejas biļete maksās EUR 5, savukārt auto caurlaide iebraukšanai stāvlaukumā maksās EUR 2. Bērniem un jauniešiem, kuru augums nepārsniedz 1,50 metrus, kā arī pensionāriem un invalīdiem ieeja sacensību norises vietā bez maksas.
 

Sacensību rīkotāji īpaši padomājuši par ieguldījumu sporta attīstībā, tamdēļ, ieņēmumi no katras trešās pārdotās ieejas biļetes tiks ziedoti Salas novada Biržu pamatskolai, kas par atvēlētajiem finanšu līdzekļiem varēs iegādāties sporta inventāru.
 

Jau šobrīd dalību sacensībās ir apstiprinājuši pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki un "Olsbergs MSE" komandas biedri Reinis Nitišs un Andreas Bakeruds. "Jau sezonas sākumā ar komandas biedru norunājām, ka vajadzētu aizbraukt vienam pie otra ciemos, lai atbrīvotā atmosfērā varētu viens ar otru vairāk iepazīties. Tā ir sanācis, ka šajās augusta brīvdienās mums nav jāstartē pasaules čempionāta posmā, un varēsim kopā pavadīt vairākas dienas. Kad piedāvāju Andreasam šādu iespēju, viņš bez domāšanas piekrita un teica, ka ar lielāko prieku atbrauks uz Latviju un piedalīsies šādās sacensībās. Varu arī pastāstīt, ka viņš vēl nekad nav startējis ar "VAZ" markas automašīnu un tā viņam būs pilnīgi jauna pieredze," tā par viesi no Norvēģijas stāsta Reinis Nitišs.
 

"Žiguļu Kauss" septīto posmu rīko biedrība "SKN Sports" sadarbībā ar biedrību "Rencēnu Autoklubs". Sacensības atbalsta Salas novada dome un Jēkabpils pilsētas pašvaldība, kā arī "Ošukalns", "DLLA", "Aidava" un "Brēķu Studenti". Informēsim, ka biedrība "SKN Sports" šā gada jūnijā, Jēkabpilī rīkoja pasākumu "Motoru Svētki 2014".
 

Plašāku informāciju par sacensībām un sacensību dokumentus varēsiet iegūt apmeklējot mājas lapu www.rencenuautoklubs.lv.

Lelde Nitiša,
Biedrība SKN Sports
M: +371 28603052

Atstājiet komentāru