2023.gada 3. februāris

Aīda, Ida, Vida

Reinis Nitišs startēs Eiropas rallija čempionāta ziemas posmā Rally Liepāja

Reinis Nitišs startēs Eiropas rallija čempionāta ziemas posmā Rally Liepāja

Jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš savu debijas sezonu pasaules rallijkrosa čempionāta Supercar klasē noslēdza ar kopvērtējumā izcīnītu trešo vietu, startēs Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja. Reinis sacensībās piedalīsies ar Latvijas rallija komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Ford Fiesta R2 automašīnu. Nitiša treneris un stūrmanis būs divkārtējais Latvijas rallija čempions Māris Neikšāns.

 

 

Rally Liepāja norisināsies nākamgad, no 6. līdz 8. februārim, un Reinis Nitišs sacīkstēs piedalīsies ar priekšpiedziņas Ford Fiesta R2 klases automašīnu. Par Nitiša automašīnas tehnisko nodrošinājumu rūpēsies Sports Racing Technologies. Tikmēr Reiņa apmācību un treniņprocesu vadīs Māris Neikšāns, kurš ikdienā ir rallija komandas Neiksans Rally Sport vadītājs.

 

 

“Šogad startējot pasaules rallijkrosa čempionātā, sapratu, cik daudz man vēl jāapgūst, lai nākamajā sezonā spētu noturēt pacelto latiņu. Nākamā gada rallijkrosa čempionāta pirmais posms norisināsies pēc vairāk kā četriem mēnešiem, tāpēc meklēju veidus, kā šo laiku izmantot lietderīgi, pilnveidojot savas braukšanas prasmes. Man ir neizsakāms prieks, ka mums ir izdevies apvienot Sports Racing Technologies tehnisko pieredzi ar Māra Neikšāna zināšanām autobraucēju sagatavošanā, un es beidzot varēšu startēt Latvijā!

 

 

Rallijā ir daudz nestandarta un neprognozējamas situācijas, arī ceļa segums visu laiku var mainīties – tas attīsta braukšanas prasmes, jo man kā pilotam, visu laiku ir jāmaina savs braukšanas ritms un jāpielāgojas jauniem apstākļiem. Esmu uzstādījis sev mērķi sacensību režīmā veikt visu distanci, tādējādi pilnvērtīgi izmantot katru iespēju apgūt ko jaunu. Rally Liepāja man nebūs cīņa par uzvaru, bet gan cīņa pašam ar sevi, jo rallija dienās noteikti būs vairāki brīži, kad teikšu “pirmo reizi”. Tā piemēram rallija garākā ātrumposma distance būs 37 kilometri – tas ir aptuveni tik pat daudz, cik veicu viena rallijkrosa čempionāta posma laikā,” praktiski uz iespēju startēt rallijā raugās Reinis Nitišs.

 

 

Sports Racing Technologies sacensībām Liepājā sagatavos kopumā četrus auto. Bez Nitiša ar SRT automašīnām rallijā piedalīsies arī 2014. gada Rally Liepāja otrās vietas ieguvējs Vasilijs Grjazins, trīskārtējais Latvijas rallija čempions R2 klasē Ralfs Sirmacis un 17 gadus jaunais Nikolajs Grjazins, kurš rallijos līdz šim vēl nav startējis. Visi četri autosportisti sacensībās startēs ar R2 klases priekšpiedziņas automašīnām.

 

 

“Ikdienā vadot autosporta komandu, zinu, cik būtiski ir katru dienu pilnveidot savas braukšanas prasmes un cik daudz laika un finanšu līdzekļus tas prasa. Autosports nav tikai dārga un jaudīga automašīna kombinācijā ar pabraukāšanos sacensībās.

 

 

Ar īpašu interesi gaidu četru jauno pilotu sadarbību gan treniņos pirms rallija, gan arī sacensību laikā. Katram no viņiem ir savs piegājiens, lietu kārtība un pieredze. Ceru, ka viņi pratīs izmantot šo iespēju un viens no otra smelsies zināšanas, kuras pielietot gan trasē, gan ārpus tās.

 

 

Sekojot Reiņa gaitām pasaules čempionātā, veidojas pārliecība, ka Latvijā mēs mākam pareizi vadīt procesus un spējam sasniegt augstus mērķus. SRT komandas vārdā varu teikt, ka mēs visi esam lepni Reinim nodrošināt treniņprocesu un sacensību tehniku, lai viņš spētu labāk sagatavoties nākamā gada sezonai un nostiprināt savu vietu pasaules rallijkrosa elitē,” Sports Racing Technologies komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis.

 

 

Šīs būs pirmās rallija sacensības Reiņa Nitiša karjerā, un tām paredzēts arī pilnvērtīgs, divus mēnešus garš treniņprocess. Drīzumā jēkabpilietim būs vairāki stenogrammas pierakstīšanas treniņi, kas ļaus sagatavoties gada nogalē plānotajiem pirmajiem treniņbraucieniem ar rallija automašīnu.

 

 

“Ar Reini Nitišu sadarbību uzsākām jau vasarā, kad veicām dažus treniņus, “miksējot” ralliju un krosu, kas, kā atzina pats Reinis, lieti noderējis rallijkrosa sacensībās. Tāpēc ar prieku piekritu aicinājumam iesaistīties šajā avantūrā un centīšos nododot viņam jaunas zināšanas.

 

 

Rallijkrosā braukšana notiek pa pusotru kilometru garu apli, tikmēr rallijā tie būs 206 kilometri, kurus fiziski nav iespējams iemācīties no galvas. Braukšana pa nezināmu ceļu, un mainīgie apstākļi liks Reinim ātri izvērtēt katru situāciju un lēmumus pieņemt zibenīgi. Tāpat rallijs dos Reinim iespēju attīstīt spēju domāt par vairākām procesiem vienlaicīgi – braukt pa trasi, klausīties stūrmaņa teiktajā un vizualizēt nākamo līkumu.

 

 

Mums līdz startam paredzētas aptuveni 20 treniņdienas, kuru laikā Reinim būs jāapgūst zināšanu bāze, lai no katra rallija kilometra iegūtu ko jaunu,” treniņprocesu ieskicē Neiksans Rally Sport treneris Māris Neikšāns.

 

 

Visus jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

###

Foto atsauce: REINISNITISS.COM

Vairāk informācijas: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, SIA, M: +371 2655 7801

Atstājiet komentāru