2023.gada 8. februāris

Aldona, Česlavs

Svilim trešā vieta rallijā "Sarma"

Svilim trešā vieta rallijā "Sarma"

Igauņa Sīma Plangi ekipāža sestdien triumfēja šīs sezonas pirmajā Latvijas autorallija čempionāta posmā - rallijā "Sarma" -, bet labākais no vietējiem sportistiem bija trešo vietu izcīnījušais Mārtiņš Svilis.
 
 
Pēc pirmās dienas četriem ātrumposmiem kopējā ieskaitē pirmās trīs vietas ieņēma Igaunijas sportisti, bet visiem priekšgalā atradās Rainers Auss ar "Mitsubishi Lancer Evo IX" spēkratu.
 
 
Dramatiskākie notikumi risinājās astotajā ātrumposmā, kad Auss finišēja ar mīkstu riepu, zaudējot vairāk nekā pusminūti, bet tobrīd trešajā vietā esošais Timms Kergi ar "Mitsubishi Lancer Evolution IX" riteni mainīja trasē un zaudēja vairāk nekā piecas minūtes.
 
 
No Latvijas pilotiem tobrīd uz labākais bija pakāpies Jānis Vorobjovs ("Mitsubishi Lancer Evo X"), bet viņš salauza riteņa mehānismu un zaudēja divas minūtes laika, kas uz trešo vietu kopvērtējumā ļāva pakāpties Jānim Berķim ar "Mitsubishi Lancer Evolution IX" automašīnu. Tomēr Berķis priekšpēdējā, devītajā, ātrumposmā piedzīvoja problēmas, turklāt, lēni braucot trasē, aizkavēja arī Vorobjovu.
 
 
Pēdējais ātrumposms izmaiņas kopvērtējumā neieviesa un uzvarēja ar "Mitsubishi Lancer Evolution X" braucošais Plangi, kurš pēc pirmās dienas bija trešajā vietā, summā par 36 sekundēm apsteidzot Ausu.
 
 
Tikmēr trešo vietu izcīnījušais Svilis zaudēja divas minūtes un 13 sekundes, bet vēl par gandrīz pusminūti lēnāks bija Vorobjovs.
 
 
Savukārt piektais ralliju beidza Ralfs Sirmacis ar "Peugeot 208" spēkratu, kurš bija labākais LRČ3 klasē (bijusī R2 grupa), bet sestais palika LRČ1 klasē, kas ir bijusī R5 ieskaite, uzvarējušais Berķis.
 
 
Pērn nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ rallijs "Sarma" nenotika.
 
 
Šī gada Latvijas čempionātam autorallijā būs astoņi posmi. Sezonu, kā ierasts, sāk ziemas sacīkstes - rallijam "Sarma" sekos divi posmi Eiropas rallija čempionāta sacensību rallija "Liepāja" laikā. Vasarā sacensības pārcelsies uz Talsiem, Liepāju un Jūrmalu, pa vienam Latvijas čempionāta posmam norisinoties arī Lietuvā un Igaunijā.
 
Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru