2023.gada 3. februāris

Aīda, Ida, Vida

Svilim trešā vieta pēc rallija "Liepāja" pirmās dienas

Svilim trešā vieta pēc rallija "Liepāja" pirmās dienas

Īru braucējs Kreigs Brīns ("Peugeot 208 T16") ir absolūtās ieskaites līderis pēc Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posma - rallija "Liepāja" - sestdien veiktajiem pirmajiem pieciem ātrumposmiem, bet trešajā vietā atrodas pašmāju braucējs Mārtiņš Svilis ("Mitsubishi Lancer Evo X").
 
Pēc pirmā ātrumposma līderis bija Baltkrieviju pārstāvošais Aleksejs Lukjaņuks ("Ford Fiesta"), tomēr otrajā "dopā" viņš izbrauca no trases un bija spiests izstāties. Tas par līderi ļāva kļūt Brīnam, kurš pēc pieciem ātrumposmiem par minūti un 23 sekundēm apsteidz igauni Sīmu Plangi ("Mitsubishi Lancer Evo X").
 
Pirms piektā ātrumposma aiz Brīna sekoja ERČ sezonas pirmā posma uzvarētājs Kajetans Kajetanovičs ("Ford Fiesta R5") no Polijas, tomēr tajā viņš pārsita riepu un izstājās.
 
Līdz ar to tagad trešais četras minūtes un 0,7 sekundes aiz līdera ir Svilis.
 
Absolūtajā ieskaitē no citiem Latvijas braucējiem pirmajā desmitniekā atrodas Jānis Vorobjovs ("Mitsubishi Lancer Evo X") un Ralfs Sirmacis ("Peugeot 208 vti"), kuriem attiecīgi astotā un devītā vieta.
 
RC2 klasē līderu trijnieks ir identisks, bet Vorobjovam tajā ir piektā vieta. RC4 klasē attiecīgi ceturtais un sestais ir Sirmacis un Emīls Blūms ("Ford Fiesta R2"), kurš absolūtajā ieskaitē atrodas 13.pozīcijā.
 
Tikmēr junioru čempionāta ieskaitē Ralfs Sirmacis ("Peugeot 208 vti") pašlaik ieņem ceturto vietu vietu.
 
No citiem Latvijas pārstāvjiem absolūtajā ieskaitē Toms Lielkājis ("Ford Fiesta R2") atrodas 20.vietā, bet rallijkrosa talants Reinis Nitišs ("Ford Fiesta") un Daņila Belokoņs ("Ford Fiesta R2") atrodas attiecīgi 31. un 32.pozīcijā. Vasilijs Grjazins ("Peugeot 208 vti") pēc tehniskām ķibelēm ir pēdējais, 37.
 
Sestdienas turpinājumā svētdien notiks vēl seši ātrumposmi.
 
Tāpat sestdien paralēli risinājās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) otrais posms, bet trešā posma ieskaite risināsies svētdien.
 
LRČ otrā posma vērtējumā absolūtās ieskaites uzvarētājs bija Plangi, aiz kura sekoja Svilis un Vorobjovs.
 
Jau vēstīts, ka rallija "Liepāja" rīkotāji ceturtdien nepiemērotu laikapstākļu dēļ lēma par distances saīsināšanu, atceļot pilsētas ātrumposmu Liepājā, kas bija plānots pirmoreiz vēsturē. Nepiemērotu laikapstākļu dēļ ticis atcelts sacensību noslēdzošais - divpadsmitais - ātrumposms, kura norise Liepājas pilsētā bija paredzēta svētdien.
 
Kā ziņots, kopumā ERČ ieskaitē piedalās 52 ekipāžas no 20 valstīm, no kurām 16 startē junioru čempionāta vērtējumā.
 
Paralēli notiekošā LRČ ieskaitē sacensībās piedalās 34 ekipāžas.
 
Kopumā šosezon Eiropas čempionātā risinās desmit posmi, kas notiek arī Austrijā, Lielbritānijā, Portugālē, Beļģijā, Igaunijā, Čehijā, Kiprā, Grieķijā un Francijā.
 
ERČ posms Latvijā risinās trešo gadu pēc kārtas.
 
Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru