2022.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

Dzintara Aplis laikā varēs izzināt plašu loku motorsporta disciplīnu

Dzintara Aplis laikā varēs izzināt plašu loku motorsporta disciplīnu

Šo svētdien, 13. septembrī, “Biķernieku kompleksajā sporta bāzē” (BKSB) pulcēsies ne tikai vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” dalībnieki, bet arī vairāku citu motoru sportu pārstāvji, kuri klātesošos interesentus iepazīstinās ar savas disciplīnas specifiku.

BKSB teritorijā vienuviet būs pulcēti teju desmit dažādu motorsporta virzienu pārstāvji, kuri svētdien, no plkst. 13:00, klātesošos “Dzintara Aplis” apmeklētājus iepazīstinās ar savām gaitām izvēlētajā auto vai moto sporta disciplīnā, kā arī izglītos par savu sporta tehniku un “nozares” niansēm. Vēsturisko automašīnu sacensību laikā varēsiet satikt 2015. gada Eiropas junioru rallija vice-čempionu Ralfu Sirmaci, kurš būs sastopams pie rallija komandas “Sports Racing Technologies”, kas interesentu apskatei būs sagādājusi ne vien Ralfa sacīkšu spēkratu “Peugeot 208 R2”, bet arī “RX Lites” klases rallijkrosa auto.

Pasākumā piedalīsies arī divkārtējā Latvijas čempione bagiju “B600” klasē Beate Klipa, kura kopā ar “LMT Autosporta Akadēmija” izglītos par savu ceļu pretim čempiona tituliem. Tāpat skatītāji varēs sastapt Haraldu Šlēgelmilhu, kurš šoreiz iepazīstinās ar kartingu niansēm, un Jāni Vanku, kurš zinās stāstīt par autošosejas sīkumiem.

Plaši pārstāvēts būs arī motosportu virziens. Par motošosejas aktualitātēm klāstīs Bruno Rožkalns, bet Andris Grīnfelds pastāstīs par mototriāla specifiku. Tāpat būs iespēja sastapt supermoto braucēju Mārtiņu Feteru-Fekteru un trenerus no Rīgas Spīdveja skolas, pie viņiem varēs saņemt arī aktuālo informāciju par jauno audzēkņu uzņemšanu. Arī motosportisti Biķerniekos ieradīsies ar savu sporta tehniku.

Par īpašu pārsteigumu parūpēsies mototriku meistars Mārtiņš Aleksandrovičs, kuram svētdien paredzētas divas lomas. Dienas laikā Aleksandrovičs, kopā ar iepriekš nosauktajiem motorsportu pārstāvjiem, izrādīs savu motociklu un dalīsies ar savu pieredzi. Savukārt pēc sacensību norises, labvēlīgu laika apstākļu gadījumā, klātesošajiem skatītājiem par prieku Aleksandrovičs sniegs īpaši “Dzintara Aplis” sacensībām izveidotu mototriku priekšnesumu!

Bez jau minētajiem motorsporta pārstāvjiem, atbilstoši vēsturisko automašīnu sacensību garam, Biķernieku trases teritorijā ieradīsies arī “Latvijas Antīko Automobiļu Kluba” pārstāvji, kuri izrādīs savus vēsturiskos spēkratus un sniegs vērtīgus un noderīgus padomus tiem, kuri ir ieinteresēti restaurēt automobiļus, kura dzīves gājums mērāms jau gadu desmitos.

Vēsturisko automašīnu sacensību laikā paredzētas aktivitātes arī pašiem jaunākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kuriem būs iespēja ar velosipēdu izbraukt pa speciāli izveidotu veiklības trasi un jāspēj pierādīt savas zināšanas ceļu satiksmes noteikumos. Tikmēr tiem, kuri nevēlēsies piedalīties aktīvās nodarbēs, Biķerniekos būs izveidotas arī radošās darbnīcas, kur lietderīgi pavadīt laiku, kamēr vecāki vēro vēsturisko automašīnu traukšanos pa atjaunoto Biķernieku trases auto apli.

Sacensību apmeklētājiem norādām, ka ieejas biļete uz “Dzintara Aplis” sesto posmu “Sezonas Noslēguma Sacensības” maksās 3 eiro. Biļetes varēs iegādāties pie ieejas trasē (pie 3. un 8. vārtiem), un, ierodoties Biķernieku trasē, skatītāji saņems arī sacensību dienas programmu. Apmeklētāji varēs ne vien vērot vēsturisko automašīnu sacensības, bet arī apmeklēt dalībnieku parku, kur iespējami tuvu aplūkot sporta tehniku un satikt autosportistus.

Apmeklēt “Dzintara Aplis” posmus aicina “Ceļu satiksmes drošības direkcija”, “Biķernieku kompleksā sporta bāze”, “Rīgas Motormuzejs”, “Latvijas Antīko automobiļu klubs”, “RA Events”. Pasākuma norisi informatīvi atbalsta interneta ziņu portāli 4rati.lv un go4speed.lv, TV raidījums “Griežam un Gāžam”, radiostacija “Radio TEV”, kā arī žurnāls “Sports”.

Par “Dzintara Aplis” sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.dzintaraaplis.lv, un sociālajos tīklos “Twitter”, “facebook”, “draugiem.lv”, “YouTube”.

PLĀNOTĀ SACENSĪBU PROGRAMMA

Sestdiena, 12. septembris

15:00-18:00 Brīvie treniņbraucieni

Svētdiena, 13. septembris

9:00 Dalībnieku reģistrācijas termiņš

9:30 Treniņbraucieni/ kvalifikācija

11:00 Sacensību atklāšana

11:30 1. brauciens, 12 apļi

13:00-17:00 Tikšanās ar Latvijas motoru sporta pārstāvjiem

14:00 2. brauciens, 12 apļi

16:30 Apbalvošana

17:00 Mārtiņa Aleksandroviča mototriku priekšnesums*

* Norisināsies atbilstošu laika apstākļu gadījumā!

###

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts, Mediju sekretārs,

Tālrunis: +371 26557801, E-pasts: janis@raevents.lv

Atstājiet komentāru