2023.gada 30. septembris

Elma, Elna, Menarda

Ēkstrems: Nitišam un Baumanim ir potenciāls, lai kļūtu par labiem braucējiem

Ēkstrems: Nitišam un Baumanim ir potenciāls, lai kļūtu par labiem braucējiem

Latvijas rallijkrosa pilotiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim, kuri startē prestižākajā "SuperCar" klasē, ir potenciāls, lai kļūtu par labiem braucējiem, uzskata šī gada pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Matīass Ēkstrems.


Šajā nedēļas nogalē Ceļu satiksmes drošības direkcijas Biķernieku kompleksās sporta bāzes rallijkrosa trasē pirmoreiz Latvijā risināsies pasaules čempionāta posms.


"Ierados šodien pusdienas laikā un esmu tiešām pārsteigts, cik pagaidām visi ir laipni pret mani. Organizatori padarījuši lielisku darbu, trase izskatās ļoti labi, rīt būs interesanti. Trasē ir daudz asfalta, un mūsu mašīna tādu mīl. Grants sesija ir smaga. Mūsu mašīnai tāda parasti patīk, un pagaidām jūtos ļoti pozitīvi noskaņots. Tomēr, ja būs mitrs, būs cits stāsts," teica Ēkstrems, kurš EKS vienības sastāvā startē ar "Audi S1" spēkratu.


Ēkstrems ir divkārtējs DTM seriāla čempions un trīskārtējs "Race of Champions" uzvarētājs.


"Mīlu autosportu kopumā, bet šobrīd viss fokuss ir uz rallijkrosu, un tā ir mana lielākā kaisle - iegūt titulu un arī palīdzēt konstruktoru kausā. Atlikušas trīs sacīkstes, vēlamies izdarīt visu, lai iegūtu titulu," atzīmēja zviedrs, kurš rallijkrosā izceļ to, ka ir daudz vairāk startu nekā F-1.


Prestižajā "SuperCar" klasē Baumanis šosezon pārstāv "Austria" komandu, bet Nitišs līdz šim startēja "All-Inkl.com" vienībā, ar kuru sadarbību ir beidzis, bet iepriekšējā posmā Barselonā viņš pārstāvēja "Olsbergs MSE", kurā startēja arī iepriekšējos divus gadus.


"Nitišs un Baumanis ir tiešām laipni puiši ar labu humoru. Reinim šogad nedaudz neiet, bet Jānim šis ir pirmais gads, viņš ir ļoti talantīgs, ja būs pacietība un tiks ievākta pieredze, abiem ir potenciāls, lai kļūtu par labiem braucējiem, bet tam vajag arī labu komandu un mašīnu," secināja Ēkstrems.


Kā stāstīja kopvērtējuma līderis, visi šajā līmenī var uzvarēt 1-2 sacīkstes, bet par čempioniem kļūst tie, kas spēj augstu līmeni saglabāt pēc iespējas ilgāku laiku un uzvarēt katrās sacīkstēs.


"Maksimālais līmenis katram braucējam ir līdzīgs, bet vajag, lai arī sliktajās nedēļas nogalēs tiktu pie punktiem," piebilda Ēkstrems.


Ēkstrema komandas biedrs Tomass Heikinens jau pirms tam bijis Latvijā, kad pērn viesojās pie Nitiša Jēkabpilī.


"No tās reizes ir tikai patīkamas atmiņas. Vakar jau lidostā izskatījās, ka visi gaida rallijkrosu. Rīt jau no pirmajiem treniņiem būs jāizliek maksimums, jo trase ir jauna visiem. Pašlaik galvenais mērķis ir palīdzēt komandai uzvarēt kopvērtējumā, bet uz to jāiet soli pa solim," stāstīja Heikinens.


Sestdien sportisti aizvadīs pirmos divus kvalifikācijas braucienus, savukārt svētdien notiks kvalifikācijas noslēdzošās kārtas un cīņas par goda pjedestālu. Piektdien notikušajā pirmās kvalifikācijas kārtas izvēlē Nitišs savā braucienā tika pie "pole-position", bet Baumanis pie pēdējās vietas.


Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc deviņiem posmiem līderis ar 204 punktiem ir Ēkstrems, Baumanis ar 75 punktiem atrodams desmitajā pozīcijā, bet Nitišs ar 39 punktiem ir 15.vietā.


Pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn, savā otrajā sezonā "Olsbergs MSE" komandā, viņš palika septītais. Tikmēr Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu "Super 1600" klasē, bet tagad spēris soli augstāk un startē prestižākajā klasē.


Pēc Rīgas posma pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā būs atlikušas vēl vienas sacīkstes.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru