2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Neste World RX of Latvia atzīts par labāko 2016. gada Pasaules RX posmu

Neste World RX of Latvia atzīts par labāko 2016. gada Pasaules RX posmu

Aizvadītajā nedēļas nogalē Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) Bezceļu komisijas (Off-road Commission) galā pasākuma laikā tika paziņots FIA novērotāju ziņojums, kurā pērn Rīgā notikušās sacensības Neste World RX of Latvia atzītas par labāko Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu 2016. gada sezonā.

Jau ierasts, ka FIA Bezceļu komisijas galā pasākums notiek janvārī, kad pēc visu sacensību seriālu sezonas noslēguma iespējams apbalvot augstvērtīgāko rezultātu sasniegušos sportistus un sacensību organizētājus. Arī iepriekš šajā pasākumā Latvijas vārds skaļi izskanējis, kad apbalvojumus saņēma rallijkrosa meistari Reinis Nitišs (par uzvaru 2013. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 ieskaites klasē, kā arī par 3. vietu 2014. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Supercar ieskaites klasē) un Jānis Baumanis (par uzvaru 2015. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 ieskaites klasē).

Šoreiz Latvijas vārds asociēts nevis ar kādu sportistu individuāli, bet ar veselu komandu – uzņēmumu RA EVENTS, kura sarīkotās sacensības Neste World RX of Latvia saņēma augstāko FIA novērotāju vērtējumu 2016. gada sezonā. FIA novērotāji apmeklē visus pasaules rallijkrosa čempionāta posmus, ļaujot FIA un čempionāta pārvaldītājam IMG uzraudzīt sacensību kvalitāti un veicināt čempionāta izaugsmi. Novērotāji savu vērtējumu sniedz septiņās dažādās kategorijās, pievēršot uzmanību gan trases aprīkojumam, gan drošībai, tā arī sacensību darbinieku profesionalitātei, organizatoru darbam un mārketingam.

Līgums ar pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāju IMG paredz, ka mums dota iespēja Latvijā vismaz trīs gadus pēc kārtas rīkot paša augstākā līmeņa autosporta sacensības, kurās startē arī divi latviešu piloti – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Neslēpšu, ka bijām izvirzījušu sev mērķi kādā no šiem trim gadiem sarīkot labāko čempionāta posmu, tomēr izdarīt to jau ar pirmo piegājienu ir absolūti neticams rezultāts!

Liels prieks, ka izdevies attaisnot mums piešķirto uzticības kredītu, un visai pasaulei parādīt, cik brīnišķīga vieta ir Latvija. Esmu pateicīgs mūsu sadarbības partneriem Neste, Lattelecom, Live Riga, Porsche centrs Rīga, LR Izglītības un zinātnes ministrija un CSDD, kā arī ikvienam, kas veltījis savu darbu, izdomu, entuziasmu un laiku, lai leģendārajā Biķernieku trasē varētu sarīkot šāda līmeņa sacensības, pulcējot ievērojamākās autosporta personības. Prieks arī par skatītāju tūkstošiem – zinu, ka pilnās tribīnes sacensību laikā braucējiem radīja neaizmirstamas emocijas! Esmu lepns, ka kopīgiem spēkiem spējām sasniegt augstāko novērtējumu, apsteidzot tādas rallijkrosa lielvalstis kā Zviedrija, Lielbritānija, Francija un Norvēģija!” RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.

Atgādināsim, ka FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia 2016. gadā arī tika augstu novērtēts pašmāju sporta sabiedrībā – saņemta Rīgas Sporta Laureāts 2016 balva nominācijā Gada Sporta Notikums, gan Latvijas Olimpiskās komitejas un Igo Japiņa sporta aģentūras rīkotās Latvijas Gada Balva Sportā balva nominācijā Gada Sporta Notikums 2016.

2016. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 1. un 2. oktobrī bija iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedza Neste, Lattelecom, Live Riga un Porsche centrs Rīga, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris CSDD.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Latvijā, CSDD Biķernieku trasē, notiks vēl vismaz divus gadus – 2017. gadā sacensību norise plānota 16. un 17. septembrī.

Jaunākais par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejams sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

###

Plašāka informācija:
Viesturs Kundziņš, RA EVENTS, +371 2640 1431, viesturs@raevents.lv

Atstājiet komentāru