2022.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

Reinis Nitišs izmēģinās spēkus rallijsprinta sacensībās, startējot Viduslatvija 2014 pilsētas ātrumposmā

Reinis Nitišs izmēģinās spēkus rallijsprinta sacensībās, startējot Viduslatvija 2014 pilsētas ātrumposmā

Reinis Nitišs īpašā viesa statusā piedalīsies Motoru Svētkos, kas sestdien, 21. jūnijā, norisināsies Jēkabpilī. Biedrības SKN Sports un Jēkabpils pilsētas pašvaldības rīkoto Motoru Svētku laikā, Reinis Nitišs piedalīsies vairākās aktivitātēs, tajā skaitā arī atklās rallijsprintu Viduslatvija 2014, lai vēlāk pats sēstos pie auto stūres un plkst. 19:03 startētu pilsētas ātrumposmos PS 7/8 Jēkabpils.
 
 
Reinim Nitišam šīs būs pirmās sacensības, kurās viņš automašīnā neatradīsies viens, bet gan kopā ar stūrmani. Kā atzīst autosportists, tad viņš ar nepacietību gaida sestdienas vakaru, jo tas dos iespēju pārbīdīt savu iespēju robežas nedaudz tālāk uz priekšu: "Iepriekš vēl ne reizi neesmu startējis rallija sacensībās, un šī man būs pilnīgi jauna pieredze. Nevaru sagaidīt, kad varēšu sēsties pie auto stūres," iesāk Reinis. "Tā kā šajā nedēļas nogalē nenotiek pasaules rallijkrosa čempionāta posms, tad ar lielāko prieku piekritu piedalīties savas dzimtās pilsētas rīkotajos Motoru Svētkos. Startēt Latvijā, turklāt, Jēkabpilī – tā ir iespēja, kuru nevarēju laist garām," pacilātā noskaņojumā pirms plānotā starta ir Reinis.
 
 
Nitišs pilsētas ātrumposmā startēs ar priekšpiedziņas Renault Clio automašīnu, ar kuru 2013. gadā izcīnīja FIA Eiropas rallijkrosa čempiona titulu Super1600 klasē. "Noteikti būs nepierasti pēc kāda laika atkal startēt ar priekšpiedziņas automašīnu, tomēr domāju, ka spēšu ātri pielāgoties un atcerēties vēl pirms dažiem mēnešiem tik ierastās darbības," iesāk Reinis. "Liels prieks, ka pilsētas ātrumposmā varēšu startēt kopā ar savu ilggadējo mehāniķi Aigaru Ūbeli, ar kuru man ir izveidojusies lieliska sadarbība. Nezinu, kā man izdosies sagatavot stenogrammu, bet vismaz ar uzticēšanos stūrmaņa teiktajam sarežģījumi nebūs – ja teiks, ka jāgriež pa labi, tad tā arī darīšu," tā par gaidāmo startu izsakās Reinis Nitišs.
 
 
Atgādināsim, ka Nitišs šogad startē FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) prestižākajā pilnpiedziņas Supercar klasē un pēc veiktajiem trim posmiem iekrājis 72 punktus, ierindojoties Pasaules RX kopvērtējuma līderpozīcijā. Par trim punktiem mazāk ir 2003. gada pasaules rallija čempionam Peteram Solbergam (Petter Solberg). Vēl par deviņiem punktiem mazāk kā Solbergam, ir 2013. gada Global Rallycross Championship uzvarētājam Tomasam Heikinenam (Toomas Heikkinen).
 
 
Pasaules RX nākamais posms jau pēc desmit dienām, 28. un 29. jūnijā, norisināsies Somijas pilsētā Kouvolā (Kouvola), kas atrodas 135 km attālumā no valsts galvaspilsētas Helsinkiem. Atgādināsim, ka visus jaunumus par Reiņa Nitiša startiem varat uzzināt arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX un Facebook /ReinisNitissOfficial.
 
 
Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, kā arī Adugs, Brēķu Studenti, DLLA, Inos, XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina portāls Delfi.
###
Vairāk informācijas:
Jānis Unbedahts
RA EVENTS, SIA
M: +371 2655 7801

Atstājiet komentāru