2023.gada 3. februāris

Aīda, Ida, Vida

Pēc Pasaules RX Itālijas posma pirmās sacensību dienas Reinis Nitišs ierindojas piektajā vietā

Pēc Pasaules RX Itālijas posma pirmās sacensību dienas Reinis Nitišs ierindojas piektajā vietā

Šodien Itālijā sākās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) desmitais posms. Jēkabpilietis Reinis Nitišs piedalījās divās kvalifikācijas kārtās, kurās uzrādīja attiecīgi trešo un septīto ātrāko laiku, kas pēc pirmās sacensību dienas viņu ierindo piektajā vietā. Rīt paredzēti vēl divi kvalifikācijas braucieni, pēc kuriem ātrākie sportisti cīnīsies pusfinālā un finālā.
 

Pirmās kvalifikācijas kārtas braucienu no pirmās starta pozīcijas Reinis Nitišs iesāka ar veiksmīgu startu, pēc kura spēja izvirzīties līderpozīcijā.
 
 
Jēkabpilietis četrus apļus garā brauciena laikā šo pozīciju konkurentiem neatdeva ne uz mirkli un izcīnīja pārliecinošu uzvaru - tuvāko sekotāju apsteidzot par 3,312 sekundēm. Pirmās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja trešo ātrāko laiku.
 

Otrās kvalifikācijas kārtas braucienā Nitišs startēja no trešās pozīcijas. Lai gan starts latvietim šoreiz neizdevās, Nitišs brauciena sākumā nostabilizējās trešajā vietā. Tomēr, pār konkurentiem iekrātais pārsvars nebija pietiekams, un pēc Joker apļa veikšanas viņš vienu pozīciju zaudēja, finišējot ceturtais. Otrās kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja septīto ātrāko laiku.
 

"Pēc pirmās dienas ir labi atrasties turpat blakus vai priekšā saviem tuvākajiem konkurentiem Pasaules RX kopvērtējumā - Solbergam, Heikinenam un Bakerudam. Tomēr, rezultāti rāda, ka mums šovakar vēl jāveic daudz darba, lai atrastu pareizos automašīnas regulējumus, kas ļautu uzlabot sniegumu trasē un braukt ātrāk.
 

Liels paldies visiem faniem un atbalstītājiem, kuri turpina sekot manām gaitām ne vien Latvijā, bet arī šeit, sacensību norises vietā. Varbūt atkārtošos, sakot, cik lielu enerģijas lādiņu man dod iespēja redzēt Latvijas karogus un tribīnes dzeltenā krāsā. Paldies jums un tiekamies atkal rīt," pacilātā noskaņojumā ir Reinis Nitišs.
 

Pēc divām no četrām kvalifikācijas kārtām Reinis Nitišs ieguvis 79 punktus, kas pēc sacensību pirmās dienas ļauj viņam ierindoties piektajā vietā. Līderpozīciju šobrīd ieņem Johan Kristoffersson, kurš iekrājis 95 punktus. Otrajā vietā ar 90 punktiem ierindojies Timmy Hansen, savukārt trešajā – Anton Marklund, kuram 85 punkti.
 

Sacensību izšķirošās kvalifikācijas kārtas un finālbraucienus tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā varēs vērot svētdien no plkst. 14:25 kanālā Viasat Sport Baltic. Savukārt Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com finālbraucienu tiešraide būs ar komentāriem angļu valodā.
Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt arī interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.
 

Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Infrastruktūra, Ošukalns, Stokker, Sonora, kā arī Brēķu Studenti, DLLA, Inos un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.
 

Pasaules RX Itālijas posma norises grafiks:
Svētdiena, 28. septembris:
9:00 Treniņbraucieni
10:15 3. un 4. kvalifikācijas kārta
14:25 Translācijas sākums Viasat Sport Baltic un www.rallycrossrx.com
16:00 Finālbraucieni
16:50 Apbalvošana
###
Foto atsauce:
REINISNITISS.COM
Vairāk informācijas:
Jānis Unbedahts
RA EVENTS, SIA
M: +371 2655 7801

Atstājiet komentāru