2023.gada 8. februāris

Aldona, Česlavs

Reinim Nitišam sezonas pirmajā posmā - vienpadsmitā vieta

Reinim Nitišam sezonas pirmajā posmā - vienpadsmitā vieta

Ir noslēdzies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) pirmais posms Portugālē, kur Supercar klasē startējošais jēkabpilietis Reinis Nitišs iekļuva sacensību pusfinālā, kurā finišēja piektais, nekvalificējoties sacensību finālbraucienam. Nitišs Portugālē ieguva 8 punktus, un čempionāta kopvērtējumā šobrīd ierindojas 11. vietā. Nākamais Pasaules RX posms no 1. līdz 3. maijam norisināsies Vācijā.

Līdzīgi kā vakar, arī šodien Montalegrē bija ļoti mainīgi laika apstākļi – lietus un saulains laiks, kas nerimtīgi mainīja trases segumu, liekot dalībniekiem mēģināt prognozēt, pa kādu segumu būs jābrauc, kādas būtu īstās riepas, un cik liela saķere būs katrā no trases līkumiem, lai spētu noturēt savu trajektoriju un nepieļaut kļūdas.

Nitišs trešās kvalifikācijas kārtas brauciena startā izvirzījās otrajā vietā un uzsāka pakaļdzīšanos līderim Štolam. Nespējis konkurentu apsteigt, Nitišs trešajā aplī izvēlējās veikt Joker apli, tomēr atgriezies trasē, viņš uz mirkli aizkavējās aiz lēnāk braucošā Muniha, kas liedza apsteigtu Štolu, finišā – Nitišam otrā vieta, bet kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā 13. ātrākais laiks.

Ceturtās kvalifikācijas kārtas braucienā Nitišam izdevās lielisks starts, pēc kura jēkabpilietis izvirzījās brauciena līderpozīcijā. Brauciena turpinājumā Nitišs apļus veica bez kļūdām un ātri, neatstājot konkurentiem ne mazāko iespēju sevi apsteigt un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam 9. ātrākais laiks.

Pēc četrām kvalifikācijas kārtām Nitišs kopvērtējumā ierindojās 11. vietā un kvalificējās pusfinālam.

Sacensību pusfinālu Nitišs uzsāka no pēdējās starta rindas, un, trim konkurentiem dodoties Joker aplī, izvirzījās trešajā vietā aiz Ekstrema. Nitišs vairākus apļus cieši sekoja Ekstremam, tomēr apsteigt konkurentu neizdevās. Pēc Joker apļa veikšanas, Nitišs atkrita uz sesto vietu un uzsāka cīņu ar zviedru Larsonu, kuru pēdējā apļa laikā arī izdevās apsteigt, tādējādi finišējot piektajā vietā.

Portugālē guvām apstiprinājumu, cik daudz spēcīgu konkurentu ziemas periodā pievienojušies pasaules čempionātam, un katram no viņiem ir paši augstākie mērķi. Tas nozīmē, ka šī būs ļoti aizraujoša sezona, kurā katrs kvalifikācijas brauciens var izšķirt sacensību rezultātu.

Vēlos pateikties Olsbergs MSE, kas ziemas periodā ir cītīgi strādājusi un sagatavojusi ļoti ātru mašīnu, par ko pārliecinājāmies gan vakar, gan šodien. Diemžēl veiksme nebija mana sabiedrotā, kas apvienojumā ar paša kļūdām un mainīgajiem laika apstākļiem, šoreiz liedza cīnīties par augstākajām vietām. Lai gan pusfinālā neizdevās apsteigt Ekstremu, tieši pusfinālā parādīju savu labāko sniegumu, un ar šādu noskaņojumu arī došos uz nākamo posmu. Sezona ir gara, un šis ir tikai pirmais no trīspadsmit posmiem!

Liels paldies visiem maniem sekotājiem un atbalstītājiem par uzmundrinošiem vārdiem sociālajos tīklos! Tiekamies jau pēc nedēļas Vācijā!” tā Reinis Nitišs.

Reinis Nitišs Portugālē izcīnīja 8 punktus – 6 punkti par 11. vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī 2 punkti par piekto vietu pusfinālā. Tas Nitišam ļauj ierindoties Pasaules RX kopvērtējuma 11. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 27 punktiem izvirzījies finālbrauciena uzvarētājs Juhans Kristofersons.

Reiņa Nitiša starts Pasaules RX iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz Ošukalns, Sonora, LEC, Ruckpack kā arī Jēkabpils pilsēta, Brēķu Studenti, certes.lv DLLA, Inos, SRT, Stihl, Viking un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Atgādināsim, ka jaunumus un citu informāciju par Reiņa Nitiša startiem, varat uzzināt interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com un sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

 

tab1 1 posms

tab2 1 posms

 

 

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

RA EVENTS, SIA

M: +371 2655 7801

E: janis@raevents.lv

Atstājiet komentāru