2022.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

Pēc sadursmes Reinis Nitišs nesasniedz pasaules rallijkrosa čempionāta Kanādas posma pusfināla finišu

Pēc sadursmes Reinis Nitišs nesasniedz pasaules rallijkrosa čempionāta Kanādas posma pusfināla finišu

Pagājušajā naktī, pēc Latvijas laika, Kanādā noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) septītais posms, kurā startēja arī Reinis Nitišs. Jēkabpilietis pēc visu kvalifikācijas kārtu veikšanas ierindojās piektajā vietā un iekļuva sacensību pusfinālā. Diemžēl pusfinālā, jau pirmā apļa laikā, Nitišs piedzīvoja sadursmi ar Timiju Hansenu, pēc kuras no turpmākās cīņas par uzvaru sacensībās bija spiests izstāties. Nitišs Kanādā ieguva 13 punktus un čempionāta kopvērtējumā atkāpās uz sesto vietu. Pasaules RX nākamais posms no 21. līdz 23. augustam norisināsies Norvēģijā.

Trešajā kvalifikācijas kārtā Reinis Nitišs startēja noslēdzošajā braucienā kopā ar Peteru Sūlbergu, Timiju Hansenu, Matiasu Ektremu un Andrēasu Bakerudu. Brauciena laikā jēkabpilietis spēja pakāpties līdz trešajai pozīcijai, tomēr tad veica Joker apli, pēc kura atkrita uz piekto vietu, kurā sasniedza finišu. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam 11. ātrākais laiks.

Ceturtās kvalifikācijas kārtas braucienu Nitišs uzsāka no pirmās starta vietas, braucienu uzsākot nekļūdīgi un izvirzoties līderpozīcijā. Lai gan pirmā apļa laikā Nitišam cieši sekoja Antons Marklunds, viņš kādā no trases līkumiem kļūdījās un bija spiests izstāties. Brauciena turpinājumā Nitišs saviem konkurentiem neatstāja ne mazāko iespēju sevi apsteigt un braucienā izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Kvalifikācijas kārtas kopvērtējumā Nitišam 5. ātrākais laiks.

Pēc četru kvalifikācijas kārtu veikšanas Nitišs ierindojās piektajā vietā un iekļuva pusfinālā.

Sadursmēm bagāts izvērtās pusfināls, kuru no trešās starta vietas uzsāka Reinis Nitišs. Vispirms spējā kontaktcīņā iesaistījās no pirmās starta rindas startējušie Sūlbergs un Hansens. Vairāku savstarpējo sadursmju rezultātā Sūlbergs sagriezās un zaudēja vairākas sekundes, tikmēr Hansena automašīnai tika nolauzts ritenis. Brauciena turpinājumā Hansens, nekontrolējot savu automašīnu, uztriecās virsū Reiņa vadītajam spēkratam, to ietriecot trases betona nožogojumā. Diemžēl, pēc šī kontakta Nitiša Ford Fiesta ST tika nodarīti nopietni bojājumi, un viņš bija spiests nobraukt trases malā un izstāties no sacensībām.

Pusfinālā bija iespēja apsteigt lēnāk braucošo Timiju Hansenu, ko nekavējoties arī centos izmantot. Lai gan tramplīnā palēcāmies viens otram blakus, kas notika pēc tā pat negribu vairs atcerēties!

Sacensību laikā izdevās atrast īstos automašīnu regulējumus un uzlabot savu braukšanas sniegumu, lai cīnītos par uzvaru, tamdēļ šāds iznākums ir īpaši nepatīkams. Esam tikko pārkāpuši sezonas viduspunktam, un mums priekšā vēl ir sešas sacensībās, kurās varu izcīnīt 180 punktus. Izcīnīt uzvaru Norvēģijā visiem būs vienlīdzīgas iespējas!” situāciju vērst sev par labu noskaņojies ir Reinis Nitišs.

Reinis Nitišs Kanādā izcīnīja 13 punktus – 12 punktus par piekto vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī punktu par sesto vietu pusfinālā. Septiņu posmu laikā Nitišs iekrājis 109 punktus un Pasaules RX kopvērtējumā šobrīd ierindojas 6. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 176 punktiem joprojām atrodas 2014. gada pasaules čempions rallijkrosā Peters Sūlbergs.

Reiņa Nitiša komanda Olsbergs MSE Kanādā izcīnīja 30 punktus. Lai gan konkurentiem šoreiz veicās labāk, Olsbergs MSE ar 239 punktiem nosargāja pirmo vietu Pasaules RX kopvērtējumā. Otrajā vietā ar 237 punktiem šobrīd ierindojas Team Peugeot-Hansen, savukārt trešajā vietā atrodas SDRX, kurai 201 punkts.

Reiņa Nitiša starts FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Ritošā Sastāva Serviss, Ošukalns, Sonora, LEC, Ruckpack kā arī Jēkabpils pilsēta, Brēķu Studenti, certes.lv DLLA, Inos, SRT, Stihl, Viking un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Vairāk informācijas par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām atradīsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

###

standings after round 7 drivers

standings after round 7 teams

 

Vairāk informācijas:

Jānis Unbedahts

RA EVENTS, SIA

M: +371 2655 7801

E: janis@raevents.lv

Atstājiet komentāru